Jump to content
Българският форум за музиканти

Encore ? Stagg ? Vintage ?


M.Jackson

Recommended Posts

Проблема ми е че още немога да реша каква китара да си взема.. бях си харесал една ама се оказа че няма да мога да намеря достатъчно пари за нея защото беше малко по-скъпа. И в момента се разпростирам максимум до 600 лв. Имам три китари между който се чудя. Надявам се да ми кажете коя е най-подходяща. Става въпрос и при трите за Тип Les Paul ! А марките са Encore- 300 лв .. Stagg - 415 лв и Vintage - 500 и кусор лева не е сигорна цената при нея..

Моля ви посъветвайте ме много е важно за мен. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май Vintage са най читавите

поне сьм провал една - и останах с добри впечатления

но защо си мислиш, че ще има някой пробвал и от 3-те

ето и цената на Винтиджа е най голяма -това сьщо трябва да ти говори

 

и най важното - понеже ТИ ще свириш - ходи и си ги пробвай лично

и китарата, която усетиш като твойта - тя ще е

пьк ако не се откажеш след година - две - сьс сигурност няма да ти е последната китара

пьк ако вьобще не си свирил на китара - си вземи приятел или учител(ако имаш такьв) - и за които си сигурен че разбират

 

в крьга на шегата - но понеже станаха много подобни теми - очаквам в най- скоро време някой , да ни помоли да му изберем булка ;)

само шегичка - нищо лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля така за Винтидж. Поне тия, които съм пипал ме радват. Сега до колко са близо до оригинала не знам. И мойто Аполо си ме радва. :virtuoz::D Но събирам кинти за крайната цел - Gibson LP.

Освен т'ва мисля, че за тия пари може да се намери и Епифон ЛП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре явно няма какво да ми кажете по-въпроса.Да попитам нещо друго, гледам в сайта на Vintage каква точно да си поръчам. Има 3 почти еднавки Тип ЛП. Цената много варира едната е за 200 евро другата за 230 евро и третата за 300 евро. Обаче на характеристикат са абсолютно с едни и същи неща. И адапторите и електрониката и трите са с махагон. Еми тогава защо имат различни цени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се бъркам vintage и encore са на един произведител

следователно тая за 500 ще трябжа да е с 200 лева по добра от тая за 300 ;)

цените при китарите не са случайни, китаристите не сме баш толкова тъпи- логично е че по скъпият модел на един и същи произведител ще е по добър ;)

 

а и как реши че адаптерите на трите китари са едни и същи?

Редактирано от SHARO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хората са били достатъчно грамотни да напишат на коя китара кво има и къв модел е ;)

Ето сайта..

КЛИК

Значи моделите за който говоря са ..

 

V100MRCS

Distressed Cherry Sunburst

£299

-----------------------------------------

V100TSB

Tobacco Sunburst

£229.00 - Като на тази съм се спрял..

----------------------------------------------

V99CS

Cherry Sunburst

£189.00

.......

Понеже не съм достатъчно на вътре в нещата някой ще ми обясни ли защо има такава разлика в цените. И най-вече за втория модел какво мислите - V100TSB

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Silvertone също имат тип Les Paul, можеш да погледнеш и тях, тук в Пловдив имаше една преди време за...507 лева :) Само за сравнение да кажа - Stagg тип Les Paul в момента тук е 370лв, да направиш сравнение в цените, защото като гледам навсякъде са доста различни, (доста по-високи!) от колкото тук... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как аз си обяснявам разликата в цените:

 

V100 ICON Series са наистина винтидж, т.е. умишлено са ги състарили:

 

These fantastic guitars, fully equipped with equally aged Wilkinson tuners, hardware and pickups look like they’ve been played for decades with all the marks, wear and tear to prove it. They’ve been through the mill but they’re cool and ready for the next gig.

 

 

Vintage V100 Series вече са си нормалните LP копия, на които и ти си се спрял.

 

 

А пък Vintage V99 Series са bolt-on, а не set-neck koeто ги прави жалки имитацийки, каквито аз никога не бих си взел, колкото и да са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Silvertone също имат тип Les Paul, можеш да погледнеш и тях, тук в Пловдив имаше една преди време за...507 лева :) Само за сравнение да кажа - Stagg тип Les Paul в момента тук е 370лв, да направиш сравнение в цените, защото като гледам навсякъде са доста различни, (доста по-високи!) от колкото тук... :)

Ми тук също е точно 370 лв в малкия цум и е като студиото.. обаче има и по-скъпа която е 415 лв обаче е черна и е малко по-различна. При полжение че разликата е 50 лв предпочитам по-скъпата да взема. Но варианта "Стаг" се отказах вече. А колкото до Силертоне.. не знам кой ги вкарва и вече нямам много време да го мисля.

 

А колкото до Vintage V100 ICON Series .. Точно защото са застарени не ми харесват. На снимките не ми харесва , на живо може да е много хубава ама предпочитам да си е нормална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз днес пробвах на стаг лп копие и като изработка беше добре - от махагон, много тежка, с лепен гриф, но адаптерите не ми харесаха нещо като звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стаг не стават,от тези китари винтиджа е най добрия избор според мен.

Вземи си някаква китара най-после и започни да дразниш комшиите :virtuoz:

:guitar: :headbang: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми противно на логиката аз се спрях на Squier M-80 .. и живот и здраве събота отивам да я взимам :virtuoz: ..

И маршал си харесах за 90 лв MS4 - 2W

И направо ще я протъркам от свирене :cheers::cheers::cheers: :guitar: :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като гледам марките - наистина Винтидж-а е най-добрата алтернатива...друг е въпроса че има още марки на пазара с таква форма...

по принцип формата не свири сама...(сиреч по-добре е китарата да ти е удобна и да вади сносен звук) ама кат си се спрял на тази...Успех в търсенето!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.