Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се връзва китара към M-audio Delta 1010lt


leto

Recommended Posts

Най-лесно намираш преходник канон-жак, и от настройките намаляваш или усилваш гейна. Другия вариант е чрез чинч-жак преходи, връзваш картата към миксер и китарата я слагаш в миксера. А чинчовете дет пише OUT1 и OUT2

ги връзваш към уредба, усилвател или там каквото имаш, а в миксера на картата отбелязваш да ти свирят само тези канали. Общо взето черните кабелчета са изходи а белите са входове.

 

 

Успех :dance:

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно (казано от куртоазия) входовете на тази Делта са линейни, а не инструментални - така че от прост преходник слаб сигнал ще има, шум ще има, файда много нема да има :)

Така че е препоръчително да си вземеш DI Box, в който да втъкнеш китарата и изхода на ДИ бокса към входа на картата.

Варианта с пулта е ОК стига пулта да има инструментален вход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

 

:violin: :violin: :violin:

 

За малко да позная а?! Обаче защо аз си връзвам китарата дирекно към канона и няма проблеми - незнам , сигурно щот не съм питал (от куртоазия) :):):)

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се връзва китара към M-audio Delta 1010lt, Електрическа китара със стандартен жак

Значи можем спокойно да изключим другите видове китари.

Всички входове си имат gain

И каква е връзката с коментара на synchu? НИКАКВА!

А който има такава карта сигурно не знае

Добре, като знае, защо препоръчва крайно неправилно свързване, с което се нарушава съгласуването на източника на сигнала и следващия елемент, било той карта или пулт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, като знае, защо препоръчва крайно неправилно свързване, с което се нарушава съгласуването на източника на сигнала и следващия елемент, било той карта или пулт?

:)

 

Защото се усланям на опит и практика , а не на теория. Прочети MANUAL-a за картата и пак пиши. Няма абсолютно никакъв проблем с директното връзване на китара към делтата. Естественно че по-добре ще е през DI-BOX, но явно човека си няма.

 

 

А в крайна сметка темата не е да спорим с теб, аз съм си казал мнението, ти си кажи твоето и нека човека сам да си прецени като пробва.

:lol:

Редактирано от aitapeapea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си я включвам директно. И нямам никакъв проблем. Просто си имам кабел от чинч към жак, включвам, и от там в гитар риг-а. Дригото нещо, което правя е да вкюча през процесора и SPDIF-а. Така ми е най-бързо и удобно.

 

Има обаче още нещо, което е адски неудобно за тази делта, а именно, че буксите отзад са много неудобни. Купи си ако можеш един пачбей, и си изкарай входовете на удобно място :) Е, ще се набуташ за кабели ама ще ти е по-рахат :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казал, че не може ;) И вероятно всички са пробвали секви начини за връзка на китара към всякакви звукопроизвеждащи, записващи и т.н. устройства (вкл навремето и през ВЕФ-а хехехе).

Но както се казва има - най-добър начин и има други начини ;) Но е добре да целим най-добрия вариант с оглед най-добрия възможен резИлтат;)

 

Щом работи и резултата те удовлетворява - това е важното!

:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но Parni_Valjak (хехехе голяма група са тез съседи, бтв) е абсолютно прав де относно съгласуването на сигнала по нива, импеданси и т.н., все пак да не остане грешно впечатление;)

Защото при мен поне разликата при "двата" начина или в този смисъл винаги когато пропускам, поради някаква причина, да "ръгна" правилния изход в правилния вход е много чуваема в отрицателен аспект.

Та който си има брада си му трябва и гребенче ;)

 

Но както беше градацията в един английски сайт относно средствата за трансформиране на небалансиран сигнал в балансиран и обратно (съжалявам за английския по надолу):

- Absolutely best right way to do it;

- Next best right way to do it;

- Last best right way to do it.

 

В този смисъл трябва да се гледа винаги положително на нещата ;)

;);):huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се карате!. Аз знам, че китарата може да се включи директно (с преходник), но незнам дали е правилно. В описанието на Делтата не пише нищо за включване на китара към картата. Пише само за микрофони, щото има два мик преампа. Ако най-правилният начин е да минава през този ДЛ Бокс (каквото и да е това) то това ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за пояснение, защо е важно един индуктивен датчик (адаптер) да се включи към НЕБАЛАНСИРАН, ВИСОКООМЕН ВХОД, а не в 10-22к линеен вход на карта или смесителен пулт. Изходното напрежение на адаптерите намалява, когато се натовари с нискоомен вход, а освен това се променя честотната характеристика - намаляват високите обертонове. Не е допустимо за един МУЗИКАНТ да няма значение качеството на звука. Дори когато се свири кривоч, ниското ниво на сигнала налага да се увеличава "gain"-а, а така се вдига шума, променя се спектралния състав на звука и в крайна сметка резултатът е посредствен.

Ето затова подкрепих мнението на syncho, когото не познавам, но разбирам, че е наясно с техническия аспект на въпроса.

Преди време подобни въпроси бяха сериозно разработени с Е. Джерекаров, и ако се потърси във форума, много неща ще се изяснят. Което би било полезно на всички.

 

А в крайна сметка темата не е да спорим с теб, аз съм си казал мнението, ти си кажи твоето и нека човека сам да си прецени като пробва.

 

Това вече е правилна позиция, ама онази дето си се ухилил е доста различна. Моят пост е технически, а твоят се базира на его - явно си осъзнал че трябва да си по-обективен, за което те поздравявам.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да видим аз правилно ли съм разбрал... :virtuoz:

Значи ако искам да се включа директно от китарата в компа (пулта при живо свирене) е хубаво да имам ДИ бокс, който ще вдигне изходното напрежение на адаптера ?

Ами ако ползвам процесор? Линейно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.