Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier и Whammy


KeRRANGKid

Recommended Posts

Привет!

Прииска ми се да си поиграя със "скоростния лост", който събира прах в кашона на китарата откак я купихме. Става дума за обикновен Squier Strat [с 22 прагчета, ако има значение] с фендерски тип тремоло бридж - под него има дупка с резба, в която, очевидно, трябва да завия whammy-то.

180px-Stratocaster_detail_DSC06937.jpg

нъл тъй.

Въртя пръчицата по посока на часовниковата стрелка и стигам до светлия миг, в който нещото почва да се навива все по-трудно и по-трудно и бая ме дострашава за бриджа. За да не направя глупост, ще ми обясните ли как точно да си сложа тремолото?

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами навиваш го докрай да не е много стегнато и готово :cheers:

самото звучене се получава като го дърпаш кум тебе или го натискаш надолу, така се опъват струните - завиеш ли го веднъж не го въртиш повече. :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е. Но имай предвид, че твойта ръчка най-вероятно само може да сваля, не и да вдига тона. При по-евтините модели е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е. Но имай предвид, че твойта ръчка най-вероятно само може да сваля, не и да вдига тона. При по-евтините модели е така.

Е що за глупост е тва,тремолото е на "кантар" и бачка в 2-те посоки,е няма диапазон като флойд-роуз,но става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е. Но имай предвид, че твойта ръчка най-вероятно само може да сваля, не и да вдига тона. При по-евтините модели е така.

Е що за глупост е тва,тремолото е на "кантар" и бачка в 2-те посоки,е няма диапазон като флойд-роуз,но става.

На кантар е ако си регулирал пружините, или си махнал едната, иначе фендерското тремоло само сваля.

@KeRRANGKid - Внимавай да не прецакаш резбата като навиваш, а най добре:

 

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудно ми е защо хора, които не знаят пишат глупости само да объркат четящите?

навий ръчката, докато леко затегне - после я върни 1 оборот. в зависимост от натягането може да я направиш да стои където я завъртиш или скед пускане да си увисне надолу

пружините регулирай само ако тремолото не е водоравно

и ти давам гаранция, че ще останеш разочарован от ефекта - ужасно разстройване :D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен защото въпросите, биват зададени по най-идиотския възможен начин.

Освен това лостове и пружини се учат в 7-ми клас по физика.

Освен това в разни издания на Фендър (включая и онлайн) е обяснено мега подробно как изобщо се сетъпва тоя тип китара - от ъгъла на закачане на струните към ключа, до притягането на винтовете, които държат тремолото. Като ей тази статийка Stratocaster® -- Adjustment and Care

Същото важи за почти всички китари

Освен това ако е водопроводчик (примерно) би ли пре*бал резбата?

В крайна сметка нещата опират адо "Вал" и "Отвор" (Трудово обучение - 5-ти клас)

 

Ако иска да му слага кълчища на тремолото К'во има да се обърка геният при навиването на един винт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, колкото и да искам, нова китара не мога да си позволя и едно е да четеш туториали, написани на почти академичен английски и съвсем друго е да поставиш проблема си пред човек, вече минал през този път, който да ти обясни простичко и директно стъпките на майчин език.

Благодаря на примо, телериг цхлен и страт-а, които комай единствени спуснаха нещо конструктивно в тази проста темичка в arogant.org :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз си я бях навил ръчката една седмица след като си взех китарата и поизядох резбата... поне съм прост и не знаех тогава за ко иде реч иначе на мен поне за момента на ми трябва но все пак бива да я има

и защо пък да не може да вдига тона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да уточня - понеже сигурно криво са ме разбрали някои хора - изказванеот ми, че някои хора пишат глупости и бъркат останалите не се отнася за мнението, предишно на по-горното ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KeRRANGKid, за да ти се върти по-мазно ръчката и да не ти се скапва резбата, можеш да й сложиш малко смазка (само че не грес или масло, а нещо на силиконова или тефлонова основа) преди да я навиеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.