Jump to content
Българският форум за музиканти

Пътуване със самолет и ел. китара


Baby Thomas

Recommended Posts

Прегледах сродните теми из форума, но информацията в тях е от преди около година и вече не е актуална. Ако някой има опит/наблюдение/информация за последните 2-3 месеца, моля да сподели:

 

Разрешава ли се внасянето на електрическа китара в мек калъф в кабината на самолета както беше преди, или сега предвид новите мерки за сигурност е проблем и всичко музикално, което надхвърля размерите за ръчен багаж отива по лентата в багажното? Конкретно ме интересува какво е положението при пътуване по европейските дестинации.

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още като ги обявиха новите мерки за ръчния багаж и максималните му размери споменаха че има някои изключения. Едно от тях са музикалните инструменти.

 

Поне така е "на хартия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма никакви проблеми. Поне не и със Хемус Еър. Сега като пътувах от България за Германия (на 4ти октомври) и бях с китарата ми в мек калъф точно. Още на летището питах и те казаха че няма никакви проблеми. Прегледаха я на рентгена и след това си я взех с мене горе в самолета. Дори успях да си я пъхна горе в нишите за ръчен багаж.

Все пак ако летиш към Хийтроу, може и за боксерки да направят проблем ;);):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...наистина много важна тема...аз вече се бях стегнал да пътувам с кейс ако се наложи...някой да има впечатление конкретно за полети до Англия,Русия и Полша?...и най-вече за конкретни авиокомпании...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи много от авиокомпанията, която ще ползваш. Най добре е тях да питаш. Щом е до Европа, не би трябвало да има проблем, те не са чак толкова полудели, колкото американците, които и четка за зъби не биха ти разрешили да внесеш on-board. Може би англичаните имат повече претенции :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3 месеца внесох 3 китари от берлин за софия(2) и една в бургас.Нямах проблеми но ги пусках като нормален а не ръчен багаж.Добре ги опаковах и изписах на кашоните Чупливо на 3 езика (Чупливо, Fragille, Zerrbrechlich) , също в германия чуплив багаж се пуска на отделно място, ама като дойде в бг и си излиза на нормалната лента.....но до сега съм нямал проблеми....китарите са си здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Оттам почти сигурно няма да те пуснат да внасяш китари в самолета. Кой знае какви бомби или течни експлозиви си решил да вкарваш :) Задължително с куфар. Те по едно време не даваха никакъв ръчен багаж да се внася на борда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мен лично не би ме притеснявало да си пусна китарата с куфар...ама съм чувал че пичовете дето товарят хвърляли хамалската...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само за обща информация - ако не се лъжа на българското летище счупиха една от любимите китари на Пако Де Лусия точно като я качвали на конвейра!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече зависи как си я опаковал!Аз използвам приома с кашон от китара вътре напълнен на max с вестници....и да я хвърлят и да я мачкат, пак си е здрава, пък и все пак....риск печели риск губи :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мен лично не би ме притеснявало да си пусна китарата с куфар...ама съм чувал че пичовете дето товарят хвърляли хамалската...

Еййй най-накрая да се светнете. Освен това товарния отсек на самолетите е преграден на определено разтояние с мрежи. И в така обособените "клетки", куфари, чанти, сакове, кашони се въргалят спокойно. А и самолетите попадат във въздушни ями...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой приятел, като ми носеше китарата от щатите, тя беше в мек калъф, но я беше сложил посредата на един ОГРОМЕН сак с дрехи :P и беше здрава :dance:

 

Но съм чувал за китари в куфари, наръгани с вилицата на мотокара :D Тъй че си е късмет.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.