Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой от двата синтезатора бихте избрали?


machoka

Recommended Posts

Здравейте, 

 

чуденката ми е между Korg Krome и Yamaha MOXF 

 

99,9% ще се използва в студио в комбинация с DAW, което отчасти ме навежда към ямахата. 

 

Отделно от ревютата, които съм виждал, някак си звуците в ямаха ми харесват повече, а пък и цялата база от мотиф ... . 

 

Имате ли преки наблюдения в/у някой от двата .. 

 

отделно се двуомя между 61 и 88 версиите, като цяло съм по-пианистично настроен, но при положение че няма да се използват за жива музика, не знам дали 88цата няма да е по-неудобна за студио.. а и дали на ямахата 88цата си заслужава от към качество на клавиатурата.. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha. Нямам преки наблюдения обаче, просто предполагам. Както и че единствено 88 клавишната версия е с hammer механика докато по-малките са semi-weighted. Все пак ако не си пианист, не е толкова важно, но пък много зависи кой искаш да свири на пианото в студиото, ако ще викаш пианисти, леките клавиши няма да им харесат толкова. Ако ще го взимаш по участия и не ти се мъкнат 30 кг, тогава играй по-малка версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз самият съм пианист, за това съм настроен към 88клавишите. Просто се чудя какво толкова ще записвам в студиото, което да изисква всички клавиши и хамер клавиатура, при положение че не забивам на живо..(а в студиото има вече пиано с 88хамера за репетиции)) няма да записвам клавирни концерти със сигурност, чисто практически по-малкия инструмент ще ми е по-практичен, но знам ли.. ще се мисли... но връзката му с DAW, наличието на Cubase AI7 в комплекта, цялата банка на мотиф и слота за допълнителна памет със звуци... мамка му и дисплей, заради който единствено заглеждам корг-а.. в крайна сметка съм на 99% за ямахата ) 

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един голям проблем. 

 

Бях решил - YAMAHA, НООО се появи нов играч на хоризонта. 

 

и това е Roland FA-06 / 08.

 

Моля дайте мнения за него. Операционната система, 'екстрите', интуитивната работа с него, удобството на секвенсера и екрана да работиш на инструмента дори без компютър и после само да експортваш много ме спечелиха. Само звука сякаш ми отстъпва от енджина на ямаха... разбира се това на база само ревютата, които изгледах. .

 

не знам защо, ямаха ми звучи много по-добре нооо всичко останало в роланд-а ме спечели.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Е къде  е kronos къде са  Korg Krome и Yamaha MOXF !? 

имам korg kronos 88 и yamaha motif xs  и разликата между двата е голяма в полза на kronos ,а ти правиш сравнение между кон и кокошка

Редактирано от bras72
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.