Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan за бридж позиция


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

Знам че има подобни теми за което се извинявам....

 

Та, мисля да слагам Сеймър на бриджа. Гледам из сайта и чета ама нещо не отцепвам, кой точно е подходящ за мойта китарка... До колкото разбрах от четенето и т.н. "SH" адаптрите са най подходящи за "rosewood fingerboards", какъвто е и моя...... Така, до тук добре.... Търся звук с балансирани среди и високи, когато свиря с дист, по-скоро само високи... Препоръчайте някой конкретен модел , кажете вие с какви свирите, дайте съвет... Ще съм ви наистина благодарен...

 

Поздрави

Мартин

:)

 

едит:

 

Още един път се извинявам.... :o

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал JB модела.На мен лично ми звучи много балансиран. За здрави неща е убиец!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми какво да ти кажа, ако ще слагаш SD на бридж позиция - JB all the way :D

Поне половината от китаристите в рока го ползват предимно него.

 

Имах такъв адаптер на един Ибанец преди време, супер балансиран и хармоничен звук... има сравнително голям output, което невинаги е плюс, но за това има потенциометри. Натуралните и изкуствените хармоници звучат убийствено с тази джаджа !

 

Абе слагаш и един '59 или Джаз на нек позиция и работата е опечена, ще имаш много добър звук, подходящ що-годе за всякакви стилове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Jackson се продава стандартно с TB4 bridge и SH1N neck. Впоследствие смених ТВ-то със SH-12 и както казва един познат, сега китарата има "искрящ" звук. Иначе TB4 също не е лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сайта на сеймьр има много изчерпателна информация

ако четеш английски - задьлжително го изчети открай до край

 

за сьжаление няма саунд семпли -както е на димарзио сайта

както ти казаха bridge JB ; neck - 59 or Jazz

е най често срещаната комбинация

мога да препорьчам дьнкан дизайнд 104 - от личен опит - пьк и знам че дори Джордж Линч - на една от китарите си има такьв - много ме кефи

лошото е, че не знам на кой точно СД - отговаря

(имаше го като стандартен хардуер на Кинг Ви 3 - джаксьните(дейв мьстейн бюджетен вариант от 1900 дмарки, а и на някои други)

(дьнкан дизайнд - са адптери направени в корея - изцяло по СД спецификация)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SH-4 jb model- за този говорим предполагам? :cheers:

 

А някой знае ли каква е цената, чеот xxxx не ми отговарят на мейла?

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с един приятел пазарувахме точно sh4 цената е 153 мисля или нещо такова беше в xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - има една камара семпли:

 

http://www.seymourduncan.com/SDToneWizard/hummer.shtml

 

Аз така си избрах JB за бридж и Jazz за нек. Определено сполучливи адаптери, но са с aлнико магнити и са по-шумни от тези с керамичните. Ако това не те притеснява, JB е много интересен адаптер с готин звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Еми притеснява ме как да не ме..

Не искам като поусиля малко драйва да се чува шум (не че няма от драйва де :D ) То вярно че, не може съвсем без шум, но поне ми се ще да бъде сведен до минимум...

А относно цените разбрах, 153 кинта е както каза колегата "Течна Смърт " :godbless: Имам и ценова листа за интересуващите се.... И все пак, като става дума за шум niki123bg кажи колко са шумни всъщност(по скоро SH-4-ката) :think:

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е какво точно искаш да свириш с този адаптер. Алнико адаптерите по принцип обикновено имат по-мекичък тон. Ако пък искаш по-груб и рязък тон, то вземи си адаптери с керамични магнити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся звук с балансирани среди и високи, когато свиря с дист, по-скоро само високи...

Искам порсто да имам приличен балансиран звук когато свиря със дистър....

Аз по принцип свиря леки неща, не наблягам толкова на "жиците". Обаче, искам да знам, че когато ми се пресвири нещо по тежичко, ще имам насреща качествен адаптер задоволяващ по-горе посочените ми изисквания....

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре.....

 

Какво ще кажете за тези двата:

 

SH-6 duncan distortion™

 

tb-59.jpg

 

Аудио Семпъл

 

SH-8 invader

 

SH-8.jpg

 

Аудио Семпъл

 

Пропуснах да кажа,че свиря ритъм, а много чсето и в дроп D

 

поздрави

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по въпроса за шума:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=8882

 

Дискутирал съм го и във форума на seymour duncan - от там ме насочиха към темата с типа магнит и след като пробвах с керамичен (и все още JB-то ми е с керамичен), шума намаля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Слушах записа, който си правил със сямната на адаптрите. Очаквах да има по сериозен шум (а може и тук на работа да не съм го чул добре). Според мен може да се преглътне шуменето, а и в крайна сметка за тва са нойз гейтовете:cheers:

 

И да попитам отново дали имате впечатления за SH-8 invader

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.