Jump to content
Българският форум за музиканти

Ceramic Vs. Alnico


maringtr

Recommended Posts

Какви са предимствата и недостатъците и по какво се различават ceramic и alnico пикъпите. Правилно ли разбирам, че алнико са по-шумни, но имат повече състейн, а при другите е обратното или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично алнико адаптерите ми звучат по-меко и звънко, докато керамичните - по- грубо и ясно. Като цяло аз бих предпочел керамични адаптери на бридж позиция, и алнико на нек или/и мидъл. Иначе като цяло алнико е малко по-силен магнит.

 

Разбира се, има много различни варианти на адаптери и с двата типа магнити, и е доста трудно да се предцени дали даден адаптер е керамичен или алнико.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм не са ли керамичните магнити по-силните? Силата на алникото е около 0,15 тесла, а на керамичните 0,35 или бъркам? Иначе май и аз съм се спрял на керамични за бриджа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм не са ли керамичните магнити по-силните? Силата на алникото е около 0,15 тесла, а на керамичните 0,35 или бъркам? Иначе май и аз съм се спрял на керамични за бриджа...

Разбира се,че керамичните са по силни!!!Керамичният магнит е естествен и образува по силно магнитно поле и е по издръжлив.AluminiumNickelCObalt

от тези метали се правят AlNiCo магнитите.По принцип е глупаво да се каже,кои са по добри,така че според звука,който търсиш би могъл да си направиш съответната комбинация или пък да си сложиш само керамични или само ALNICO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз по пътя на логиката стигам до заключение, че ceramic-а имат по-малко състейн, защото магнита е по-силен и струните по-бързо спират да трептят, но сигнала е по-силен - следователно по-брутален звук, а при alnico е обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алнико са по-слаби и звучат по-мелодично и звънливо, по-приятно за клиин, или малко драйв - за блус или класически рок примерно

керамичните звучат глухо и с по-неясни високи на клиин, не харесвам изобщо керамични сингли, хъмбъкерите на клиин звучат среднисто и глухо, но като пуснеш дистера и става :headbang:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне е интересна идея - някой не е ли пробвал досега?

 

за мен за сингьл койл - мяма сьмнение - само алники(ама сьм попадал и на добри керамични-чат пат)

за хамбекьр - май керамичните са по често използваните

на гибсьн 495 -т -какви бяха - много са добри

иначе сьм пробвал айбаниз артист сьс супер 70 адаптерите - който май са алнико

и нека определено кефи

но бриджа - доста по малко от нека

така че идеята ти Дарк - не е лоша - ама трябва проба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще се пробва няма как :P

 

Ами някой да знае кво значи vintage wound coils?

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХААХА добре казано :P Не сериозно някой може ли да ми обесни повече за различните видове навиване на намотките... vintage, over-wound и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.