Jump to content
Българският форум за музиканти

Простотата на пънк-рока


[He4oBek]

Recommended Posts

Не ви ли прави впечатление към тези от вас, запалени по пънк-рок, ако сте гледали таблатури, че в повечето пънк-рок песни се използват предимно (или само) пауър табове?

 

И въпреки това, пак се получава страхотен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е а пък в Дет метъла се ползват много разтроени китари с палм мют и тук там хармоника за чоплене на мозъка.

 

П.С. Не само в пънка има пауър акорди. Главно където има метъл и рок и общо взето жица там се срещат пауър акорди и то главно за ритъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на 1 step down му викаш разтроена китара... Пък най-върлите фенове на дет метъла с най-изчоплените мозъци стават пънкари, щото вече и трохичка мозък нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^е, хора, стига се излагайте :godbless: един казва една глупост, после други 10 още по-големи глупости пишат. сериозно ли в ДЕТ метъла свирят с разстроени китари и с хармоники? ;) а за пауър акордите - нали не се майтапиш? ;)

първо - що е то пауър акорд?

на прост език - тази, част от акорда, която е на дебелите струни - 3-те най-ниски тона от акорда, или 2

ха сега да видим в кои стилове се свири така? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз не съм казал нищо за пауър кордите. Просто опонирам, на изказването за дет метъла.

 

В дет метъл съм чувал и тромпети, които наподобяваха прасе пред Коледа, но това беше някакъв много краен екстремизъм. Та нищо чудно и хармоника да е била вкарана някога в някоя песен. Обаче ако аз почна да свиря джаз на мишница утре някой дебил ще каже "Ами то кво е джаза...хаотични тонове изсвирени на разтроена мишница..."

 

...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид разтроена а дропната с 2 до 3 тона и с 6 струна с 1 допълнителен с цел пауър акорда да се фаща на баре колкото до пънка има мн яки работи само с пауър акорди, но си има и яки пънк групи, които свирят по-трудни работки.

 

EDIT: Прави сте разчистете малко щото и аз пиша глупости от време на време за което се извинявам.

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

постнал си мнението си докато пишех моето, не се засягай :godbless: не се отнася за теб

 

мисля, че модераторите може или да изтрият темата, или поне да я разчистят от простотиите

някой ще прочете без да иска, ще сметне за вярно и ..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам за какво трябва да се трие темата или изобщо да се намесва модератор.

Започнах дискусия за това, че и най-елементарното не е за пренебрегване.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно, обаче се старай да формулираш въпросите като хората

щото гледаш кво става :cheers:

темата ми звучи като 'клайдерман свири на пиано, и въпреки това звучи яко'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен готина музика не е сложната музика,а простата,но добре звучаща.

И тея "3 schords songs" не са само в пънк-рока. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност централният въпрос в темата е формулиран така, че мога да му отговоря единствено с контравъпроса:

 

Какво пречат пауър акордите на добрия звук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во не се ядосвайте за малки неща!

2-ро всички неща са малки!

 

Всичко е изградено от малки неща.Няма значение сложнотата и елементарността на даден инстументал или мотив, важно е да е поставен

НА МЯСТО :exclaim:

Редактирано от Svet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност,дали някой е просвирил (рок)на китара със 7-ци,9-ки и т.н. акорди?

Ма на времето не им викахме пауър кво беше..като типични пънкове и любимите ми АС/ДС свирят на 3 акорда,па ония блусарите,мани-бегай... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.