Jump to content
Българският форум за музиканти

Цени?


Jigsaw

Recommended Posts

"Доколкото знам частите ги произвеждат в индонезия и после ги сглобяват някъде в Европа, а самата фирма май беше белгийска"

 

 

всъщност прав си донякъде-сглобяват ги в Китай.Тфа го знам от Краси(от магазина до Универсиада)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще го имам предвид и май ще си купя един на старо и ще си го дефретна, поне в това имам опит B) Пък и на дефретнатия звука не е лош

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

 

 

Ако вече имаш defret-нат бас по-добре си сложи един добър адаптер в задна позиция (инвестиция около 80-150лв според мен). Ще имаш инструмент който ще звучи по-добре от някакъв СТАГ или др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да ги пробвам понеже и аз съм левичар кат' никифена :happy:

Аидеее събрахме се.И аз сам левичар, само че като започнах да свиря на бас преди не знам си колко години си дадох сметка, че ако обърна струните няма да мога да свиря на друг бас освен на моя. Затова реших да не ги обръщам и си пердаша така, първа струна ми е отгоре :) .Малко ми беше трудно в началото с фънкариите ама всичко си доиде на мястото.А за бичкиите нема ядове, питайте Никифена ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години гледах Джими Хаслип :happy: (Yellowjackets.com) в зала едно на НДК, който също е с обърнат строй и малко ме заболя главата :)

 

Давай Фифчо, само така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да ги пробвам понеже и аз съм левичар кат' никифена :)

Аидеее събрахме се.И аз сам левичар, само че като започнах да свиря на бас преди не знам си колко години си дадох сметка, че ако обърна струните няма да мога да свиря на друг бас освен на моя. Затова реших да не ги обръщам и си пердаша така, първа струна ми е отгоре :) .Малко ми беше трудно в началото с фънкариите ама всичко си доиде на мястото.А за бичкиите нема ядове, питайте Никифена :) .

Изрут :) баааа мааму :) Ти си ми идол казвам ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,имам едо питане.

Има ли разлика в електрониката на фретлесс и фретид басите. Ако няма,тогава предложението за дефретване ми се струва най достъпно като цена и вузможност.Ако дефретвате или трябва да запълните каналите с дурво от същия материал като на фингърборда или да смените изцяло фингърборда.

Първият вариант ти позволява нялой ден ако решиш отново да монтираш прагчета на старите места.

Мисли кое е по-удачно .

Успех! :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в елекрониката няма. Общо взето няма разлика в нищо, даже някои производители предлагат един и същи бас с опция 'фретлес'.

Единствената разлика е във фингърборда :( както знаем. Но желателно е ако се свири с roundwound струни дървото да е по-твърдо (абанос например) нащото иначе fboard-a ще се износи по-бързо. Другия вариант е да се третира повърхността с нещо, например епоксидна смола.

А каналите могат да се запълнят с дърво от друг вид, контрастиращ на fb, което се прави често и съвсем умишлено- т.нар. lined fretless, това помага на басистите, които не са чак такива майстори да се ориентират по-лесно по грифа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Защо мислите, че Stagg е по-добре от Squier? Аз ходих тия дни по магазините и свирих на един 5-струнен Stagg и на Squier Standard P V (5-струнен) и честно казано втория повече ми хареса - имаше осезаема (чуваема разлика). То може да има значение, че бяха включени и в различни ампове ама все пак общото ми впечатление е такова (не че разбирам..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.