Jump to content
Българският форум за музиканти

Revalver


James Hetfield

Recommended Posts

И двамата сте прави, просто обаче говорите за различни неща. Ревалвера е един и същ, да, но звуковите карти или по-скоро драйверите им не са.

Някои могат да работят в няколко режима едновременно (ревалвер под асио, софт за запис под вдм), други не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз понеже съм леко тъпичък и нещо не схванах от темата дали новият Revalver има нойз гейт, нойз ридъкшън и вграден рекордер.

 

PS:

Вие някакви демота ли ползвате или TBYB версии?

Колко е голям този Revalver?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема рекордер новия ревалвер иначе вади много добър звук ......и тия дето могат да записват не е зле да кажат как става ...като плугин ли го ползвате и с коя програма ? или нещо от драйварите и кои сте сложили ...де кажете бре нема да ви стане нищо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-добрата екстра в GuitarRig е вграденият рекордер.

Много кофти, че новия Revalver няма.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нойз-ридакшън има, рекордер няма.

 

Като плугин може да се ползва с всеки хост: кеф ти кубейс, кеф ти сонар.

 

Първата демо версия беше с 3 мин ограничение на стенд-алон апликейшъна, но вст-версията беше без ограниения, ако не броим невъзможността да се сейвват пресетите.

Следващите демо версии май отвреме навреме вкарват шум.

 

ТБЮБ версия има, ама пак не могат да се сейвват пресетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, току-що смъкнах демото от официалния сайт и го изпробвах.

Това е най-якия симулатор, който някога съм ползвал. Егати якия КРЪНЧ вади това животно, адски близо е до "the real thing" и за разлика от пластмасовия GuitarRig не звучи като синт.

Шум има, но не е толкова фрапиращ както при GuitarRig.

 

Жестока игракчa е този нов Revalver, но имам един проблем - като посвиря 3-4 минути и почва да пращи.

А ако сложа симулация на кабинет на края на чейна, започва да пращи веднага.

Картата е Audigy-1, ползвам ASIO4ALL.

Сигурно е от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай да увеличиш латенцията малко?

Сложих я на 20 милисекунди - все тая. Пращи.

В GuitarRig свиря с 4 милисекунди латенция без проблеми.

 

Аз май съм единствения на когото мус е струва малко тежичък за процесора този Revalver, ама си заслужава, щото звукът му е муцка. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го запишеш как точно се появява? При мен това се получава когато направя някоя кофти настройка на ехо/реверб и в един момент почва да зацикля :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми цялата работа е май от това, че Revalver е бая тежичък (поне при мен).

Гледам в Windows Task Manager и в една друга програма за следене на ресурсите, че ми папа 100% от процесора.

Спрял съм кажи-речи всички гадни процеси на Уиндоус, ама кел файда.

Като засиля латенцията наистина има известно подобрение, ама от забавянето почвам да се разминавам със собственото си свирене, дъг'е.

Ше измислим нящо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата ти оригинално поддържа ли азио? Оригинални драйвери? 100% CPU не е нормално при ненатоварен риг

Инсталирах картата преди 2-3 месеца. Тя дори не емоя.

Доколкото знам Audigy поддържа ASIO1.

Имах сериозни проблеми докато накарам тази карта да бачка - то не бяха оригинални драйвери от диска, то не бяха руски драйвери, то не бяха най-новите от сайта на Creative... все някакви чакмаци ми прави.

Но мисля, че това, дето Revalver-a ми папа 100% от процесора не е от картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с Guitar Rig 2 се получаваше подобен парадокс с asio4all драйверите- като използвам оригиналните креативски(аудиджи 2), всичко е 6 и процесора е на 30-40% дори при бая заплетени ригове. Обаче като сложа другите драйвери залепва на 100% дори когато нямам нищо в риг-а. И почва да пращи както го описваш, затова те насочих към драйверите. Но знам ли, може да е друг проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми де да знам и аз вече.

При мен GuitarRig върви най-леко. Странно, нали?

Имам само един проблем с GuitarRig - понякога няои модули просто не работят. Включвам ги, изключвам ги, настройвам ги - файда йок. Те просто не работят.

Ама това е тема на друг разговор.

Най-тежко върви при мен Revalver, след него по тежест е Amplitube2, а много по-леко и от двете работи GuitarRig. :punk_guitar:

Ше пробвам с оригиналното Азио на Audigy-то да видим кво ше обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам странен проблем ..не мога да разбера как да си я активирам.Имам сериен код и сега малко ми се губи щото е с по три цифри и накрая име и има и една буква посредата някъде, а в полетата ми има място за 4 символа.Някой може ли да помогне??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.