Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво най-често свирите при проба на китара?


vlado1113

Recommended Posts

Аз при проба на дистер или китара знам едно соло на Gary More, малко ритъм от NIRVANA, кратки пасажи от Металика, BUSH, GUNS N ROSES, AEROSMITH и мои сола. Много яко звучи за проба Greenday - Basket Case или за проба на чиста китара DON'T CRY на GUNS N ROSES. Споделете и вие като отидете в музикален магазин и искате да пробвате китара или ефект с какво най често пробвате. И има ли нещо универсално с което да се добие по добра представа от пробата. Мисля че ще е интересно кой с какво пробва да сподели мнението си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стремя се да пробвам всички възможности на ефекта/китарата - бичкии, жици, сола на нек/бридж адаптера, стръминг акорди, разложени акорди, блусарски неща...

Колкото повече неща свиря, толкова по-голяма част от ефекта/китарата мога да 'опозная' на първо време и да преценя дали ми харесва или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в момента ако бях в магазин а не пред някъв компютър бих пробвал black sabbath-iron man(това като хвана електричка няма как да не е първото нещо а което да се сетя,велик риф), ац/дц-back in black и разни други.

 

А да и seek and destroy :guitar: :wall: . Но все ще се неща които съм слушал хиляди пъти и знам как трябва да звучат, и как съм искал да звучат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стремя се да пробвам всички възможности на ефекта/китарата - бичкии, жици, сола на нек/бридж адаптера, стръминг акорди, разложени акорди, блусарски неща...

Колкото повече неща свиря, толкова по-голяма част от ефекта/китарата мога да 'опозная' на първо време и да преценя дали ми харесва или не.

И аз така. Стремя се да изсвиря правилно и вярно колкото се може повече неща по колкото се може пвоече различни начини с колкото се може повече различни техники на изсвирване. Иначе, като песни/рифове свиря сола произволни и рифове учени недоучени :P Полезно е според мен да изсвириш нещо недоучено като пробваш нова китара за да усетиш дали не го свириш малко по-лесно или малко по-трудно на тази от колкото на старата ти. Така е защото когато владееш даден риф до перфектност ти ще можеш да го бичиш без особено доловимо затруднения и на гайда :P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях чел че продавачите от анлийските магазини били оттегчени да слушат смока и ентер сендмен -това най много се свирело при проба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох,че някъде (забравих къде :) ) било заранено да се свири Металика и Нирвана.Сега се сетих,че най-вече Мастър ъф Пъпетс се опитвам да млатя :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама винаги като хвана електрическа китара, почвам с Hearts On Fire на Hammerfall, Cemetary Gates на Pantera или The Sentinel на Judas Priest. Разцъквам разни скалички, едно-две арпежчета и готово, тестът е приключил. ;)

 

Ако е кухарка, почвам с интрото на Sailing Ships на Whitesnake или The Great Misconceptions Of Me на W.A.S.P., най-често. Абе всеки път е различно.

 

Но иначе като бях по-млад, задължително с познатите рифове на Пърпъл и Нирвана пробвах... :cheers:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз като ще пробвам нещо ново (поне наскоро) ползвам Dying Fetus - Praise the lord ; Nile - Ramses bringer of war ; и естествено не забравям класиката - Cannibal Corpse - Hammer smashed face.

също може още nile - Lashed to the slavestick, sarcofagus(не ми е най-любима ама върши работа)

Morbid angel - Lions den, god of emptiness

and many many more........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.