Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор между USB аудио-интерфейси


Recommended Posts

Здравейте,

свиря любителски на китара в домашни условия - предимно импровизирам върху бекинг тракове. От известно време търся начин да се записвам и стигнах  до извода, че най-добре ще е да си намеря USB аудио-интерфейс, който да свържа с лаптопа.

За момента, мисля че два канала биха ми били достатъчни - един за бекинг трака и един за  китарата.

Китарния сигнал ще идва от : китара > процесор BOSS ME-25 > кубе ROLAND CUBE 15

(чист канал, изход Recording Out/Phones).

Лаптопа ми е нов, с добри характеристики, WINDOWS-а е 7.

След проучване в нета се спрях на следното :

1. FOCUSRITE Scarlett 2i2

 

2. BEHRINGER Xenyx Q802 USB

 

За първия съм почти сигурен, че ще ми свърши работа - само хубави неща прочетох, а и забелязах, 

че Scarlett- серията е популярна сред колегите от форума.

Behringer-а е с повече входове, с еквалайзер, а и е доста по-евтин.

Обаче ме съмнява дали няма да имам проблеми.Най-вече с драйверите - пристига без такива,

трябва да се теглят от сайта им и се чудя дали работи добре с WINDOWS 7.

Дали може да е проблем и това, че китарния сигнал вече е минал през усилвател ? Визирам и двата интерфейса.

 

Ще се радвам, ако получа съвет от по-опитните колеги и ползватели на тези устройства.

Отворен съм и за предложения за други интерфейси.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тези двата, директно вземай Scarlett-a, в пъти по-добър е като качество (притежавам 18i6). Многото входове на Behringer-a първо се миксират и след това отиват към компютъра, така че това не ти върши много добра работа при последвалата обработка, миксиране и т.н. Еквилайзерът също не ти трябва, винаги можеш да добавиш софтуерен такъв, който ще е с по-добро качество.

 

Няма да е проблем, че сигналът вече е минал през усилвател (след като се взема от Rec Out), но няма смисъл от това според мен. Ако искаш да си ползваш процесора, от него сигнала директно в линеен вход на интерфейса. А винаги имаш опцията директно китарата в инструменталния вход на интерфейса и добавяне на софтуерни китарни ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте. да не отварям друга тема ще пиша тук. предстои закупуване USB audio.  спрял съм се на focusrite scarlett 18i6. за същата цена мога да купя  focusrite saffire pro 24 dsp. изв се невежеството, но не знам каква е разликата. просто не съм се занимавал доста време. така че ако има хора, които имат виждане по въпроса, и пробвали поне 1 от двете- моля да се изкаже. допълвам само, че това ще се използва единствено в къщи и ми трябва да запиша нещо що годе като хората. в крайна сметка ако няма смисъл от такъв клас карта, може и да взема scarlett 2i2. ще помоля и ilian 78 да се изкаже. ами това е в общи линии. благодаря на всички

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Saffire е Firewire, не USB. Това е основната разлика. А дали си заслужава пред 2i2, трябва да си прецениш ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мс за бързия отговор. вярно че така било :) то и  Firewire имам на компа, значи остава само да разберем дали има разлика в качеството на записа м/у  Saffire с Firewire, 2i2 и 18i6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, ползвам съм Scarlett 2i2 и мога да кажа, че преампите са му са доста напомпани....невъзможно беше да запиша барабани, без микрофон с пад примерно..... Същият проблем имах и китарите включени директно...

Ако искаш Scarlett - вземи 2i4. Аз бих те насочил към това, ако не тихареса вече поръчаният интерфейс:

http://shop.visiarts.net/en/catalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=7575&category_id=49&manufacturer_id=64

Специално за китаристи, с включен PODFarm :)

Успех!

Няма толкова значение какво си взел, важното е да го ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.