Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще кажете за моето пеене?


RadinaRBD

Recommended Posts

Та, това съм аз. От досо време нямам възможността да се упражнявам както трябва, защото имам съквартиранти.Сега по празниците се разпях вкъщи. Мечтата ми винаги е била да се занимавам с музика. 

Песента в оригинал е корейска на групата iKON. Тук използвам свой текст. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и текста
 
Безусловно
 
Някои хора казват да не се отказвам, да се боря.                                                                                                            Независимо срещу кого ще се изправя. Животът бил война.                                                                                        Сам си на този свят, в живота. Сама вървя.                                                                                                                Но има хора, чиято ръка не мога да пусна, няма да изоставя.                                                                          Приятелят, показва ми светлината, когато се губех в мракът.                                                                                        Сега искам да осветя твоя път.
Припев1                                                                                                                                                                 Почакай ме. Следващата ни среща чакам.                                                                                                                    Да те видя щастлива искам.                                                                                                                                              Wait for me, Yeah! защото идвам към върха.                                                                                                                   Почакай ме, защото смелост събирам                                                                                                                         своята мечта да последвам.                                                                                                                                               Wait for me…Yeah. Обещавам да застана до теб на върха.
 
Припев2                                                                                                                                                                              Ще ти дам, давам, давам безусловно.                                                                                                                              Ще вярвам, вярвам, вярвам в твоята мечта,                                                                                                                    дори да ме гледат чудовищно.
 
Първоначално ни разделяше цяла планина разстояние.                                                                                               Сега не бих те дала и срещу едно цяло състояние.                                                                                                         Първо в началото не те разбирах.                                                                                                                                   Направо казано не те приемах.                                                                                                                               Тогава твоето сърце опознах                                                                                                                                           и всички различия се изпариха като прах.                                                                                                                      В тези тежки времена, когато истината е временна.                                                                                                       Ние  жонглираме с реалността и копнежа,                                                                                                                      и  изхвърлихме  всички съмнения .                                                                                                                           Може, ако вървим по въжето   на                                                                                                                                     нашата надежда, пламенна.                                                                                                                                            След целия труд и сълзи в тази битка                                                                                                                              ще  развеем победни знамена.
 
Ти и аз. Искаха да ни превърнат във врагове. Нашият разказ.                                                                                       Душите ни са по-силни от техния мраз.
 
Припев1                                                                                                                                                                               Припев2
 
Никога не бих могла да ти забия нож в гърба.                                                                                                           Всички моменти, в които поиска половината                                                                                                                 от болката ми, за да ми е по-леко.                                                                                                                                     Никога не бих те оставила, дори да си на ръба.                                                                                                       Имам само едни криле, които ще ти дам,                                                                                                                       за да стигнеш колкото се може по-високо.
 
 
Припев1
 
Ще ти дам, давам, давам безусловно.

Редактирано от musicman
Пиши нормално и не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Слушах песента ти. Уточнила си, че е корейска, с което си обяснявам странното (за мен) звучене на български - надявам се да се разбере какво имам предвид, макар че не знам как се нарича това: текстът по някакъв неестествен начин стои на мелодията. Заради това фразите излизат странно и неестествено, и докато те слушах, ми се струваше, че ти е трудно да пееш така. Вероятно това е корейски стил на пеене, който на корейски си е супер, а българските фрази не са подходящи? Мисля, че би било по-добре да покажеш уменията си с песен, която звучи естествено на езика, на който е написана, или пък направо тази на корейски, както си е била. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Слушах песента ти. Уточнила си, че е корейска, с което си обяснявам странното (за мен) звучене на български - надявам се да се разбере какво имам предвид, макар че не знам как се нарича това: текстът по някакъв неестествен начин стои на мелодията. Заради това фразите излизат странно и неестествено, и докато те слушах, ми се струваше, че ти е трудно да пееш така. Вероятно това е корейски стил на пеене, който на корейски си е супер, а българските фрази не са подходящи? Мисля, че би било по-добре да покажеш уменията си с песен, която звучи естествено на езика, на който е написана, или пък направо тази на корейски, както си е била. 

 

Напълно съм съгласен. Неестественото стоене на текста към мелодията не ни позволява да разберем дали пеенето е на ниво. Пробвай с някоя друга песен, за да можем да изкажем мнението си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Глас имаш.

Нямаш още усещане за музика и чистосърдечен съвет, избягвай прекаленото вживяване. Понякога е по хубаво нещата да са по прости, по чисти, по елементарни. Всъщност в повечето случай е така - чуй Стинг как пее и намери средния път между него и себе си.

Няма смисъл да се опитваш да наподобяваш Beyonce.Не можеш, а и няма и смисъл, намери някъде себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маниерниченето в никакъв случай не прави пеенето, пробвай да направиш правилен баланс между пеене и маниер, но имаш глас, давай напред. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.