Jump to content
Българският форум за музиканти

Плътност на звука.


maringtr

Recommended Posts

Tова са просто насоки за използване на еквилайзера, познати от тонрежисьорската практика. Плитността се крие в ниските честоти, и ниските среди, също така, за да е плътна китарата, не трябва да фучи много във високите честоти. Иначе ефекта отива на кино. Това имам предвид за баланса.

 

При семпъла, който е дал за пример, с тези така усилени честоти около 600-800 Хз, които,оставени сами, биха звучали почти като камбанария, няма как да се направи плътен звук.

 

Друго не мога да му кажа, тъй като техниката, с която свири си е в него, а не е вмен, и нямам идея кои честоти му коригират еквилайзерите, нито динсмичен ли му е драйва, или сплесква звука.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първо искам да споделя че като говорителя ти е 12 инча не значи че трябва постоянно да е усилен на макс.......както и да е...

 

 

 

!!!! Имам ново предложение - нека всеки запише как според него трябва да звучи "плътната" китара и да каже как го е записал и с какви настройки.Мисля си че така ще помогнем най-добре на автора на темата(ако още не сме го отказали от темата му :) ). Нека той си избере нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Я чуйте новия ми звук и кажете как е в сравнение с този от първите постове. http://dark-gtr.hit.bg/newsound.mp3

 

P.S. не оценявайте изпълнението, а самият звук.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става....зависи от тук нататък какво ще сложиш...в смисъл кубе.

 

Я кажи и какви са ти настройките на процесора на блендата....

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то е през кубе и мик в саунд картата. по-късно може да пробвам с пулт. преди малко пробвах да го вкарам в микс тоя семпъл - ами става нещо от рода на приличен демо запис. тъй че за демота май е добър звука, пък вече за професионален звук - ясно, че трябва студио :bravo:

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "професионален" звук трябват знания,и умения да ги прилагаш.В този форум има немалко хора,които създават достатъчно добър звук и на домашните си PC-та,без студийна техника за десетки и стотици хиляди долари. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, гледам да не вземам твърди позиции по противоречиви въпроси, но според мен с един хубав амп ще изкараш в пъти по-добър звук. а такива ампове много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в ампа. Забелязвам, че като записвам, нещо от звука ми се губи. Сякаш нещо не е същото, на живо той звучи по съвсем друг начин, а на запис звучи, сякаш животът му е угаснал. Може би начина по който записвам прецаква звука ми? Аз не разбирам много от запис, но позиционирам микрофона правилно и т.н. Къде може да греша? Все ми се струва че нивото на звука е супер тихо.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо според мене....ич не съм некъф супер компетентен.......просто казвам какво мисля........Един Ефект има - Компресор.....с който се получава ного плътен и приятен тон!Лично на мен доста ми допада тона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо според мене....ич не съм некъф супер компетентен.......просто казвам какво мисля........Един Ефект има - Компресор.....с който се получава ного плътен и приятен тон!Лично на мен доста ми допада тона!

и убива всякаква динамика......щом ви кефи.... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.