Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

^Кацнал бръмбар на трънка :)

Счупих се от смях на това описание на група:

http://www.toyletters.co/

Ансамбъл Toy Letters e създаден през 2010г. от кардан-тъпанджията Юри, хеви гъдуларя Рафи и ВиК и IT експертът Ники – бивши членове на трънската поп-дет група „Адски мега-спазми”. В последствие канят двама от членовете на орк. „Кютек” – Калин – гайда и вокали и Орлин – басист и хоби аутист. Няколко седмици по-късно към оркестъра се включва и Скалоликия Ваймс, открит гол и в духовен катарзис в каменоломна, недалеч от Брезник. По предложение на Юри след визита в санитарния възел групата официално се кръщава Toy Letters и отпадат временните “Lonely Gangbang Inc.”, “Bazooka Party” и “Ронени мамули”. В този състав групата записва няколко еднакви видеоклипа на различни авторски песни. Първото турне на групата е факт в Кнежа, където концертира в обществена баня в подкрепа на забраната за СПИН в района. Продължават на ежегодния конгрес на глухонемите в Злокучане, Конкурса Мис Комбайнерка в с.Ефрейтор Бакалово, както и в свинекланицата в Сливен. След година и половина в мейнстрийма* поради творчески различия групата напуска вокалистът Калин, а малко по-късно, без причина, и саксофонистът Ники. Групата изпада в творчески запек и в отчаянието си принася в жертва 80-годишна девственица, но неволно я запалва на импровизирана клада на мегдана в Трън, която била планирана за друго жертвоприношение. Следват размирици, арести, аборти и скандали от личен характер. След като трагедията отшумява Скалоликият привлича етническия сърбо-хърватин Емо Николович – политически уравновесен мултиинструменталист - акробат, който след изнудвания и лек побой любезно се съгласява да бъде саксофонист в групата. Емо Николович а.к.а. Малкия Ники е известен и с докарването на деменция при Рафи поради приликата му с предишния саксофонист. Малко по-късно се присъединява денталния композитор и вундеркинд – акордеонистът Гешислав, който е и син на третия братовчед и доведен драгинко на учинайката по бащина линия на Юри. След месеци репетиции в моргата на Земен групата регистрира 5 харесвания във социалните мрежи и още едно извън тях. Появяват се множество компромати за това кой ще е новият фронтмен на групата като за такива биват спрягани Вики от Мастило, Любо от Те, Гошо от Почивка, Дражето от Ямбол и Папура от Меден Рудник. По време на концерт по случай 200 годинишнината на дюнера в Кърджали басистът Орлин опитва да заеме длъжността, но бива замерян от зрителите с фалафел и малиби, което е явен знак за Юри да вербува за нов вокалист Иван а.к.а. Джони – поет на свободна практика и моден гуру в Дървеница, който му дължи пари от 2002г. Джони подписва трудов договор пред селския нотариус и с указ на ходжата като на церемонията по встъпване в длъжност пеят Роси Кирилова и Хорът на младите сатанисти. Групата попада в концертния и медиен живот на югозападна България с турне, започващо от бабата на басиста в Драгоман, минава през Форума на анонимните педофили в Мало Бучино, Панаира на павето в Бобошево и завършва с ромска сватба във Филиповци (там изненадващо не изчезва нищо от металните музикални инструменти на групата, дори и групарския москвич). Toy Letters погрешка печелят проект по програма за развитие на селския туризъм, финансирана от Севернокорейската ядрено-военна програма и в момента записва едноименното си EP в Джиджигас Рекърдс. МНЕНИЯ НА ИЗВЕСТНИ ЛИЧНОСТИ Лили Иванова за Toy Letters: “Има автори, които няма да бъдат никога издадени. Лой Пепърс или Лой Ледърс, или както там се наричат са едни от тях. Издържах концерта им, защото Бог ме е надарил с невероятен дух и от него зависи всичко.” Глория за Toy Letters: “Заминавам с дъщеря ми Симона в чужбина! Това не се издържа! Само песента им „Тъжният тромпет” е слушаема.” Макс Кавалера за Toy Letters: “Тези момчета са имали много тежък живот, проблеми с полицията и институциите и всичко това се е отразило на творчеството им. В следствие на това някои от момчетата са още девствени и затова ругаят хаотично!” Веселин Маринов за Toy Letters: “Музиката на Toy Letters е отражение на живота. Напомнят ми на мен през 80-те.” Баба Жечка от Долна Махала: “Знам ги тия вагабонти! Направиха такава поразия върху есенните ми насаждения, че люцерната отиде по дяволите! Виках милиция, ама не ме чуха заради патардията, която вдигнаха! Иначе познавам бабата на единия от тях, много свястна жена, услужи ми с чаша захар и кило боб преди време, ама тоя нейния за нищо не става!” * Радомирската музикална академия категоризира стила на Toy Letters като постдраматично балканско сатанистко диско, със ска-реге препратки към хип хоп и щипка модерен арменски поп.

Край на разговора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хаха, а на Обама паметника е черен и още по голям.

Редактирано от CyberGene
Цитиране на предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Роро от време на време ни сцепва с гости. Мария особено предизвика много бурни страсти, като част от зрителите просто напуснаха стрийма. За мен обаче Pay Pall беше златният медалист!

:hooray:

 

 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.