Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ето още един мой опит да послигна близък до ламповия звук. Този път са симулирани 2 лампи 12АХ7 и една 12АТ7(Не е с Фрути-плъгините, а с алфа версията на ревалверII). Как ви зву4и(ако не ви харесва, че има еди-какви си честоти, а няма едикакви - си, сложете му еквилайзер. Питам за тона, и съотношението на хармониции)?

 

http://media.putfile.com/metal3-94

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

айде и аз да кажа 2 думи.

 

Значи всичко зависи от маниера на свирене на стила и от начина на звукоизвличане.

 

Ето в тозе клипчета за мен няма значение с какво свиря:

Защото свиря с хай гейн и с легатото и звука който на мен ми харесва го постигам в всяква среда. Лампите са убиец само когато свиря с тях Ясно че има разлика но след това в един пълен микс едно необиграно ухо неможе да познае кое какво е

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/Mitko.mp3 това е Теч 21

 

http://myspace.com/diminalbantov

1вата песен е ВСТ плъгин...

...пак в майспейс 3 тата песен е Ламповия амп

 

Исках да кажа че хора с опит не са могли да познаят кое е ламповия ми амп и кое е транзистор-вст плъгин или санс амп триак.

ето свирене с ампа http://cmusicforum.com/dimitar/Movie_0002.wmv

 

За да си проличи един ламповия звук китариста трябва да е много динамичен

и да ползва малко гейн. За хора които бичат МЕТЪЛ лампите може и да са в плюс само заради някъв ТОН евентуално , който не може да се изкара със супер параметричен ЕК в софтуерна среда или с ИР филтри..или импулси

 

За маниера на Кольо...лампата е задължителна....не 100% де:)

И с един Вамп-2 пак ще си звучи Кольо

:D

 

 

в крайна сметка се оказва

че записвам с което хвана...звука просто е цвят...и за всяка песен трябва

различен:)

Това за мен е по важно:) А не предубеждението, от какви части е звука

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
айде и аз да кажа 2 думи.

Ето това са нещата, които се опитвам да кажа и аз от толкова време.

 

Благодаря! :)

 

Edit: Кольо к, би ли могъл да запишеш няколко семпъла от този Енгл, (Да кажем ритъм, няколко заглушени удара на E5, след това отзвучаване пак на квинта, и на отделен тон, на ниска, и на висока струна, както и да кажеш точно как го записваш ампа). Това без ефекти.

 

Искам да се опитам да го имитирам.

Ако имаш изход преди говорителя - още по-добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се оказва

че записвам с което хвана...звука просто е цвят...и за всяка песен трябва

различен:)

Това за мен е по важно:) А не предубеждението, от какви части е звука

Да,разнообразието дава възможност за по-богата изразност,а много често и стимулира творческия потенциал.

Що се отнася до "предубеждението" - смятам че това е само един етап(и то начален)на формирането и еволюцията,на отношението към избраните изразни средства.Изминалото време и теоретическите,и практически фактори,водят до постигане на "убеденост", относно техн.екипировка(както в нашия случай),взаимоотношения,обекти на внимание,приоритети...Тази формирана"убеденост" става елмент от същността,характера,кредото на изпълнителя и е трудно(а и ненужно)да бъде повлиявана.По-разумно и полезно е,да бъде коментирана,споделяна и евентуално - подкрепяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

 

в крайна сметка се оказва

че записвам с което хвана...звука просто е цвят...и за всяка песен трябва

различен:)

Това за мен е по важно:) А не предубеждението, от какви части е звука

Да,разнообразието дава възможност за по-богата изразност,а много често и стимулира творческия потенциал.

Що се отнася до "предубеждението" - смятам че това е само един етап(и то начален)на формирането и еволюцията,на отношението към избраните изразни средства.Изминалото време и теоретическите,и практически фактори,водят до постигане на "убеденост", относно техн.екипировка(както в нашия случай),взаимоотношения,обекти на внимание,приоритети...Тази формирана"убеденост" става елмент от същността,характера,кредото на изпълнителя и е трудно(а и ненужно)да бъде повлиявана.По-разумно и полезно е,да бъде коментирана,споделяна и евентуално - подкрепяна.

в крайна сметка първите няколко години изграждат нашата имагинерна представа за звук някъде през нашата пубертетска възраст

И по късно човек трудно се откъсва от вече придобитата представа за звук-мироглед и желания.

Само отделни личности успяват да пречупят представите си за това което обичат.

За това и има понятието олд скул което и до днес се смята за класика

 

И нима тази "убеденост" не води до утвърждаването на стилова ориентация

и издигане на постигнатото до ново по добро ниво и съвършенство :exclaim: :)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нима тази "убеденост" не води до утвърждаването на стилова ориентация

и издигане на постигнатото до ново по добро ниво и съвършенство :exclaim: :)

Ами Yes, де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И нима тази "убеденост" не води до утвърждаването на стилова ориентация

и издигане  на постигнатото до ново по добро ниво и съвършенство :exclaim:  :)

Ами Yes, де!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мнението ми по въпроса е продиктувано повече от "спортна страст",отколкото от мисълта,че по sample бих могъл да разгадая подробности.

 

Аз съм "за" Legacy (доколкото съм информиран за equipment-a на Димитър),може би "подпрян" с нещо на входа.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми по въпроса е продиктувано повече от "спортна страст",отколкото от мисълта,че по sample бих могъл да разгадая подробности.

 

Аз съм "за" Legacy (доколкото съм информиран за equipment-a на Димитър),може би "подпрян" с нещо на входа.

хладно :green: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.