Jump to content
Българският форум за музиканти

Две китари в един усилвател


pesho666

Recommended Posts

Здравейте, понеже не съм много навътре с материята та да попитам възможно ли е две китари да бъдат включени едновременно към един усилвател? И съжалявам ако вече е разискван подобен въпрос или самият въпрос звучи абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой усилвател например? В някои чисто физически може, но няма да ви хареса как става. Примерно волюма на едната китара ще играе и за другата, както и още доста "аномалии" се получават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто физически - ако усилователя има и линеен вход за CD (line in) например - втората китара там. Но този вход е линеен и май не съм срещал модели, в които  да си има свое усилване например. Освен това той е "линеен", а не "китарен" - има си други характеристики (съпротивление) - служи да си вкараш музика от CD, MP3 плеър и да свириш с китарата от китарния вход върху нея.

 

Само за пробването може да пробвате - китарата в CD входа е добре да бъде прекарана през някакъв цифров ефект (педалче или процесор) за да може да се доусили от него.

 

Звук ще се чуе за чуването, но цялостния ефект няма да ви хареса. Ще има "аномалии", както казва Петьо Бояджиев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... За какво са ни усилватели, за какво са ни смесители?

Ето го революционното решение за озвучаване на цяла група!

HTB1SNhuFVXXXXaNXFXXq6xXFXXXk.jpg

 

ПП По въпроса, физически може но резултата ще е майка плаче.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, идеята е просто ако искаме приятели да си учим заедно песничка на 1 усилвател да не си въртим кабела постоянно а да може да се включим и двамата едновременно, така че звука толкова не ме притеснява че ще е малко кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, идеята е просто ако искаме приятели да си учим заедно песничка на 1 усилвател да не си въртим кабела постоянно а да може да се включим и двамата едновременно, така че звука толкова не ме притеснява че ще е малко кофти

Ако е само за това,едно малко миксерче ,поне ще можете да регулирате нивата на китарите,но ще свирят по един и същи начин,например двете чисти или двете с дисторшън и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.