Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся самозалепващо медно фолио за екраниране.


Recommended Posts

Нека дитроникс да каже дали се залепва.

Ако не - пак не е проблем - двойнозалепващата лепенка не е никак скъпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има двойнозалепваща лента-тънка като обикновено тиксо.Іирината е стандартна-около 30 мм.Става перфектно!Тъй като фолиото не е от най-тънкото,иска малко повече играчка,но пък се запоява перфектно!Залепването към корпуса зависи и от качеството на фрезоване на кухините.Виждал съм перфектно фрезовани китари,просто като отлят е отвора.На нашата обаче имам чувството че китаецът е дълбал със счупена вилица :thumbs_up: Беше отврат!Все пак лепих по тоя начин,а където не можеше да хване-задействах едни малки пирончета.Технологията,която ползвах за лепенките-изрязвах парчето фолио,което ми беше необходимо и след това залепвах лепенката.Изрязвах излишното от нея-и в дупката.Оставях 1-2 мм. за припокриване-и с поялника едно тънко шевче.Та това е.Всякак стават нещата.Ще може и само с пирончета,но ако се лепи,мисля,ще е по-лесно.А и лепенките вече навсякъде ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос, малко гламав, относно екранирането. И аз съм си разглобил талпата с идеята да измисля екраниране. Обаче ми е малко неясно как става самият процес на полагането (разгледах и посветената на това тема). Играете си да разкроявате фолиото, докато направите обемна развивка на кухините на китарата, или просто го натъпквате по дупките, прибирате го по ръбовете и изрязвате излишното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-естествено е да се разкрои!Едва ли някой като лепи тапети у тях ги "натъпква" по стените!С малко старание нещата добиват твърде добър вид!С двойнозалепваща лента,добро разкрояване и търпение резултатите са много добри!Нямам представа как могат да се качат снимки,ако някой желае мога да му ги изпратя и той да ги постне тук.

Редактирано от ditronix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

...малко да поосвежа темата като добавя, че има самозалепващо алуминиево фолио ето ТУК. Еър Трейд Сентър България ООД.

 

Една ролка е към 6,80лв...доста е по-евтино от медното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,но не намерих седалище в станата/София. Би ли бил така добър да ме открехнеш как да се сдобия с лентичка от ATC? Благодарско предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ бул. Цариградско шосе 301...пада се веднага вдясно след Практикер, в посока центъра...сиво червена сграда...ето Контакти

 

...ролката е 5см х 45м, лошото е че не може да се запоява върху алуминиевата лента...

 

...а медно фолио в е-бей колкото искаш...най-евтиното е на ролка с размер 5х30см, и излиза 5,50$ (около 7,50лв)...

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....лошото е че не може да се запоява върху алуминиевата лента...

 

Може, с малко повече мерак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Извинете за тъпия въпрос но какво е екраниране на китара и за какво служи.

Благодаря за отговорите предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^попитай търсачката.

 

по темата - днес пак обикалях за лепенка и не намерих. в конрад нямаха дори алуминиева. някой да има нова информация относно медна лепенка или фолио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медно фолио все още има!Не е самозалепващо,но това е най-малкият проблем.Достаъчно двойнозалепващи ленти има във всяка книжарница,с които плюс малко усилия фолиото става самозалепващо.Скоро тук ще се появят снимки от екранирането на една китара с такова фолио.Разходът по операцията възлиза на около метър и половина (малко по-малко!) фолио с ширина 82 мм. и цена 9 лв. за метър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се позабавих, за което се извинявам.

Ето ги, доста са, но мисля че ще са полезни всичките.

Страхотни снимки,@ditronix и страхотна работа по китарата!

 

1z2i1rr.jpg

1zw15z7.jpg

o7u45i.jpg

qpq8wm.jpg

igl1c1.jpg

2zqv5uo.jpg

2hf3rzp.jpg

64jq0l.jpg

2nr26wj.jpg

x4kwhf.jpg

2rr53eh.jpg

10xszcx.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , корпуса на екранировката не би ли трябвало да не опира в корпуса на потовете , а да е изрязана около тях и корпусите да бъдат свързани към маса с отделна жица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.