Jump to content
Българският форум за музиканти

повече за пеенето


JennY

Recommended Posts

Простено ти е, Пиле :) Все пак си се постарал да го напишеш, за което заслужаваш :curse: , а относно грешката, понеже си го написал 2 пъти така и за това се зачудих дали е техническа грешка, та реших да изясня, знаеш че не съм от "чакалите" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, само да питам... това шоршлаг, изхождайки от немския, не трябва ли да е форшлаг (Vorschlag), от vor - пред и schlag - удар?

Само да допълня. :P

 

В руския език думата "форшлаг" е често използвана немска чуждица. По същия начин както руснаците използват немското "бюстгалтер" /нямат дума за сутиен/, така и в кухнята ползват "форшлаг" /тоест на бълг. "гивгир" - в смисъл едра цедка/.

 

 

 

П.С.

разбирате нали? :P че смисловите асоциации са неизбежни и в крайна сметка доста интересни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да кажете нещо за изпълнението с глас на мелизми, необходумо ли е да се "удря" с диафрагмата, как трябва да се прави.

Как да се "удря" с диафрагма, какво искаш да кажеш? :P

 

Моцарт е писал много украшения, и то специално за да помогне на певците там където скок в интервал придружен с преход. /прекрасно е разбирал рационалните функции на трилерите / .

Интересно че буквално ти посочва и къде трябва да ти е дъха. Улеснява те. Когато се усетих даже го сънувах Моцарт... :P

Аз му казвам: ама то било елементарно!, а той ми отговори : "Ти едва сега ли го разбра?" /и даже ме плясна приятелски по бузата :) /

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хееее, ;)

Много се забавлявах докато четях темичката ... То едни спомени ме налегнаха от детството... Упражнения за диафрагма, трилери, вибрато ...

Моята учителка ме караше да бутам пияното в кабинета, съсках на една свещ и още куп неща :wall: от които май успях да пропея и смятам, че вибратото ми е доста добро :cheers: aaа~a~a~aa!

Сега малко по- сериозно, много се съмнявам, че точно началните солфежи са добър пример за усвояване на мелизми специално за вокалите ... :think: Но да си призная в момента не се сещам за нищо по- подходящо освен слухоподръжателния метод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е човекът с най-страхотното вибрато, когото съм чувал!!! Така че слушайте я какво говори - много хляб е изяла, па и хубави сандвичи прави ( :beer: ). Не мога и да не се съглася с нея - слухоподръжателния метод е оптималният в случая.

 

Едит - онова за сандвичите много перверзно прозвучало... НЯМАХ ТОВА ПРЕДВИД! :lol:

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,банда :)

Хубав диалог сте спретнали..да,@АlFiA,Моцарт е бил велик и си остава.

@Corvus,много готино инфо си спретнал по въпроса :exclaim:

...иначе за трилерите....аз имах преди време затруднения с това да намеря обяснение и разбира се пример за това що е трилер,имам предвид пример който да те накара да го слушаш,попиваш...и досега,убеден съм,че по добри изпълнители и учители за трилери от славеите няма.

Обикновено,най са активни лятото рано сутрин към 4,5,6 ...ходех някога и в Борисовата градина,само за да мога да ги слушам как пеят...такива ми ти работи...поздрави на всички трилеропоследователи в трилогията "аз пея " :cheers::cheers: :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...поздрави на всички трилеропоследователи в трилогията "аз пея " :cheers::) :inlove:

:hello:

ТРИЛЕРОЛОГИЯ...

Айде аз да бягам, че закъснявам... Отивам да дебна някой премръзнал славей в Борисовата. Мисля да го черпя със сандвичи в замяна да ми изцирика най- добрия си "трилър" ...

 

П.С

Споделеният опит ще бъде описан под формата на трилър! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..и аз си мислих "трилерология" да е накрая,но ми идваше като повторение...

със сандвичи се пробвай на някоя гризли,да я чуеш как диша диафрагмално,споделения опит ще се радвам да го прочета,проздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.