Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

отиди на опшънс - има една отметка CORRECT DRIFT IN RECORDS - или нещо от сорта

сложи я

и като запишеш трака, след това трябва да изчакаш малко за да го пресметне

изнервящо е но го оправя и няма забавяне :P

:)

Мдаааа. всичко е на 6 вече, а и correcting-а не е толкова дълъг и дразнещ.

 

10х!

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен е удоволствие да помогна :P

 

като си спомня какви ядове бяха при мен преди да открия тази хава......

рязах трака на всеки 10 секунди и го намествах :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре

само дето сетингс не е при опшънс... на всичкото отгоре не било сетингс ... ами префърънсис ...

и пак не мога да открия нищо... аз ли съм зле ? що ли ?

Редактирано от hellfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама това е като си в мултитрак менюто - отгоре опшънс - сетингс.....

всъщност аз бачкам с по-старата версия. на 2.0 може да е по-различно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Приятели,

 

не помня какви АСИО драйвери съм инсталирал, трил и мазал, но вчера сложих един VST и при настройването му открих че имам повече от една опции относно АСИО:

 

- ASIO4ALL

- ASIO DirectX Dulpex

 

Може ли някой да каже каква е разликата м/у двете, кое е по-добро и при какви случаи?

 

Това всъщност различни нещица ли са?

 

Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

directX драйвера има много висока латентност, а като се опиташ да му я намалиш почва да пука

 

асио4алл е определено по добрия избор, особено ако имаш някакви амбиции да свириш с ефекти в реално време

 

ако имаш тежък сетъп и ти хълца има вероятност directX ASIO драйвера да ти даде по стабилна работа и звук, само че на цената на 1 секунда закъснение

 

най добре взимай някъв саунд бластер, тяхното асио е много по добро от асио4алл - при мен ГР2 върви с 5 мсек закъснение, с 10 мсек мога спокойно да пусна 50 компресора примерно - няма проблеми с буферите, стига да ти е по як процесора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ASIO2All, обаче не мога да сваля латенцията под 12 мсек. Всъщност 10, като направя битрейта на 48000. Има ли някакъв чалъм да се свали още?

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, пишете си и за какви звукови карти става дума - за различните марки и модели има различни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Creative Live-24 bit, която определено не е върха нито като възможности нито като цена, с процесор семпрон на 2,4 G и с 768МВ RAM. С АСИО4АЛЛ и ГР2 докарвам 5 мс закъснение което изобщо не се усеща като такова. Звука е повече от приличен. С по-хубава звукова карта трябва да е още по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всички софтуерни приложения и драйвери, обикновено компенсират хардуерните такива, които повечето от нас нямат. Конкретно самия драйвер, предлага тези две опции, в зависимост от това с какъв хардуер разполагаш. Имайки предвид, че процесора е основното действащо лице :headbang: всичко останало само улеснява работата му, ако е слаб. Съдържа определени инструкции и предлага опция за буфериране, така че предварително изчислява какво да просвири в реално време и го пуска със закъснени - нещо, като да играеш на развален телефон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ!!!

Купих си лаптоп. С вградената му карта карах с ASIO4ALL на 1мс БЕЗ ПРОБЛЕМ!!!

Да, обаче самата карта вкарваше доста шум, затова реших да си взема

audigy 2 ZS. Сложих я, всичко точно, обаче с нея при свирене на 1мс пука и накъсва, минимума с който върви добре е 5мс. Съгласете се, че това е смешна работа... Навсякъде пише че този Креатив работи без проблем на 2мс. И на толкова съм доволен, само дето имам проблем и с 2... Пробвах пак с АСИО4АЛЛ и открих, че не дава верни резултати - например пише че е 1мс, но всъщност изглежда е около 5...

Или пък дайте идея - може аз да не правя нещо като хората (ама ме съмнява) - с последните КРЕАТИВ Драйвери съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ!!!

Купих си лаптоп. С вградената му карта карах с ASIO4ALL на 1мс БЕЗ ПРОБЛЕМ!!!

Да, обаче самата карта вкарваше доста шум, затова реших да си взема

audigy 2 ZS. Сложих я, всичко точно, обаче с нея при свирене на 1мс пука и накъсва, минимума с който върви добре е 5мс. Съгласете се, че това е смешна работа... Навсякъде пише че този Креатив работи без проблем на 2мс. И на толкова съм доволен, само дето имам проблем и с 2... Пробвах пак с АСИО4АЛЛ и открих, че не дава верни резултати - например пише че е 1мс, но всъщност изглежда е около 5...

Или пък дайте идея - може аз да не правя нещо като хората (ама ме съмнява) - с последните КРЕАТИВ Драйвери съм...

моята карта е същата и с по-малко от 4 мили секунди не може да се свири в реално време изобщо,така че примири се с действителноста приятелю :)

по принцип сме си прецакани хората с такива карти най малкото заради това че по начало предендираха за тези карти че са 24 битови но уви,само плейват но не запизват изобщо на такава резолюция,е те и за това ги осъдиха (creative) ама ние си оставаме прецакани :singer:

Ама да не ти пука.

Ако искаш ниска латенция и добър звук се бръкни с 100-ина доларчета повечко и ще си доволен но не и ако става за професионална работа. :headbang:

Редактирано от Sir Alfred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та след като ми изгоря SB-Live - ЪТ поради известни затруднения от външен характер не можах да го подменя с нещо по-така непретенциозно и вършещо работа сиреч с друг.

Та реших да се пробвам на Асиофорал драйверчета и картата на дъното тръгна с някаква латенция от около 4 милисек, което си е направо върхът и си викам ей сега шси пусна някой Бекинг от плеърчето и ш'си посвиря с ГитарРиг-а (Stand Alone). Обаче ГРЕДА - Или рига или медиа плеъра се чува. Aре в нуендото е ОК ситуацията, но се трупат доста ресемплирани WAV - ове в харда, които няма нужда да са там по 2 пъти (1 МП# и един ВАФ работен за нуендото).

Та въпросът ми е малко нагъл: Има ли опция да стане "Хем Т'ва в он'ва - хем душата в рая" ако може безплатно. :D:D:)

Ако някой е по-запознат с ползването на тия драйвери, да ми обясни възможно ли е да свирят 2 програми с един ресурс и ако е как става?

Не знам дали е точно зададен въпроса ама толкова са ми хард/софтуерните познания в/у терминологията.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в ГРиг-а нали затова има вграден плеър. Даже 2 пеъра има, които могат да се синхронизират. Зареди в него бакинг трака и си свири на воля.

 

Там обаче има една опция (на горния), която ти позволява заредения в момента ефект (пресет) да "оцветява" просвирвания трак. Трябва да я махнеш.

 

Дани съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.