Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Виж тва видео, само че треа да избереш Stereo а не Mono и да си дръпнал и пуснал MINI семпъла от прозореца на Addictive Drums-a в MIDI Track-a.

 

 

При мен лично не работи показания начин, но явно има някакви предварителни настройки...

Изобщо с Reaper това нещо става много по-интуитивно. Да не говорим за ReaRoute възможностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш го с мишката и го пускаш върху проекта. Така ще ти се образува нов миди трак. От там ако си избереш няколко бийта, можеш да си ги събереш на един трак за по удобно.

Има и малко уловка с размера и темпата, ако имаш проблеми - питай

 

пич точно това правя предвижвам го с мишката до проекта появява се реголирам си темпото и като го пусна да се записва греда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ти кое не можеш да запишеш. Китарата ли? Ако просто искаш да си направиш файл само с барабани, то за целта трябва да се експортне мидито като аудио файл.

 

Правилно ли гадая ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от предимствата на VST-тата е именно в това, че не се налага да записваш миди трака на аудио трак (както се налага да се прави със вградените звуци на саундбластерите), ами директно можеш да го третираш и експортваш като аудио трак, демек изобщо не ти трябва да го записваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата иска цялата верига:

MIDI track с назначен Addictive Drums плъгин да я запише на аудио трак.

1. За да не му харчи рам самия плъгин после (аз също го правя в Reaper или чрез Record To Stem Track или чрез ReaRoute казвам изходящия сигнал от миди трака през адиктива да отиде в съседния аудио трак, който записва входа си... който е изход на веригата с адиктива.)

2. Мисля, че в кубейса също имаше нещо като фрийз функция?! Може да ползваш нея... евентуално.

 

Аз лично като заредя един адиктив сет като ВСТ плъгин и гитар риг като входящ за китарата и пусна всичко заедно и компа умира.

Заради процесора (П4 на 2.4 ГХц) и заради рамта 1ГБ в тоя ред.

 

Затова моя съвет към автора на темата е да изнамери фрийз функцията или да разгледа внимателно свързаните видео клипове с онова негро дето обяснява.

Предишния клип сигурно обяснява какво-що трябва предварително да се настрои, за да стане това което той показва в клипчето. А именно МИДИ изходящ сигнал да се запише в аудио трак.

 

С Reaper веднага бих могъл да го покажа и по двата... всъщност начините са три, даже четири, ако включим и рендер на МИДИ трака като соло трак и експорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз това имах предвид. За да не стават недоразумения, ще внеса малко уточнение:

 

1. Под "записване на миди трак" имам предвид да се пусне миди трака да свири и в същото време сигнала от него да се записва на аудио трак.

 

2. Под експортване имам предвид селектиране на миди трака с плъгина, пускане в соло режим и директно експортване като аудио файл, който впоследствие да бъде сложен в проекта.

 

Идеята беше, че първия метод е безмислен при употребата на вуртуални инструменти, защото рутирането на сигнала през сто места увеличава възможността нещо да се прецака, освен това е чиста загуба на време и качество.

 

Директния експорт е това, което е нужно, в случай че човек иска да си пести ресурсите на компа.

 

 

П.П. Kurt Uvash - може би трябва да си оптимизираш софтуерно системата, защото ми се вижда малко странно компа ти да се срива от 2 VST-та при описаната конфигурация. Само за справка - компютъра ми вкъщи е с PPC процесор на 1.8 Ghz и с 2GB RAM и без проблем си пускам по 5-6, че понякога и повече VST-та при 8 ms латенция, при това не от най-леките и нямам проблеми. Драми ми се появяват чак когато накача цял оркестър със струнни и медни духови и се опитвам да записвам, докато всичко свири накуп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф - и моят нещо не се справя с повече от 5-6-7 вст (Stylus RMX, Hypersonic, Atmosphere etc. ), а уж не е лоша конфигурация (2.2 Гхц + 3гб РАМ), а и си мисля, че съм го оптимизирал доста добре...

 

BlueZone, би ли препоръчал някакви по-непопулярни optimization tips ? 10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Под експортване имам предвид селектиране на миди трака с плъгина, пускане в соло режим и директно експортване като аудио файл, който впоследствие да бъде сложен в проекта",вече ти го препоръчаха,от това по-ефективно няма,при фрийза пак имам/поне аз/ някакво насичане при натоварване с над 8 аудио писти и 2 вст-та/2x2гхз и 1 гб рам/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф - и моят нещо не се справя с повече от 5-6-7 вст (Stylus RMX, Hypersonic, Atmosphere etc. ), а уж не е лоша конфигурация (2.2 Гхц + 3гб РАМ), а и си мисля, че съм го оптимизирал доста добре...

 

BlueZone, би ли препоръчал някакви по-непопулярни optimization tips ? 10х

 

Първо ти и с 10ГБ рам да си ако не си с 64-битов Уиндоус повече от 2гигабайта не можеш да ползваш за програма защото 32битовия стандартен уиндоус просто така си е направен и не позволява по повече, това е и една от основните причини хората да предпочитат мак- компютрите, там такива неща няма – колкото си си сложил толкова си ползваш!!! И второ - 2.2Ghz процесор не са никак много за такива неща които ти казваш че правиш още повече ако става дума за обикновен едно-ядрен процесор!

Относно оптимизирането:

 

Прегледай този материал тук:

http://support.microsoft.com/kb/308417

 

1 - Изчисти си системата от всякакви буболечки (разбирай вируси, спамове и прочие!) в случай че имаш такива (това по начало е винаги под въпрос независимо каква "яка" антивирусна програма ползваш и колко си сигурен в нея, единствения сигурен метод в това е пълен формат на дисковото устройство!!!)

 

2 - Изпразни си всичко всевъзможни системни temporary директории включително интернет-браузер директориите!

 

3 - Дефрегментирай си дисковото устройство/а!

 

4 - System Properties/Advanced/Performance/Settings/Advanced/ -> Под Processor Scheduling задаваш Background Services, под Memory Usage задаваш System Cache!

 

5 - Задай си правилно page file-а (след дефрегментацията!!!) -> System Properties/Advanced/Performance/Settings/Advanced/Virtual Memory/Change

Забележка: изисква разход на свободно хард-дисково пространство!

Препоръчително прегледай следните линкове:

http://support.microsoft.com/kb/314482#appliesto

http://support.microsoft.com/kb/307886/#appliesto

http://it.toolbox.com/blogs/locutus/speed-...swap-file-20096

 

 

6 - System Properties/Advanced/Performance/Settings/ под Visual Effects избери Custom и разкарай всякакви отметки в листа отдолу на които не държиш или избери направо Adjust for Best Performance!!!!!

 

7 - Ако използваш двуядрен процесор:

Иди на този линк:

http://www.gamereplays.org/community/index...316074&st=0

прочети внимателно темата и си изтегли и инсталирай драйвърите за твоя тип процесор (следвай внимателно стъпките описани в поста!!!)! От тази оптимизация се печелят допълнителни 10-наб15% процесорна скорост (без никакви излишни овърклок-шитс и други бъзици със системата които могад да ти създадат допълнителни главоболия!!!!) тъй като по дефолт дву-ядрените процесори под Уиндоус НЕ СА оптимизирани достатъчно добре (за подробности обърнете се към Microsoft!) !!!!!!!!!!!

 

8 - Оптимизирай си регистрите – това всеки го прави по различен начин и с различен ефект или дефект така че тука трябва да внимаваш много или да не го правиш въобще ако не си сигурен точно как! Аз ползвам CCleaner и при мен работи добре, но отговорност за твоята система не поемам!!!

 

9 - Свали си Startup Inspector for Windows и с него си махни/дезактивирай всички възможни background процеси които ти се зареждат илишно или ненужно при стартиране на системата!!!

 

10 - Дезактивирай Write Behind Disk Cache функцията:

Start at the desktop.

Right-click on My Computer, then left-click on Properties.

Click on the Hardware tab at the top.

Click on the Device Manager button.

Click on the + next to Disk Drives to expand it.

Right click on the hard drive on which to turn write caching off, then left click Properties.

Click on the Policies tab.

Click on Enable write caching on the disk to remove the tick. It must not be ticked.

Click OK.

 

11 (По желание!) –> Купи си Mac!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Първо ти и с 10ГБ рам да си ако не си с 64-битов Уиндоус повече от 2гигабайта не можеш да ползваш за програма защото 32битовия стандартен уиндоус просто така си е направен и не позволява по повече...

Не е вярно, може да използва много малко над 3ГБ, а не само 2 както си писал.

 

 

...това е и една от основните причини хората да предпочитат мак- компютрите, там такива неща няма – колкото си си сложил толкова си ползваш!!!

Де да беше тей. B)

Имам Мак, имам 4ГБ РАМ, ОС-а е 64-бит, ползвам само 3ГБ. Сори, че ти развалям заблудата, но... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума колко ти разпознава системата като тотал, а колко от тях ще ти позволи да ползваш за една програма!

Относно Мас други хора говорят други неща и не знам вече, аз лично нямам macintosh (а и собствено нямам и желание да имам!) и не знам кое как е със сигурност...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та значи,правя си проекта в кюбейса,давам експорт аудио,и започва едно бързо рендване ,след което от експортнатия файл не се чува нищо!!!Това ми се получава само при някои проекти,като разлика в настройките при "успешните " и "неуспешните" аз поне не виждам!!!Ха сега де!Някой ако се сеща за решение ще съм преблагодарен :greenangel: .Ако въпроса ми е неясен,ще доуточня впоследствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти само МИДИ тракове - какво имаш на изхода на МИДИ траковете? Вградения в Уиндоус уейвтейбъл или някакви VSTi плъгини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.