Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен микрофон за в къщи


exxct

Recommended Posts

Какъв микрофон е подходящ за запис в къщи - на доста по-ниски нива, така че да не ме набият съседите.

Усилвателя е малък лампов - 1ват с 8 инчов говорител.

 

След като днес записах следната проба, с микрофон от слушалки за скайп :slap: , реших че може би трява да имам един по-свестен:

 

(Записах две китари върху бакинг трак)

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо разцепи мрака,продължавай с наличната "техника" доста добре си се справил със солото! Можеш да споделиш в темата ми, как си постигнал звученето на китарата,ако имаш желание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилното свирене (като твоето в случая) компенсира липсата на скъпа техника в много висока степен. Нещо, което много хора, вкл. и съфорумци трудно осъзнават. Без да съм запознат технически, колега беше очарован от микрофоните Heil. За цена не мога да те ориентирам, но беше категоричен, че е нещо което си заслужава всяка с'тинка. https://www.youtube.com/watch?v=pZe-zzLwRFY

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure SM57, Sehnheiser 609 са добри за озвучаване на кабинет, независимо вкъщи или на лайв.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за насоките!

Мисля че ще се ориентирам към SM57.

Ще ми трябва и интерфейс:
Този има добра цена. Как ви се струва?

http://www.thomann.de/at/focusrite_scarlett_solo.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрей, само си прецени дали няма да ти дотрябват два микрофонни входа. Идеални са за сравнение на говорители, кабинети, ампове... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва идеално понеже си взех същата аудио карта.

За домашни записи е перфектна, ако няма да записваш много канали на веднъж и ако не ползваш MIDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Взех си Focusrite Scarlett Solo:
focusrite-scarlett-solo-audio-interface-

 Без микрофон засега. Съвсем бях забравил, че усилвателя ми има емулиран изход за директен запис, който сега използвам включен в интерфейса, което напълно ме устройва в момента.

Ето и един от първите записи върху бакинг трак от нета:

https://soundcloud.com/exxct/money-for-nothing-intro-cover

 

Благодаря на всички за добрите съвети!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като го слушах никак не ми хареса как съм го изсвирил. След като отлежа 24 часа се получи това:

 

 

Все още има работа по някой пасажи естествено, все още го разучавам. Основния риф се получава добре мисля.

(малко понадух китарата за авторитет :) )

 

Малко инфо за звука.

Изцяло махагонова китара Шектър С-1 с активни ЕМГ 81/85 включени в паралел и усилени така, нек - на 7, бридж на 9.

После Блакстар ЛТ драйв, в мръсния канал на Блакстар НТ-1, от там през емулирания изход директно в интерфейса към ПЦ-то. В микса има само Иквалайзер и ривърб.

Свири се с пръсти :)

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM57 си е класиката, но нов е малко скъпичък (към 220-230лв в момента). Преди време за рожденния ден на един приятел му бяхме купили Electro-Voice CO4, който беше някъде 60-70лв и се оказа доста добър инструментален микрофон. Та бих ти го предложил като вариант:

 

http://www.musiciansfriend.com/dynamic-microphones/electro-voice-co4-cobalt-dynamic-mic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно вариантите са много, но за случая и стила музика който се търси, от семпълчетата по-горе, марките микрофони са

Sennheiser и Shure а Electro-Voice тотално отпада от класацията за мен.

Това което не харесвам в Sennheiser са високите и не много стегнати среди.

+2 SM57, хубавите неща си струват пари, в случая не са чак толкоз много та да се прави компромис.

Това си е мое мнение въпрос на вкус. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.