Jump to content
Българският форум за музиканти

Миксер Yamaha MG166cx usb


Mar4enko

Recommended Posts

Здравейте.

Интересува ме, ако някой има опит с този или подобен пулт :

- УСБ -то позволява ли запис на всеки канал на пулта по отделно

- ако да това само с приложения софтуер Cubase AI4 ли може да стане или с всеки DAW ?

 

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам миксера и не съм пробвал, но прочетох упътването и според мен отговорите на въпросите ти са както следва:

  • Наведнъж можеш да запишеш само 1 стерео канал (или два моно);
  • Може да използваш кой да е DAW.

ЮСБ интерфейса му поддържа само 16 бита, 44/48 кХц и работи по спецификацията 1.1 (от зората на ЮСБ-тата). ;) Това загатва за невъзможността да се записва всичко едновременно.

 

Описаното в менюала отваряне на мултитрак проект е само за да е по-лесно да се нагласи рутирането, а не че може да запише всичко мултитрак в реално време. Това е малко подвеждащо.

 

От страница 13, точки 6 и 7 обаче става ясно, че процедурата е да се записват каналите последователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Четох го и аз. Подведе ме обяснението за избиране на режим (например) " 8 моно и 4 стерео' в кюбейса. Логично беше да се предположи че може ама с това 16 бита и 44/48 КХц наистина беше съмнително.

А и в схемата на пулта сигнала за УСБ то се взема от стерео изходите.

 

Дали ще работи с всяка програма се съмнявам защото стейнберг пише за този Кюбейс че е разработен заедно с Ямаха специално за нейте джаджи. В ръководството не видях да пише за драйвери и др такива и  оттам си мисля че няма да се разбира с други програми.

 

  Но при по-гореописаното положение на пркатика УСБ-то е излишна екстра при тези параметри.

 

 Благодаря и лек ден !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнителното е по-скоро ревизията на USB протокола. 16-бит 44/48 КХц е по-скоро ограничение за достатъчно добър запис (по-малка динамика заради липсата на 24 бита), макар че върши работа долу-горе.

 

В случая файдата от ЮСБ-то е, че можеш да го плъгнеш директно в компа без аудио интерфейс (може и да нямаш). И да го ползваш вместо такъв. Плюс някакви хардуерни корекции/компресор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.