Jump to content
Българският форум за музиканти

По-добрия звук


maringtr

Recommended Posts

Все се чудя, откъде да започнем с подобрението на звука, на мен това ми се вижда като някакъв безкраен път, защото зависи от адаптерите, от ефектите, от главата, от самите кабинети. Според вас кое е по-важно от 3те неща ако може изобщо да се степенуват по важност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се чудя, откъде да започнем с подобрението на звука, на мен това ми се вижда като някакъв безкраен път, защото зависи от адаптерите, от ефектите, от главата, от самите кабинети. Според вас кое е по-важно от 3те неща ако може изобщо да се степенуват по важност?

според мене

най важното е кабинета от него зависи 70 % от саунда

след тва идва хубавия лампов амп

след тва идва китарката и адаптерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко тръгва от главата и ръцете...

 

Иначе за мен най-важното (след горепосочените) звено в тази верига е инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-важното според мен е звукоизвличането на тоя дет свири, после идва китарата и след туй ефекти и ампове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влатко Стефановски има една мисъл, че когато човек е подготвен, знае какво иска и може да го направи - само му трябва подходящото настроение и би могъл да изкара тон и от тенис ракета. ;) В тоя ред на мисли според мен на първо място човек трябва да знае какво иска и тогава да тръгне да прави покупки...защото има много хора които имат супер скъпи неща, а не свирят нищо със тях и обратно - със що годе евтини неща може да се постигнат чудеса ако човек знае как...затуй нека да приемем по-нататък в дискусията, че човекът който ще ъпгрейдва звука си знае какво иска и задава конкретни въпроси. :rolleyes: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото не6то е да си прегледаш връзките в инструмента, дали всичко е запоено както трябва и дали потовете са в ред. После може да решиш и да не упгрейдваш за момента.

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читаво кубе и ефект! Дори и китарата да не е толкова добра и с толкова добри адаптори, като имаш хубаво кубе/хубав бокс и качествен ефект можеш да почувстваш че свириш! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-важното според мен е звукоизвличането на тоя дет свири, после идва китарата и след туй ефекти и ампове...

Точно така , и аз съм съгласен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти се пусни през тонколонки за уолкмен примерно, прецакани кабели, дисторжън мое производство ( :( ) и захранване за 2 лева от циганския пазар, пък после ми говори кое е по-важно - звукоизвличането или техниката... <_<

 

Кое ще звучи по-добре според теб - някой относително добър китарист пълно окомплектован с качествена техника и със старата ми Пълдинка, или Сатриани с уникалното му звукоизвличане и яките китари в гореспоменатата комбинация ?

 

Айде със здраве :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.хубави кабели + хубав ефект и добро захранване

2.инструмент

3.амп

 

 

подредил съм ги по важност според мен

аз лично мога да ви докарам доста приличен саунд на домашна уредба

ефекта е важен <_<

 

е ...... като се замисля в музиката маи няма маловажни неща ...

но това е моята класация за подобряване на звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко тръгва от главата и ръцете...

 

Иначе за мен най-важното (след горепосочените) звено в тази верига е инструмента.

Абсолютно съгласен...стратокастера звучи убийствено и през Лариос 20 с овърдрайв на бос..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за наистина хубав саунд почти всичко е еднакво важно.Но ако ще правим компромиси аз лично предпочитам Скуаиър с Меса Буги.отколкото Фендер с Лариос.

 

Но наистина огромната част от саунда идва от ръцете на свирача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.