Jump to content
Българският форум за музиканти

Нисък , среден и висок клас китари?


Recommended Posts

^Има уговорки. Примерно, състейна на китарата, трудно ще го оцениш "акустично", освен ако не държиш, да си я опираш в ухото, особено в малко по-ошумена обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има уговорки. Примерно, състейна на китарата, трудно ще го оцениш "акустично", освен ако не държиш, да си я опираш в ухото, особено в малко по-ошумена обстановка.

Естествено Евтиме ;-) Въобще няма спор за това. То е абсурдно да си говорим, че може да се сравняват ел.китари ако не са амплифицирани ;-)

В днешни времена се правят китари за всеки джоб. Ръчната работа още си я има и въпреки машините. Идеята е,на сейлс мениджъра на Фендер за ниския клас евтини и предимно на машина изработени китари беше, че ако едно хлапе поиска от родителите си да му купят китара, то ще е доста неподходящо да налеят 1500 долара в нещо което може и утре да иска да замени със скейтборд. Евтините нисък клас китари се правят за подрастващи и начинаещи. Опитен музикант няма как да е удовлетворен от евтина китара. А и когато вече знае какво иска  ... отива и си купува качеството което си представя за да може да прави с удоволствие любимото си занимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега прочетох, че е добре да дадем лични примери. Аз имам китара от най-ниския ценови клас  / наистина ниския ! / и съответно китара на същия производител от средния ценови клас.

Мога да кажа спокойно, че  откакто имам средния клас китара, евтината ми създава усещане като за "детска" и някак инфантилна.и доста дрънклива на звук. Наистина човек трябва да има и двете за да направи разлика.

Спирам да пиша, че станах досаден ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ И това са генерализации. Евтините китари просто се правят за хора, които не искат да харчат пари за това.

А иначе, много пъти сме обсъждали - няма такова нещо, като "задължително започване с евтина китара, защото може да се откажеш".

От всеки според възможностите, на всеки според потребностите, хехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ И това са генерализации. Евтините китари просто се правят за хора, които не искат да харчат пари за това.

А иначе, много пъти сме обсъждали - няма такова нещо, като "задължително започване с евтина китара, защото може да се откажеш".

От всеки според възможностите, на всеки според потребностите, хехе.

Абсолютно. Обикновено децата започват с по-евтин инструмент точно заради финансовата страна и не заради друго. Иначе е прекрасно да започнеш с хубав инструмент. Желая на повече начинаещи да започнат с качествен инструмент още от самото начало.  Даже бих казал, че това е най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като Роб Чапман е объркал Скуайър-а с Къстъм шоп Фендър? Ти Къстъм Шоп Фендър пипал ли си? Супер куца работа. Аз скоро пипнах и ако не знаех, че е такъв, не бих го оценил на повече от 1000-1200 лева (нищо, че струва 5х). Просто ужасно завишена цена за супер смотано звучаща китара с посредствено качество на изработката. Ма УЖАСНО! Изобщо не си струва парите. И ако не гледаш какво пипаш като нищо можеш да я объркаш с некое Скуйерче. Ма като нищо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не! Къстъм шоп не съм хващал. Хващал съм винтидж телекакастери- reissued и съм възхитен. Месест гриф, алнико 5 магнити.... разкош! За къстъм шоп не мога да кажа, но съм сигурен, че един Classic player Baja Telecaster може да засенчи много делукс и къстъм модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за обиди,но среден клас си има и си го бива.Това,че ползваш ефтинджос и се самозаблуждаваш си е твой проблем.В ценовия клас 1000 2000 има супер инструменти независимо къде са произведени.Дай конкретен пример за боклук на висока цена и обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мога да споделя от личен опит, че категоризирането е много трудно! Основно е базирано на цена и външен вид.

До 1500лв. разновидности много, съотношения цена-кацество, качество-цена , също. Нагоре става още по-сложно! Човек трябва да е наясно какъв точно инструмент му трябва и в това е проблема! Предлагането в Бг вече се е повишило и може този проблем да намелее, но пазаруването и ползването на различни инструменни е незаменим опит, ако няма някой с опит да съветва безпристрастно.  :punkband:

Скоро попаднах в спор относно една китара с младеж, като му казвам ,че имам над Х-годишен опит и над Х-бона изхарчени за инструменти, а той ми заявява ,че е свирил на над Х-китари в магазините и знае повече(въпреки,че преди две години му обяснявах основни неща за китари и усилватели)! Край на спора! :greenangel: 
Та, купуваме си първа китара за около 400-500-600лв., много и се радваме и свирим всичко с нея, повече свирим по-малко я гледаме и в един момент идва време за среден клас инструмент(примерно над 1000лв.). Голямото избиране и пазаруване започва, докато разберем ,че не всико е до повечето пари. Идват първите разочарования и открития. Тогава решаваме да пазаруваме за над 2000лв., че нещо не сме толкова доволни.
След като наринахме толкова пари се оказава, че с тая китара не може да се изсвири всичко! А колкото е по-скъп един инструмент е по-профилиран, по мое мнение. Ако не открием своя с иинструмент , започваме да си правим къстъм. Като прибавим и апаратурата, край няма.

В заключение, всеки сам си решава до какво ниво ще стигне, колко китари в какъв клас ще притежава и ще им се радва или ще ги колекционира!  Според мен в ценови клас около 2000лв-2500лв.(най-точно $1000-$1500 в USA) рядко ще има неприятни изненади.

Това са моите 5ст. по темата ( другите ги похарчих за китари),  от гледна точка на човек, който се занимава като хоби с музика. 

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за обиди,но среден клас си има и си го бива.Това,че ползваш ефтинджос и се самозаблуждаваш си е твой проблем.В ценовия клас 1000 2000 има супер инструменти независимо къде са произведени.Дай конкретен пример за боклук на висока цена и обратно.

Не че нещо искам да кажа, но изчетох доста негативизъм и критики по адрес на LP 2015 ;-) особено за новите модерни самонастройващи се ключове, Демек нещо на висока цена за което мнението е с две думи : не се доближава до Лес Полите от предишни години. Но това е критика конкретно към Лес Пол и конкретно за най-новите серии с логото 120 години gibson на 12-та позиция.  и холограмните стикерчета "тип бандерол" на гърба на хедстока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да имаш ясни приоритети после да те вълнува от коя марка,клас и т.н. да ти е китарата.Иначе може да пробваш в магазина каквото има.Може след време Скуайер и Корт да станат много ценни,като фендер.С Кремона и Орфей не се случи но знае ли човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.