Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за помощ


stratocaster

Recommended Posts

така значи. китарата ми е jackson js 30 dinky. флойда е лицензен. имам следния проблем с него: когато го натисна наодлу и кокато го пусна си е ок. ОБАЧЕ :wall: :wall: когато го повдигна с ръчката и когато го пусна не се връща в нормалния тон ами с 1/4 или 1/2 тон по-високо. и за да се върне трябва да го натисна. просто не се връща в нормалния тон, ами си остава по-високо.

 

пробвах всякакви комбинации от пружини - по2, 3, 4....нема резултат. пробвах да отпусна пружините - флойда се дигна от задната част доста. проблема изчезна, обаче ръчката пада много ниско и е неудобно. и се наложи пак да го върна водоравно. моля кажете какво да правя че ще полудея вече. посъветваха ме да сменя пружините - да взема по-твърди. моля даите съвет. ;);):pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пружините трябва така да ги настройш, че металната плочка (това дето на него се завинтва ръчката) да е успоредно на тялото. Незнам дали много ясно го обясних.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=784

и http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1528

Там има полезни съвети от различни хора от форума които могат да ти помогнат.

:twisted: Марио Анкона :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не става и не става. и с други пружини пробвах - нъцки :wall: :wall: :cheers::beer::D:D от тия болтове не е. стабилни са си. :beer: иде ми да се метна през прозореца вече. каквото и да правя, както и да правя се съчата история. тремолото е водоравно спрямо тялото! а тремолото е ново. китарата е купена преди 5 месеца. просто струните не се разстроиват една спрямо друга. само че при ПОВДИГАНЕ тремолото не ги връща на точния тон, ами с почти половин тон по високо. което е непрактично при свирене, щото кат повдигнеш трябва после да го натискаш пак надолу за да се върне където трябва. от този флойд мисля да патентовам система за бързо преминаване от Е в F :D :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stratocaster, ...а па и останалите, слушайте сега, махнете задния какпак на китарата, там където са пружините и вижте дали при повдигане на Флойда (ръчката нагоре) бриджа някъде не опира или дращи!? Може да е съвсем леко докосване до дървото на китарата или нещо друго, което вече обърква цялата хармония.

 

Втори съвет: Проверете да ли на остриетата на Флогда или на нътовте няма някаква фабрична шупла. Остриетата трябва да са добре заострени (но не да режат, разбира се), а на нътовете на Флойда сложете вазелин за устни, от тези като червила, дето ги продават по аптеките.

 

В кратце: проблемите могат да бъдат два:

 

1. Опиране някъде

2. Негладко триене на остриетата на Флойда в нътовете.

 

Ако това не помогне, да не се казвам Явор!!! B)

 

Успех и пишет какво е станало!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори съвет: Проверете да ли на остриетата на Флогда или на нътовте няма някаква фабрична шупла. Остриетата трябва да са добре заострени (но не да режат, разбира се), а на нътовете на Флойда сложете вазелин за устни, от тези като червила, дето ги продават по аптеките.

мое и глицерин - пак от аптеките...(по-тънко излиза) хехехе B) а може и да се натърка с молив (графит демек), ама малко зор и мърляво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за невежеството ама what is this НЪТ? B) сори ама да питам се пак. а тои капака си ми е постоянно отворен. не допира никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш pickguard- тая пластмаса, дето уж пази китарата от перцето, ама в повечето случаи само осира пейзажа B) провери дали трем-а не ти закача отпред някъде по ръбчетата в пластмасата. тва го имаше някъде на картинка ама нещо не мога да го намеря ся. иначе не става дума за НЪТ ами за СТЪД- тия болтове, дет се държи на тях целия трем. нът е тва горе при главата, дет се залкючват струните на него B)

 

edit: намерих и картинките :Phttp://www.ibanezrules.com/tech/setup/contact.htm

 

where the trem is touching the pickguard, not only squeaking when moved but also keeping the trem from returning to pitch freely, causing more erratic tuning return from a pull-up
Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chacho, прав си., може и на пикгарда да оприра нейде. А също така НЪТ е мгарето при клиучовете, а другото е СТЪД, браво на чачко! B)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същата китара и нямам такъв проблем !

Jackson rulz !!! B)

(много баби - хилаво бебе)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.