Jump to content
Българският форум за музиканти

Инди лейбълите - има ли файда от тех?


Recommended Posts

A1 CD

Това е още един сай за изработка на СДта.Не знам само дали се наемат с някаква дистрибуция.Аз когато съм готов с моите глупости така ще направя.Ще си платя за 1000 диска и после ще си ги обявя за продан от един сайт.Другото каквото сабя покаже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

A1 CD

Това е още един сай за изработка на СДта.Не знам само дали се наемат с някаква дистрибуция.Аз когато съм готов с моите глупости така ще направя.Ще си платя за 1000 диска и после ще си ги обявя за продан от един сайт.Другото каквото сабя покаже....

Значи им пращаш оригиналното CD и те ти го тиражират така ли? Колко излиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кофти. Знаех си, че с БГ лейбъл няма да се получи. Имаш ли някакви подробности относно това как са ги изработили?

Ами лъжат ги за продадените бройки, не им правят почти никаква промоция, и прочее сладурщини :no:

 

 

@Jfog: абе треа да има начин, ше мъскаме яко, па квото стане :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CDBaby.com те муфтят, CDStreet.com просто не продават нищо, Amazon.com ти вземат "само" по 50% от диск, родните лейбъли го раздават тарикати на дребно... Ами, явно на самоделки ще я караме, да го е**.

Отивам да press-на един макси сингъл на служебния принтер, пък после ще му мислим на коя сергия на битако ще го дистрибутираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На about.com намерих един списък с линкове към сайтове, които продават CD-та на инди артисти. Ако някой има мерак, да го прегледа и да сподели впечатления.

 

http://musicians.about.com/library/sellcds/blotherretail.htm

 

ЕДИТ: ако си пуснеш CD-тата през http://www.earbuzz.com , задържаш 100% от печалбата. Само трябва да платиш такса от $45

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз(респективно ние от Брейсторм) имахме договор с Wizard Ltd. за един албум.След като ние си бяхме платили от джоба всички разноски по записа и мастерирането според договора ни се полагаше 20% от продажната цена на продукта на едро(т.е. 20% от 1.50 лв. за касета , което е равно на умопомрачителните 0.30ст.!!!!).Освен това после ни приспаднаха от печалбата 10те промоционални касети ,които разпратихме собственоръчно по медии.

Абсурдът беше пълен след като 3 седмици след излизането на албума дистрибутори ми казваха че от издателя нямали в наличност повече бройки(200 стартов тираж), а самите издатели ми казваха на мен че не пускали 2ри тираж заради липсата на интерес от дистрибуторите!!?

В крайна сметка никой не разбра колко тиража е имало,защото на самите обложки нямаше индивидуален номер.Ако не се лъжа получихме общо около 30лв. приходи от продажбите... :happy: .А аз лично съм си купил над 20 касети и лично познавам или съм сигурен за продадените около 200...

Излиза че никой друг не е купувал!

Тези номера не на мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси измекярските копелета! Ако ми бяха врътнали такъв номер на мен, щях да отида с аверите и да им разбием офисо с криваците.

Но какво ли се възмущавам - те разни големи групи се оплакват, че Earache са ги преебали, та Wizard ли няма да те преебат? Само че там говорим за хиляди

паундове, а нашите явно те тарашат дори и на дребно, ей тъй, за идеята и за да

има стотинки за кафенце.

Поне сте получили някаква дистрибуция от тяхна страна (надявам се?)

Организираха ли ви някакви концерти или "участия" както е актуално да се казва днес на малки клубни изяви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистрибуция - да, нали поне това беше единственото което се искаше от тях.А то се изразяваше главно в това собствениците на муз.магазини да ходят лично до офиса им и да пазаруват от там на едро.

За промоции и прочие няма защо да говорим...всъщност ни направиха едно плакатче с формат на некролог и са ми казвали че са ни въртяли парчета по Рок-Радио Тангра(когато го имаше).Иначе идинствената им друга подкрепа беше ,че ни поканиха да подгряваме на Rotting Christ в Бургас през '99та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само един въпрос да задам...

кой пазарува от сайтове такива музики?....Аз даже до преди няколко дена незнаех за съществуването им.Файдата от тия Инди лейбъли е ако имат мрежа за дистрибуция ( Хардуеърна) или поне някви рекламни материали...някой списание някой такъв ташак.. Интернет не вярвам да е ключа към палатката, не че е лощо като идея де...Маниаците пазаруват по Р2р начини и по магазини :P

Абе колко комисионна щи искат от някой музикален магазин да ти ги продават.

Верно ли няма магазин в БГ дету се продават тия работи, специализиран искам да кажа.Дайте да се фанем и да направим един да го еба..колко може да струва някое разрешително.

А сега се сетих че музикалните списания в БГ може да ударят по едно рамо.Ако съберат няколко десетки песни доброволно дадени от музикантите що да не го пуснат в някой тираж????

...макар че по тоя въпрос се дърлихме вече в един друг форум :) ..казаха че ги имат на сайта си и че нямало смисъл...

Абе заеби е работата.

Само нещо за заключение...

То така и така е за манията..Но след като се запише няк'ъв диски се пращат демота до издателски къщи и тнтн при положение че те например не проявят интерес, що си мислите че има файда от самонаправата на един диск и да си го продаваш сам...Макар че в момента се сещам за братовчедите от The Duscfall чак в гърция трябваше да ги издадат да еба.... ама те са на светлинни години от мен например да не казвам други работи ;) Така че Един добре направен сайт и песните там публикувани и това е.Слагаш си е дно копирайт да се плашат шмрънкозъбелите и това е.Малко реклама на сам на там и мисля че ще е достатъчно.А ако има интерес вярвам че който трябва сам ще ви потърси, било то замо за автограф

Аре че си исписах писалота да съ ибъ... аз такива дълго постове по принцип не чета де ;) Ама аре направо си лягам тука преизпълних нормата от всякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове,

 

 

Като гледам каква музика свириме преобладаващо, и като знам как са тръгнали нещата на запад, не е ли по-добре да се организира нещо, дето да можем да свирим на живо, ама много - София, Бургас, Варна, Дупница, Троян, Хасково, Ловеч и прочее седенки. И там да се продават самоделки за никакви пари - 4 кинта примерно.

 

Знам че звучи лунатично, ама, хипотетично - какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.