Jump to content
Българският форум за музиканти

Не мога всеки ден


zombie_

Recommended Posts

Аз гледам тука пишете, че свирите по 4-5 часа на ден, а аз не мога дори всеки ден :) В нас все някой спи или иска тишина, и на мен ми остават за свирене само по 30-60мин. 3 пъти в работните дни /за мене учебни/.А съботата и неделята си хода на село през седмица-2 и пак не мога да свиря както ми се иска.Та въпроса е това лошо учене ли е? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо учене е, когато имаш време, а не го използваш. Свири по колкото време можеш, а пък каквото стане - стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм бил винаги така. поне 2-3 дни в седмицата нямам физическата възможност.

дори и да е свободна вечерта, ако си уморен нямаш никакво желание за свирене

свиква се, аз съм се примирил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е добре, да накараш околните да разберат, че ти дреме на шишарката дали им се спи или не:). Иначе наистина е желателно да се практикува по повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е добре, да накараш околните да разберат, че ти дреме на шишарката дали им се спи или не:)

Да ама я си представи,че после почнат да си отмъщават :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш ли да си взимаш китарата с тебе, когато ходиш на даскало? Така междучасията ще си подрънкваш, вместо да си губиш времето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш ли да си взимаш китарата с тебе, когато ходиш на даскало? Така междучасията ще си подрънкваш, вместо да си губиш времето...

Хубава идея :) , ама ме е жал за китарата нали сте чували за насилието в училище.Иначе ми се иска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ e ти голяма мисъл тегли... И аз нямам възможност да свиря редовно. Ето сега си дойдох по-рано от училище, но съм изморен и ще свиря(ако въобще свиря) по-късно...А в тия междучасия по 10 мин. голяма свирня ще падне...Аз да ида пусна една вода ли, да хапна ли нещо, че съм умрял от глад или да направя репетиция за 10 мин...Все едно продавач в супер маркет да си вземе китарата, че може днес да му се отворят днес 15 20 мин. да дрънне една жица...

 

Та значи казвах, че си свририш когато можеш. А един приятел решаваше проблема със спящите със слушалки. Той свиреше по цяла нощ, слага слушалките техните си спят ... всичко точно.

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Child^in^Time, както искаш. Нещата опират до желание...

 

Хубава идея  , ама ме е жал за китарата нали сте чували за насилието в училище.Иначе ми се иска...

Не вярвам да учиш в такова даскало, че да ти направят проблем заради инструмента ти.

Редактирано от kazimbutt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш ли да си взимаш китарата с тебе, когато ходиш на даскало? Така междучасията ще си подрънкваш, вместо да си губиш времето...

Хубава идея :headbang: , ама ме е жал за китарата нали сте чували за насилието в училище.Иначе ми се иска...

Тъкмо ще имаш оръжие да се защитаваш - като отпереш някой училищен насилник с китарата... :) майтапя се разбира се

 

Защо не си вземаш китарата като ходиш на село?

Може да подариш на всички вкъщи тапи за уши, за да могат да спят спокойно. Аз навремето бях подарил такива за рожденния ден на един приятел, който беше на горния етаж и го тормозех с моето дрънкане.

:cheers:

 

Или може да натъпчеш кухарката с памук или вълна или нещо друго, за да не се чува силно.

 

Иначе и аз нямам възможност всеки ден, най-много 2-3 пъти в седмицата и много ме е яд, ама какво да се прави, ще измислям нещо за в бъдеще.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой известен беше казал "Не е важно по колко време на ден се свири, а как се свири." Помислете над това. Ако по 6 часа дрънкаш и правиш някви безмислени неща - това няма да те направи добър китарист. Но ако свириш половин час и все пак знаеш какво искаш да постигнеш за конкретния ден/седмица/месец - ще имаш много по-голям упсех от първия вариант. Не се отчайвай, човек се учи цял живот. Е и аз вече започвам да мисля, че нямам никакъв талант - свиря по доста време на ден, всеки ден, знам точно какво искам да постигна и как става, но резултата е далече от желания. Но все пак си имам за цел да стана добър музикант и ще я гоня до дупка, без значение колко време ще отнеме. Кофти е да гледаш колко си назад, но ако продължиш напред имаш по-голям шанс да сбъднеш мечтите си, отколкото ако се откажеш. Да се откажеш е най-лесно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свириш когато ти се свири и колкото ти се свири. За кеф. След време може да станеш много добър, а може и да не станеш. Все е тая - музикант къща не храни :) Освен ако не му се усмихне съдбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dark е много прав, а и не е много полезно да се свири по много на ден, поне при мен ръката ми се уморява, отпочивам си, пак се уморява и после оставям китарата, и гледай да свириш без много усилия, да не усещаш болка в лявата ръка...поне от опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава идея :huh: , ама ме е жал за китарата нали сте чували за насилието в училище.Иначе ми се иска...

офтопик:/

Абе кви са тея глупости?!Само аз ли не я виждам тая агресия,или е защото ен гледам телевизия. :huh: Всичко е спекулация и преувеличения от страна на медиите.Доста пъти сме си свирили с приятели в даскало(на китарите да не си помисли някой нещо) никой нищо нема да ти каже,нито ще те нападне,а напротив правиш шоу на хората-само позитивни емоции.

И за да не каже някой,че говоря на изуст-уча в ПГЕЕ Пловдив - училището със "стриптизьорката" пред кабинета на директора.Много шум за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.