Jump to content
Българският форум за музиканти

Виртуален Аранжор :)


Sint

Recommended Posts

И в крайна сметка се оказва че обикновените хора без кой знае каква компютърна грамотност няма какво да ползват :( по назад в темите има захваната една за доразвиването на Джузисаунда но до там :) Вижте колко малко изисква тази програма защото прави нещо конкретно нещо от което имаш нужда без излишни работи :) Донаправи ли се ще бъде от полза на много хора, който немогат да отделят пари за що годе свестен аранжор :) Силно се надявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмата на Джузи си е развита от самото начало, и категорично не е за начинаещи, при него не може да се използват звуци от самия лаптоп или компа който върти програмата, а се изисква да се черпят звуци от външен звуков модул или някой уоркстейшън с генерал миди звуци. докато при останалите програми които са за уиндоус, могат да ползват направо звуците на вградения в уиндоус microsoft gs wavetable synth, или подобен виртуален саунд модул, което елиминира нуждата от външен модул. между програмите които ти изброих има доста елементарни и лесни за ползване, ккоито не изискват кой знае какви познания, но щом и те те затрудняват, по добре си вземи някой евтин хардуерен аранжор, макар че той няма да има и една четвърт от възможностите на софтуерните такива, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Е да, съгласен съм, тези диджеи, дето се определят като музиканти и едва ли не "свирят" - това е същото. Макар че диджеите понякога поне пускат качествена музика, макар и на запис. Докато кръчмарите и това не правят... То човек и не отива по тия места да слуша музика, а да яде, пие, да прави свалки и т.н. Което не значи, че някой трябва да му надува главата с някаква "йоника", с извинение. По-добре музика на запис.

 

 

Това е доста интересна тема. :yes: Хубаво но и записи да пуснеш и те идат пак със аранжор. :slap: Ако вземем за пример планета фолк те със жев ритъм ли работят? :whistle: Всеки модерен оркестър или музикална формация разполагат със поне един супер модерен клавир.Модерния слушател е погълнат буквално от синтетичния звук. :Piano: Ако умишлено се заема да намеря песен без синтезатор ,незнам дали ще намеря нещо и от кое време ще е. :yes: Аз също харесвам акустичните инструменти но не ми пречи аранжора като фон.В последно време клавира(аранжора),открадна хляба на доста музиканти,но не мисля ,че тои е виновен.Виновни са времената и неино величество икономията.Вднешно време се копуват коли с обем и икономичен мотор,нали така?А и кой сега ти гледа какво се свири и с какво в тия кризистни времена.Не се палете много приятели с музика или без всички ще умрем някой ден,затова по-добре да се повеселим докато можем :yes:  :yahoo: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за "пример" Планета Фолк не бих взел :) От там идва разликата и затова няма смисъл да влизаме в спорове. Всеки с вкуса си. Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.