Jump to content
Българският форум за музиканти

Начална школа по пиано


Bleu

Recommended Posts

Привет отново.

 

вече горд собственик на синтезатор Ямаха

Вкъщи всички са очаровани от него.

След над 10ч. упражнения вчера свиря перфектно гамата с двете ръце и в двете посоки , както и с дъщеря ми на 4-ръце основния мотив от The Entertainer- Scott Joplin, :godbless: а аз сам дясната ръка на Killing me softly, както и хванати по слух мотиви от Кръстника,лебедово езеро,tears in the rain,малко битълс и други такива.

 

За малката е сигурно че ще почне уроци а като развие някаква постановка аз ще продължа да се занимавам с нея но ми се ще и аз да прочета това онова така че - ако знаете хубави начални школи за пиано онлин или хубави Piano sheets for free :godbless: за начинаещи пуснете някой линк.

Макар и самоук китарист знам много добре колко са важни началните упражнения за правилната пръстояка впоследствие.

нямам никакво музикално образование - но сам се научих преди време когато си купих китарата да чета ноти.

 

Пианото е изумителен инструмент - предчувствам че китарата ми ще прашаса :godbless:

Съжалявам само че чак сега го открих но съм нахъсан да наваксам :godbless:

 

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за свирката и много кеф да ви носи!

 

Едно време се почваше с Байер (Beyer), но вече може да има и по-нови и добри методи. За техника след това Ханон (Hanon). Всяка от тези ги има и онлайн безплатно, някой колега по-услужлив да даде линкове :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Логни се в арената и цъкни на тия линкчета

sheets 1

sheets 2

sheets 3

Това са доста ноти. Надявам се да ти помогнат.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се убеждавам, че хората в тоя форум не четат темите, а директно пишат отговори. Значи човекът иска НАЧАЛНИ школи за пиано, не търси поп/рок/бла-бла потпури и потцигари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene - аз се убеждавам пък че ти четеш какво пиша :virtuoz:

благодаря - намерих и дръпнах всичките 60 урока на Ханон но засега попадам само на платени версии на Beyer .

Засега опражнявам основните мажорни и минорни акорди - много ми харесва при пианото( за разлика от китарата ) колко лесно се транспонира нагоре и надоло :)

Вече посвикнах с клавиатурата и не гледам като свиря неща които знам.Много съм амбициран да видя докъде може да стигне човек сам - без помоща на професионален педагог :) Желанието го имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми харесва при пианото( за разлика от китарата ) колко лесно се транспонира нагоре и надоло  :virtuoz:

Какво точно имаш предвид????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако четеш ноти, Байер няма да ти трябва - той е съвсем първоначално, пък и сега се сещам, че трябва учител, който да свири някакви акомпанименти отляво. Свири Ханон за техника и същевременно почни с някакви лесни класики, също етюди си потърси - Duvernoy, Clementi и т.н. Школата Ана-Магдалена Бах е полезна, абе научиш ли се да четеш ноти, от там нататък си ти, макар че е много важно да свикнеш с пръстовките, но в това Ханон ще ти помогне много, там е дадено с кои пръсти се свирят пасажите - 1 е палеца, 5 е кутрето. Аз съм свирил Байер за около месец, когато почнах навремето да ходя при една баба с боядисано в оранжево-розово пиано и след това още един месец с етюди при една друга и след това "прекъснах" и продължих сам, така че според мен човек може и сам. Не е зле да прочетеш и някаква книга, която обяснява нотацията, кои символи за какво се използват и т.н., особено специфичните за пианото като педалите, пръстите, означения за лява и дясна ръка, транспониране, Фа ключ и т.н. Успех!

 

П.П Сега се сещам, че имаше една руска школа самоучител по пиано за възрастни, може да потърсиш из библиотеките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.