Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройване


visocki

Recommended Posts

Мойе ли от някъде да си дръпна как някаква програмка или запис как трябва да звучат настроените струни.Знам че има много начини и видове но аз съм изцяло начинаещ нямам време за уроци и все някога трябва сам да си я настройвам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата ти е електрическа ето един много дорър тунер . Ако не ти хареса изтегли си Guitar Pro там в менюто Tools има още един тунер ще го видиш а и програмката е много полезна.Там също можеш да чуеш тоновете които ти трябват.

 

П.П. ако си с електрическа не забравяй да я включиш към компа в изхода за микрофона.

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко офтопик,но да не отварям нова тема.Та искам да мина от 009-042 на 010-046.Трябват ли други пормени освен пружините на тремолото (трус род и т.н.)?

Китарата е Айбанец с maple neck.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко офтопик,но да не отварям нова тема.Та искам да мина от 009-042 на 010-046.Трябват ли други пормени освен пружините на тремолото (трус род и т.н.)?

Китарата е Айбанец с maple neck.

Не,в общи линии.Може да трябва да вдигнеш леко струните от грифа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ибанеца - Струни десетки, ще опъват груга малко повече от деветки, което означава, че може да се наложи ЛЕКО натягане на тръсрода.

 

Също така, ще трябва да си пренастроиш интонациите долу, на бриджа.

 

За настройването - струните са(от 1-ва(най-тънката) към 6-та(най-дебелата)) ми, си, сол, ре, ла, ми.

 

Свери с ппиано, синтезатор, миди пиано от интернет, или каквото се сетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той Washburn4o си е дал точно каквото ти трябва, има ги тия тонове на миди пиано звук точно, ама кой да гледа...

 

ПиАно btw... :D ПиЯно е друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко офтопик,но да не отварям нова тема.Та искам да мина от 009-042 на 010-046.Трябват ли други пормени освен пружините на тремолото (трус род и т.н.)?

Китарата е Айбанец с maple neck.

Хубаво си се насочил към 10-ки, но аз ти препоръчвам да пробваш 10-52 на Ърни бол.

 

Относно как звучат струните си изтегли Гитар про 5 примерно. Там като избереш инструмент китара цъкваш си на съответната струна и то ти повтаря тона. Дори има и други настройки на китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите! :bravo::dance: Относно 10-52 следващия път,щото вече си сложих 10-46 и цепят мрака! :greenball: Идеални са ми като звучене и са чисти за по-бързи сола.

 

А за интернет пиано може би най-добре с guitar pro и от там си праскаш тончетата и така...(благодаря на господ за дъртите руски пиана,останали от родителите. :dance: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.