Jump to content
Българският форум за музиканти

Пари за харчене


The_Final_Cut

Recommended Posts

Еми коледа скоро наближава, и тъй като съм събрал едно 60-70 кинта в момента, се чудя какво да купя, за поддръжка на баса си. Баса ми е 5-струнен, Stagg, от както съм го купил (преди 7-8 месеца някъде) не съм пипал нищо по него, не съм сменял струни (струните са с червени конци в на4алото и края). Става дума, какви аксесоари ще ми дойдат полезни, ако трябва да си взема нови струни, какви да са те, моля кажете. Иначе съм решил да си взема тунер, но бих искал да ми помогнете и в тази насока. Въобще кажете ми всичко с което трябва да разполага един басист (освен с бас)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кабел, готин колан, струни, тунер, калъф за баса.. ;)

 

Харесай си нещо от гореизброените и давай смело ;)

 

Макар, че имам наблюдение над малко тунери според мен на корг са много добри (имам такъв). За колан аз съм много доволен от тези на дънлоп - шарените (около 20 лева). А за струни каквито си харесаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с стаг 4 струнен и се чудя дали да не си взема един ди бокс(но се чудя дали направо да не сложа активна електроника )дайте съвет и един тунер ники твоя беше някакъв корг нали колко пари?а за колана аз съм с колан дънлоп за 20 лева го взех от варна мн съм доволен ама много мн плътен и е широк :arrow: :happy:

Редактирано от badhabittt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш глезотийки, може да си вземеш някой друго полирче и хобава кърпа за полиране.

Всеки инструмент заслужава внимание и грижи :)

 

ПС: Ако не музиканта, то поне инструментът да изглежда достоен да е на сцена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badhabittt, моят тунер е CA-30, върши супер работа, а и е супер дребен и не тежи :unsure:

 

а за колана аз съм с колан дънлоп за 20 лева го взех от варна мн съм доволен ама много мн плътен и е широк

И аз имам същият модел (сигурно само шаренкото му е друго) и съм супер доволен. Вече 4-5та година съм с него и изглежда като нов :)

 

Сега ще си взимам пак същият но с други шарки за фретлеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви пари си го взел

а за колана аз скоро си мислех дали да ходя да му взема парченце кожа за рамото но му свикнах перфектен е моя е с жълта или по скоро златна плетеница :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

са-30 го видях в Ямаха магазина в Пловдив за 31 лева. Това значи, че ще го има и на 5те кюшета в динакорда за същите пари, коeто според мен e далавера.

 

 

Иначе ето как изглежда моят колан:

MC_D3802BL.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калъф!

 

Прекрасно нещо е един хубав, непромокаем калъф, особено за репетиращия извън къщи китарист или басист. С презрамки, по-добре две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

са-30 го видях в Ямаха магазина в Пловдив за 31 лева.

...

Nikifen много ме заинтересува този тунер, но може ли да кажеш как се справя с 5-та струна, пробвал ли си го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

адаше, нямам 5та струна, но те каня на репитиция да ни чуеш и да пробваш баса си с моят тунер.

Има го такъв в ямахата до пешеходния мост. Можеш да идеш да го тестваш и там

 

Само ще ти кажа, че без проблем се настройвам в ре и то от вграденото микрофонче на тунера през усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и да не съм китарист,ако бях и разполагах с 60-70 кинта бих си купил някое сгодно калъф4е,готин колан,няколко перца(ако свириш на бас с перо),тунер и някои добри струни.

Сори,ако съм превишил ценовия лимит,ама се поразме4тах малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз си взех калъф (Proel) и колан (Planet Waves), ся останалото. Туй за полиране ко представлява? Бях чувал също така че има нещо там дето си мажеш струните, да се свири по лесно, ама ко представлява, и как се казва точно, незнам! За струни - колко са им цените долу-горе? Тунер - Корг, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами полирчетата не са кой знае колко скъпи...Можеш да си вземеш комплект ваксичка и кърпа за около 10-20 кинта.Обикновенно Dunlop и Gibson си взимам аз.

Естествено има и много по скъпи глезотийки...аз не съм си купувал но пък съм виждал и чувал за спрей за струни който ти предпазва пръстите при по дълготрайно свирене.

Сигурно и се свири по-лесно де да знам... нямам нищо напротив да го пробвам.. :lol:

Но мисля, че ще преживея и без него.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чувал също така че има нещо там дето си мажеш струните, да се свири по лесно, ама ко представлява, и как се казва точно, незнам!

олио олио за по- добър слайд :):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е има нещо там дето си мажеш струните, да се свири по лесно,

 

Като се намажат ръцете със зехтин, се свири по-добре на дудук :):lol::lol:

 

 

Майтапа на страна... Взимай си неща от които ще имаш ползва. Лесно свирене няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.