Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам проблем с баса ми :(


Recommended Posts

Проблемът се появява когато посвиря известно време или директно при включванто на басчето. Все едно обръщам пул ъп бутона на активната електроника. В смисъл: пускам баса и при ключа на включено състояние ми е изгасена електрониката, а ако го сложа в спряно положение ми се пуска електрониката... Изваждам буксата и я включвам пак и това се оправя... понякога след няколко такива интервенции. Нямам идея дали ме разбирате, ако се налага ще обяснявам още... За мен това си е проблем :(

Всякаква помощ ще ми е УЖАСНО полезна, защото това ме изкарва от кожата ми... Проблемът е налице малко след момента, в който купих баса. Нищо не съм пипал по нея като ъпгрейди или поправки, защото не смея поради незнанието си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!!!

Не се тревожи, проблемът ти е никакъв...

Просто си смени женският жак на баса с по-качествен и няма да имаш дертове...

Тези жакове които идват с повечето от басовете, средна ръка като цени, са много некачествени...

Явно пластините на жака са се разхлабили и някоя от тях не контактува с включеният мъжки жак...

Вземи си по-добър женски жак и го подмени...

Това е...

Успех!!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо кой знае колко сложно... ;)

Просто внимателно си отбележи кой проводник от електрониката на кое "ухо" за запояване на женският жак отива!!!

Препоръчвам ти предварително да "калайдисаш" местата за запояване на новият жак с малко количество тинол...

Така ще ти бъде по-лесно!!!

Действай смело и безотговорно... ;)

Наздраве!!! :):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от жака, може и да не сменя, а с отверка и клещи да се пригодят пластините му за правилна работа - те и новите жакове, понякога, се нуждаят от това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, прав си...

Но ако жакът е изработен от некачествен материал, какъвто е случаят, дори и да "понатегнеш" пластините му съвсем скоро те пак се отпускат и общо взето ефекта е нулев... :D

Затова моят съвет още от самото начало беше настоящият жак да се подмени с КАЧЕСТВЕН НОВ жак... :D

Това е... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си знам нежните ръце, по-добре е да купя нов, качествен жак, за да не се налага да сменям баса след това...

Не съм чак толкова скаран с подобни оправяния, но за такава електроника не смея много да пипам, защото съм нервак и лесно минавам границата... А ТОВА С ЧУК НЯМА ЛИ ДА СТАНА ПО-БЪРЗО???

 

Мерси за съветите! Аз ще се помъча да видя на кофа валидол дали ще се справя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни басо с отворен капак.

като изчезне басо само го обърни и почни да ръчкаш тук и там за да видиш от къде ти глъхне.

Пипай по потенциометрите, по жака.

Така ще откиреш най- вярно какво ти прави проблем.

 

А отстраняването на проблема е вече друга работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен, Никсън, проблема си е изцяло от буксата... Скоро ще се види в чудо този бас... харесах си чук ;) Само да се видя в смени, различни от нощни и ще го разкостя :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни съ притиснявай колега и аз имах същия дерт(на същия бас)-опраих го за 2 минути,ма и аз докат разбера къде е спекъл,ми изгоряха бушоните напрао ;)

Сменяй жака и толкоз

 

 

BTW ти май имаше дертове и с батерията-опраи ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, те вече не ме притесняват :) Само това с входа на буксата още не мога да проумея кога ще имам време да го подредя... :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.