Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво китарните компании не искат да знаем


Лими

Recommended Posts

Свириш блус и плачеш - автентично! Кой да предположи, че техникът ти е рязал лук за афтър партито 5 минути преди да излезеш на сцена? 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола, но мисля, че РХС( ред хот спешъла) на Брайън Мей е направен от маса купена в ИКЕА.

Естествено важното в случая е, че баща му разбирал как да направи добре китара, а пък синът има уникален талант, който е много по-важен от самата китара. О да, свирил съм на такава китара, с трисоник адаптери, прецизно копие, и макар звуците да ги има, като нямаш пръстетата и усета на Браян, китарата само по себе си не свири уникално( е доста по-различна е, от често срещаните, все пак). Естествено, ако човек залегне и почне да изучава творчеството му, резултатите може да се приближат в някаква степен.

rs_burns.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ стара масивна дъбова маса, не мисля че е била от Икеа. А грифът както се знае е от стотинагодишна дъска, бивша лавица над камина :) с дупки от дървояди дори

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е има ли разлика при едно и също дърво, като едното е брано по пълнолуние, а другото от село. То при различни дървета е ясно че ще има разлика. Демек "селектирана" дървесина рязана от 18 годишна млада резачка ще свири ли по-добре от ясена от задния двор на вилата на дядо дето го е сякъл с брадвата. Не че има такова значение за мен. Просто информативно. Имах преди китайски скуайър 97 година. По нищо не отсъпваше като звук от един фендер и едно гиби които имах възможност да пробвам. Продадох го защото изработката беше на светлинни години от тази на китарата която имам сега. От там вече сетъп, комфорт и т.н.

П.С. И за да не ме заплюе някой :) всеки е различно капризен и има различни изисквания за звук и т.н. А други просто сляпо вярват!  :metalist:

Извинявай,не те заплювам,но правиш ли разлика в звука м-у фендер и гиби?

Иначе имах скуайр ,японски от 80-те - е нищо общо с 75г американски страт като звук..

А за дървото,доколкото знам е важно да е достатъчно изсушено и това е процес с месеци,а не китайските боклуци,изкуствено сушени и с тон на кашон да наводняват пазара,защото са евтинки,но през процесорите едва ли има разлика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jabs, прав си, така пише за Ред Спешъла в уикито.

Преди месец гледах Риг рандоун с гитар теча на Браян Мей, колко съм слушал внимателно е отделен въпрос,

сигурно е казал, че е от маса, като тази от Икеа и аз да съм запомнил, че е от Икеа.

Но това са подробности.

Препоръчвам да се види видеото от Премиер, много добре си обяснява техника, всичко относно гиъра на Браян,

най интересно ми бе, как са свързани адаптерите на РХС.

Друго интересно за РХС е, че тремоло системата е от спица за колело( или нещо там около спиците), а ръчката от кука за плетене на майка му.

И най-интересното, че е толкова добре направена , та не разстройва.( или почти)

Някои хора имат знания, способности и дързостта да направят нещо такова.

Баща му на Браян Мей е бил голяма работа, да направи такава китара, без да е лютиер... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтоик, но да ви допълня диалога. Ето, колегата се беше постарал:http://forum.muzikant.org/topic/163095-с-какво-свирят-популярните-китаристи-gear/?p=856802

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.