Jump to content
Българският форум за музиканти

На вниманието на участниците в раздела ;)


Recommended Posts

Макар че се наблюдава и как много хора си мислят, че като са прочели няколко ревюта и статии в Интернет вече са станали супер компетентни без да са виждали дори и това, за което говорят :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бе и двата поста важат за всички останали раздели а и въобще за всяка област.

Спомням си, навремето в университета, като започвах да чета нещо, ме обявяваха за тъп - понеже съм се зачел, а пък видете ли, те правят нещата без да са прочели (то те въобще не правеха нищо, а получаваха наготово и то от тъпанари. Ама докато има балами, ще има и тарикати.)

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не четенето, а осмислянето на прочетеното е важно. Задаването на въпроса "Защо?" и намирането на неговия отговор. Дали чрез логческо мислене, дали чрез уповаване на натрупан опит, дали чрез експерименти, дали чрез комбинация от всички тези неща...

Важна е промяната в нас която четенето предизвиква.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не незнанието, а агресивното и/или мързеливо невежество е зло - казвал съм и тук, че не е проблем да не знаеш, проблем е да не искаш да научиш ...

Но и знаещите ги дебнат разни опасности ... да станат самодоволни, например :rolleyes:  ... 

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Което не ги прави по-малко знаещи! А иначе за "агресивното невежество" си  абсолютно прав!

"Агресивно невежество" - много ми хареса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.