Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Искам да попитам - някой може ли да ми каже ноти за китара и коя нота на какъв акорд отговаря. Ако можете обяснете ми моля ви !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам - някой  може ли да ми каже ноти за китара и коя нота на какъв акорд отговаря. Ако можете обяснете ми моля ви !!!

:cheers:

 

Човече, преди да те скастри някой от по-нервните съфорумци, съветвам те да поразлистиш темите из "Китара", особено "the Ultimate Guide For Beginners" - след това, повярвай ми, въпросът ти ще звучи на място :) Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам - някой  може ли да ми каже ноти за китара и коя нота на какъв акорд отговаря. Ако можете обяснете ми моля ви !!!

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарна музикална тероия му е майката, купи си книжката, и чети, и си намери малко даскал по солфеж.

 

Каква е разликата между тон и акорд?

 

тон - звук с поределена честота.

акорд - три или повече тона, (изсвирени заедно), които могат да се подредят по терци(поне според класическата хармония).

 

На кой акорд отговаря тона до?!? :D

 

Ми де да знам, до има в акордите до мажор[C], до минор(Cm), ла минор(Am), фа мажор(F), ре минор 7(Dmin7), до диез мажор 7 (C#maj7), и в още много, много акорди....:D.

 

Вземи научи основите, и ходи на уроци по солфеж, щом не разбираш. Освен разбиране, трябва и чуване, а то се упражнява със солфеж.

 

Ако на всеки тон отговаряше акорд, буквално, щяхме да имаме само 12 акорда(понеже използваме 12-степенна гама).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе хора казвате ми да отида на учител нали за това пускам тема за да науча нещо. Кажете ми този форум не е ли за помощ на начинаещи китаристи и напреднали ако не е хубаво. И искам да попитам на български ще може ли да ми се обясни кои са тези акорди да речем А- е до В- ре и т.н.

Ако можете помогнете ми защото нали за това е форум, аз ако исках да отида на учител ....!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм чувал до сега тон да отговаря на акорд!! До колкото прочетох мисля че искаш да разбереш наименованията на акордите ?? :D А е нещо и аз се омутах :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.