Jump to content
Българският форум за музиканти

Rock Jam


Recommended Posts

Здравейте на всички . Спретнах едно парче за рок джемче с надежда да сте по активни тоя път . Мисля че става за жица . схемата се повтаря 4 пъти и е около 4 мин . качвам два варианта - в единия свиря една темичка на китарка за начало с цел да подам примерна стилистика и понеже знам че на някой няма да допадне качвам парчето и без китара . Дано ви хареса и вдъхнови за жица . Имам малки проблеми със закъснението на аудио картата ми която в комбинация с РАМ 256 ми създава непредвидени ситуации но надявам се да не ви подразни много . Това е варианта с китара http://media.putfile.com/Rock-Jam-with-guitar а това варианта без http://media.putfile.com/Rock-Jam-no-guitar . Айде рокясвайте ... Цеко :dance::D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Току що се погаврих с парчето.Седнах да го запиша след като в продължение на 6 часа се борих с лаптопа ми (преинсталиране,драйвери,домашна мрежа и тн.)След тази процедура бях изпаднал в нечовешко настроение и мисля,че си личи доста и на записа.

 

zeleni-choveci

 

:virtuoz:B):virtuoz:B):greenball::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе майната му на заглавието - човека пише история с китарата а на нас ни остава само да стоим отстрани и да премигаме с очи . Въпреки че поне според мен има достатъчно рок в солото . А иначе аз никога не бих поставил стилови ограничения - щом съм пуснал нещо за джемене всеки е свободен да прави каквото си иска . Просто заглавието Рок джем е една от евентуалните възможности за развитие на парчето но в никакъв случай единствената . А относно Kolio - ах ти палавник такъв .... Цеко :greenball::greenball::virtuoz:B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам че ви харесва(макар че си мислих че малко попрекалих с кретениите).Само бих искал да кажа в защита на автора,че парчето си беше много хубаво( доста рокаджийско) и напълно нормално преди да се погаваря така непочтенно с него B) .Надявам се и някой друг да удари ,че напоследък само аз и Владо участваме в джемовете

 

 

п.п.

Абе майната му на заглавието - човека пише история с китарата

 

Благодаря ти страшно много за комплимента,ама чак пък история :virtuoz:

 

п.п.2 Много ще се радвам на коментари на китарния саунд.Почти хардуерен е.Има ривърб и дилей е от компа.Правен е с Гибсън ЛП Студио,кубе Меса Студио 22(от него е драйва),два Бос дд3 дилея,микрофон,саунд карта и КулЕдитПро.

 

(Това със саунда май си пада офф,ако е така моля модовете да го изтрият )

Мерси в аванс

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо за комплиментите - не мисля че са пресилени поне според мен защото аз досега не бях чувал на живо китарист който да може да замени във всеки един момент Бат Стийв Лукатър от ВИГ Тото . А всички знаем кой е той и какво може . Говоря за завидна обща култура изчистена стилистика голям набор от технически умения и т.н. А саунда на китарата е много харен - винаги съм мечтал за лодобен но както сам знаеш говорим за не малка инвестиция . дано някой ден мога да си я позволя . Даже толкова дабре звучи че това което аз ти давам като основа почва да ме нерви . Доста много при това . Но обещавам да се постарая повече следващия път . Това е приятелю . Радвам се че поне индиректно мога да работя с човек като теб . Цеко :greenball::greenball::virtuoz:B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря :greenball: Не знам дали мога да заменя чак пък Лукатър(това си е доста амбициозно),но изключително се радвам,че мислиш така.Ще трябва яко да черпя като се видим B)

 

. Това е приятелю . Радвам се че поне индиректно мога да работя с човек като теб . Цеко   

 

Удоволсвието е изцяло взаимно :virtuoz:

 

 

п.п.

Колкото до саунда,и аз си го харесвам.Не перфектен,високите драскат не е особено компресиран,но е доста жив и динамичен.За съжаление хубавият саунд наистина струва.Но точно този тип може да се постигне с едно лампаво кубе(не непременно скъпо,даже съм вадил подобен с транзисторен Фендер), 2 овърдрайва Бос включени един в друг(за предпочитане е когато няма добър лампов изкривител)и софтуерен дилей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея . За черпенето де . Като нищо може да ми дойдеш на гости в Русе - нали знаеш хубав град - хубави хора . Има и къде да се спи . Абе одобрявам с две думи . Пък и то както е тръгнало остават още 4-5 идейки и на албумче може да замирише дет се вика . Е трябва още да се пипне тук там но това са подробности . Или както гласи поговорката - живота е това което ти се случва докато кроиш планове . Човек не знае от кой храст може да изкочи зайчето . Че то може и да е с Лес Пол в ръка . ...... Цеко B):greenball::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а вие знаете ли къде учи тоя Китарист?

Не знам, въпреки, че май беше споменал някъде.

Където и да е - то си е за негова сметка :lol: . Аз се наслаждавам на крайния резултат и изпитвам респект към труда му.

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана идеята на този въпрос . Дали е чисто любопитство или има някаква задна мисъл от типа - той свири така щото е учил еди къде си т.е. ако не беше учил нямаше да свири така . Дано не е това смисъла на питането щото не е добре - някак злобнично става . Защото това кой къде е учил е само статистика - важното е как свириш в крайна сметка . Има достатъчно примери за хора които са учили тук там и кво - нищо особенно . За наша радост Kolio кърти мивки и др. подобни артикули за баня . А мисля че това е най важното ... Цеко :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана идеята на този въпрос . Дали е чисто любопитство или има някаква задна мисъл от типа - той свири така щото е учил еди къде си т.е. ако не беше учил нямаше да свири така . Дано не е това смисъла на питането щото не е добре - някак злобнично става . Защото това кой къде е учил е само статистика - важното е как свириш в крайна сметка . Има достатъчно примери за хора които са учили тук там и кво - нищо особенно . За наша радост Kolio кърти мивки и др. подобни артикули за баня . А мисля че това е най важното ... Цеко :guitar: :guitar:

не,не,не е задна мисъл,просто го пуснах да се сети кой съм(както и стана).но за едукацията-не съм съгласен,добре е да я имаш дарбата,но още по-добре е да я развиваш.И за къртенето на мивки не съм съгласен-това беше преди,сега е минал на ВАНИ... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.