Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся лютиер


Recommended Posts

Имаш ПМ

 

За кви пари ти я боядисаха? Щот и аз съм се наточил на една стара акустичка тука ама незнам колко трябва да приготвя
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аурелиано си е още лютиер, да. За всеки ремонт интервенциите, съответно цените са различни. Ти от какво се нуждаеш?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напукан лак, тук-таме пукната, но звучи по-добре от Стага. Аз искам сам да се заема за да и нарисувам едни нещица по тялото с акрил и отгоре паркетен лак, ама ме е страх да не се прецака нещо и мисля по-добре специалист да пипне да фане....

Ето ако искаш виж тази по средата е:

 

dscn0164k.th.jpg

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че акустичните инструменти не се боядисват с твърд лак.

Рисунка+лак е по-подходящо за електрическа китара.

Ако искаш да запазиш звука, по-добре е да се пръсне с нитроцелулозен лак, или още по-добре - да се боядиса с шеллак, въпреки, че последното е твърде голяма врътня за толкова непретенциозен инструмент.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на един модел орфей - ако е той много приятно звучи. Единственото, което мога да ти предложа е да рисуваш с байцове, понеже предната царга е от липа струва ми се и всякакви байцове биха изглеждали много ярко на нея. Въпросът е, че не е толкова лесно за рисуване. Наистина е добре да се сложи някакъв лак, който да не убива трептенето на царгата. Дерзай. И аз съм против рисуването, не че не са го правили или че си няма методи, коиот да доведат до успех, но все пак... :icon_shithappens:

 

Дерзай!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз съм бил в грешка :thumbs_up: Ок, тогава трябва да се сложи лак, който да не пречи на трептенето на капака :P

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.