Jump to content
Българският форум за музиканти

Тактуването, как го правите ?


X_eNeMy

Recommended Posts

Хубаво е с метронома да се упражняваш да разделяш такта на части - на две, три, четири, пет, шест, седем, осем. Специално неравноделните тактове (3, 5, 7) може да са по-трудни и заради тях да се губи ритъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

абе са ме е срам да си га кажа ма аз не тактувам .та това ми и голяма пречка и се опитвам да го преодолея тоя проблем ма се като тръгна да тактувам и кат диде някоя по-бърза част[свиря SA] и просто спирам да тактувам и после немога да почна пак. и затва кажете Вие които сте по музиканти некви начини да си справя с тоя гаден "недъг".

Аз също не си тактувам. Когато свиря у нас няма нужда - музиките които си пускам могат преспокойно да свършата тази работа. На репетиции нещата са други защото барабанистите с които свиря нямат проблем с тактуването. :)

 

Сам - сигурно клатя ритъма, не нога да преценя.

 

 

едит: едно време на уроците по пиано яко ни учеха да тактувам, може да съм добил чувсто за ритъм, и затова да пропускам потупването с крак например.

 

едит2: мисля че такава тема е имало... :metalist:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа, че най - трудната песен за тактуване и за спазване на времена, тактове и т.н е "Lazy" на Deep Purple. Тъй като там основната мелодия влиза на слабо време и всичко се объркава в следващите влизания. Аз тактувам от време на време с крак и тая песен ми е кошмар. А иначе съм забелязал, че най - лесно е когато са наредени барабани отзад на някоя програмка. Но изисква много работа това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен с крачето са ме учили да тактувам, свириш нещо без значение какво и крачето си върви от долу в един такт и така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа, че най - трудната песен за тактуване и за спазване на времена, тактове и т.н е "Lazy" на Deep Purple. Тъй като там основната мелодия влиза на слабо време и всичко се объркава в следващите влизания. Аз тактувам от време на време с крак и тая песен ми е кошмар. А иначе съм забелязал, че най - лесно е когато са наредени барабани отзад на някоя програмка. Но изисква много работа това.

Не искам да те разочаровам,ама има страшно много и много по трудни неща за тактуване. <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че се меся,но не издържах !!!!!!!

Нямам по-любимо от това да гледам как китаристите си тактуват на сцена :D:)

Това е много спец. момент за един барабанист :(

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел Нинйо -

то в такива случаи или барабаниста е много неритмичен или китариста е много... хм.. не знам такава дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не си тактувам....то с времето човек си си изгражда чувство за ритъм и явно има в главата един безшумен и постоянно включен метроном.......свирене му е майката и то не сам а с хора!!!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не си тактувам, понякога си броя разни неща наум... Дори съм забелязал, че ако се опитвам да си тактувам с крак, обърквам цялата работа :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тактуването, как го правите ?

Тактуваме с крак. При солфеж може и на ръка, иначе при свирене няма как - с крак.

Много е гадно с кубинка- почва да боли един мускул по дължината на пищяла. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като съм с кубинка и свиря значи съм я обул за да ида да свиря с барабанист, тъй че не ми се налага да си моря крачето :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правя с крак :unsure: бях 4ел някаде 4е е ползно със левия да се тактува така 4е ми остана като навик, а когато съм на барабаните и китаристите прават простотии спирам и по4вам да блъскам касата на 4 /ако е в 4/4 пър4ето/ и броя на глас когато вси4ко се оправи пак по4вам да свиря. :green:

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.