Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss DD6 или Boss DD3


Fenix

Кой от двете бихте ми препоръчали?  

47 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

искам да го пробвам, това би било най-добрия вариант. Ама нямам възможност...

все ще измисля нещо де...

 

мерси на всички, които отделиха време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доста добре звучи 3-ката,определено съм за нея,но сега като гледам в гитаргийк.ком,Сатриани свири с ДД 2,дали да не пообиколиш да си намериш нешто втора ръкавица?! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а тап темпото е направено далеч по - удобно за свирене на живо отколкото при Бос-а.

Можеш ли ми кажеш как точно? Аз имам DigiTech DigiDelay и той работи както и Босс ДД-6, т.е. тап-темпо режима за лайв е ънюзабъл. А то така или инак за репетиция/вкъщи/етц. не е особено необходим тоя тап-темпо дилей... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:happy::happy::cheers::happy::bravo::bravo:

Добре колеги, Бос ДД3 отпадна от дилемата.... Сега на негово място дойде Бос ДД2 (една реликава)

http://cgi.ebay.de/BOSS-DD2-Digital-Delay-...VQQcmdZViewItem

 

И все пак май ДД6цата ще спечели.... :bravo:

 

 

rockstar666, и аз за него си мислех, но не съм търсил, а то се оказа че имало. А Сатриани свири с ДД3ката, не с двойка. Имал е преди двойка, ама доста отдавна я е сменил, пък и неговия е моднат и е и експрешън педал. Има една фирмичка в интернет дето ги модва тия камиончета.

Но поне за тоя съм сигурен А) че е произведен в Япония (Босчетата от Йапан съм чувал, че са по-добри) и Б) още с аналоговия circut e...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с риск да стана банален - пробвай аналогов дилей педал - най-малкото ще чуеш по-различен звук,пък може и да ти хареса. според мен ще останеш очарован от топлия звук, който вади аналоговата машина.

 

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с риск да стана банален - пробвай аналогов дилей педал - най-малкото ще чуеш по-различен звук,пък може и да ти хареса. според мен ще останеш очарован от топлия звук, който вади аналоговата машина.

 

 

поздрави

 

Петър

Човече, на предишната страница споменах. Два месеца свирех със АД9 на Ибанец. Наистина звука като звук ме кефеше, но не ми хареса изпълнението изобщо. В смисъл искам да е поне мааалко по-дългичко а и самия начин на по който дилея звучи не ми хареса. Малко ми е трудно да го обясня. Общо взето ми хареса само оцветяването на звука. Иначе не мисли, че аз къфто съм китарист ще имам какво да ги правя 5 секудни :happy: (вчера гледах Гига дилея на Бос - 23 секунди дилей..... Интересно през това време какво ще правя, докато го чакам тоз дилей :happy::cheers::happy: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се бях наточил на аналогов дилей на Айбънец, ама... Те всичките до 300 мс. Що не го продават за ревърб това, бе? Смотана история... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas

 

Педала има две нива на натискане.

 

За включване/изключване натискаш силно докато изщрака.

 

За определяне на тап темпото (като можеш да си го определиш и докато е изключен) просто си натискаш само че по леко. То е включено постоянно, така че ако искаш да направиш промяна в темпото, без значение дали ползваш или не дилея в момента можеш да си го нагласиш просто като си тактуваш на педалчето :D Надявам се, че го обясних ясно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се бях наточил на аналогов дилей на Айбънец, ама... Те всичките до 300 мс. Що не го продават за ревърб това, бе? Смотана история... :D

Изглежда,че добро схемно решение не позволява използването на по-голямо закъснение при компактните(пък май и не само) аналогови ефекти.Преди време,във връзка с твой въпрос,бях споменал за вариант на аналогов звук с по-голямо закъснение,а именно - лентов дилей,но тогава постът не получи отзвук(мисля,че само един "веселбарски" коментар,породен по-скоро от желание за изява,отколкото от отношение и разбиране по въпроса).

 

Иначе съм склонен да подкрепя DD3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята с лентовия дилей е прекрасна, аз май дори тогава споменах, че в магазина на смрадливите дядовци има лентови дилеи по 100лв :)

Лощото е че са трудно преносими, но ще взема да се начудя и да взема един...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентовият дилей е супер,няма друг такъв звук.Единствения ми проблем е ,че свиря с 2 дд 3 и ако трябва да ги заместя с примерно 2 Роланд спейс ехо,ще трябва вместо куфара ми за ефекти(Бос БСБ 60) да използвам кейс за мастер киборд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се заговорихме за лентови дилеи, искам да питам тук, че да не отварям нова тема... Аз имам един MONACOR ME-130, който преди бачкаше, ама сега нещо отказа. Отворих го, не намерих нищо нередно по електрониката - потенциометри, двигателче за лентата, спойки и т.н. та ме мъчи една мисъл - самата лента може да е за смяна, ама лошото е че лентата си е в специална касетка, а аз посмъртно не мога да намеря такава... Някакви предложения? Или пък на ида на гости на бат' Nikifena и той да го погледне...? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За включване/изключване натискаш силно докато изщрака.

...

Това да не важи само за репликата на Беринджър? :green:

 

Инак е готино, че са измислили по-удачно решение, защото примерно аз като стъргам преминаването от клин или ритъм към пресет е свързано с настъпването на 3-4 неща и прецъкване и по китарата и...просто малко трудно става в тап-темпо режим на Дилея. Затова си ползвам Тейп Дилей режима и си връткам на слух... <_>

 

Лентовия е прекалееено сложен, голям и т.н. и не мисля, че ще е удачно решене, поне от моя гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй....

 

Хора имаме победител. Искам да благодаря на всички отделили време и дали съвет в тази тема. Според някои от вас съм направил сигурно "правилният избор", според други, "грешния", ама...

Важното е свирня да има.

 

156658.jpg

 

Вчера го поръчах, очаквам го другата седмица, че нали съботи, недели...

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.