Jump to content
Българският форум за музиканти

2xRCA към 2x6.3mm stereo jack


Recommended Posts

Купих тонколони Esi Audio-Unik04.Изходите на зв.карта са чинчове,колоните са с 2x6,3mm.

Купих http://www.harveynorman.com.au/bespeco-2-x-6-3mm-mono-jack-2-rca-1-8m-cable.html

Обаче имаше проблем, едната колона е пасивна а другата активна.Значи пасивната не работеше, следователно ги пратих за ремонт.От магазина ми казаха че с някои кабели работели а с такива където съм купил неработели.

Решението им е било като ми направили 2xRCA към 2x6.3mm stereo jack и ще ми пращат колоните с тях.

Тъй като не съм запознат много с конектори и кабели какво ви е мнението.

В нета ненамерих 2xRCA към 2x6.3mm stereo jack, видях че има 2xRCA към 6.3mm stereo jack само.

Дайте мнение за решението на магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма причина да не работят с кабела, който си купил ако са свързани правилно. Би трябвало да работят и с твоя и с този, който ти предлагат.

Как направи връзката от активната до пасивната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че първо имах кабел 3.5 мм stereo jack към 2x6.3 mono jack и бях свързал колоните към изхода за слушалки и пак същия проблем, активната си работеше а пасивната само леко пращеше.

 

unik04_sub1_large.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не са моно а стерео 6,3 мм жак. :wallbash:

 

Готов кабел или алтернатива с преходник за такава връзка неможах да открия. 

Ще видя какво са сглобили и ми пращат от магазиана и как ще работят.

 

Интересно ми е: Два стерео 6,3 мм изхода за каква връзка с звукова карта или контролер са предназначени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio , но и с моно жакове пак трябва да свирят.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

6,3mm TRS входовете са моно, а не стерео, балансирани. Има по един за ляв и десен канал.

 

Кабела трябва да е нещо подобно:

rca_trs.gif

Не е лошо да се проверят нивата на сигналите за съвместимост с активните монитори.

За балансирана връзка са предназначени. Вече казахме че са входове :)

 

uniK 04

  • 2-way, 1 speaker with amplifier, 1 speaker passive
  • Active Studio Monitor Speaker
  • 1" silk dome tweeter (HF driver)
  • 4" kevlar curved cone (Magnetic shielding Type) LF driver
  • Output Power: 50W
  • Frequency Response: 55Hz-20kHz -10dB SPL
  • 27kOhm Input Impedance
  • 5.7kHz Crossover Point
  • SPL: 82dB ±3dB @1W / 1M bei 300. 400. 500. 600 Hz
  • Related Noise Power: 15W (THD1%, 4ohm load, 1kHz)
  • Input Sensitivity: 135mV@1W; 525mV@15W (1kHz)
  • 2x TRS1/4" balanced / unbalanced inputs
  • Output R+ / R- for right passive speaker
  • blue LED display (power)
  • dimensions / piece: 150 x 210 x 160 mm
  • weight: 2,45 kg (active) / 2,1 kg (passive)

ПП В този документ също има полезни насоки http://www.crownaudio.com/media/pdf/133472.pdf

Страница 8.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма работа значи, балансирана към небалансирана връзка, пречи ли това?

 

Кабелите които имам   http://www.harveynorman.com.au/bespeco-2-x-6-3mm-mono-jack-2-rca-1-8m-cable.html

са TS а не TRS.Това променя ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП В този документ също има полезни насоки http://www.crownaudi.../pdf/133472.pdf

Страница 8.

 

Няма невъзможни неща.Може,защо пък да неможе.

Колега  g_vayov  благодаря Ти много.

Работат е там че не се предлагат такива кабели,поне в БГ.

 

Като заключение искам да знам дали проблема е  в колоните или избора ми на кабел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме два еднотипни изхода. Също така два еднотипни входа. Ако се използват два здрави, еднакви кабела и има сигнал в двата изхода, мониторите или ще работят, или няма да работят. Факта че работи само единия канал ме насочва към проблем с мониторите.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме два еднотипни изхода. Също така два еднотипни входа. Ако се използват два здрави, еднакви кабела и има сигнал в двата изхода, мониторите или ще работят, или няма да работят. Факта че работи само единия канал ме насочва към проблем с мониторите.

Благодаря ти още веднъж.

Кабелите които имам са TS а не TRS.

И въпреки това активната си работеше с тях.

Ще пиша пак като получа колоните с кабелите които са изработка на сервиза на магазина и предполагам че ще изглеждат така:

tr7551-8412-01.jpg?t=20100919002030

Редактирано от memoprobg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да работи (някак) и с двата варианта, TS и TRS. Втория има и поне два различни начина на свързване. Кой от тези варианти ще е най-удачен зависи от двете устройства.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, сега! Форумът може да помогне при определени условия! Явно те не са налични.

 

В дадения случай няма два варианта ! Схемичката в поста на Вайов е еквивалентна на TS варианта.

Щом не работи нещо, и както се вижда не разбираш от тематиката, намери човек, който да провери къде е евентуалния проблем, Иначе темата е тръгнала към 100 страници без резултат.

 

Има няколко възможности, но те трябва да се проверят от някой, който разбира.

1. Повреден монитор. Доста вероятно, щом припуква. Може да има повреда, която не е постоянна и да прекъсва нещо.

2. Повредени кабели. Новите кабели също могат да не са читави. Фактите говорят, че се случва ... доста често. Особено правени у нас от големи специалисти. Във форума има тема по въпроса .

3. Един много възможен вариант е грешката да е в човека, който не знае какво прави.

 

Така. Сега влизам в ролята на катаджия:

СЕГА КВО ПРАИМ?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих колоните и кабелите.

Осъзнах че грешката е в мен още преди да ги получа.

Много ясно хората са написали TRS жак, а аз съм тръгнал с TS жакове да ги пробвам.

Решението е в кабелите, сега си работят.

Трудно е като не разбира човек,

а още по-трудно е когато английският ти е зле.

Извинете че ви притесних...

 

034386296.jpg?r=0

Редактирано от memoprobg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.