Jump to content
Българският форум за музиканти

Хайде чичи, подай съветите тама.


Цветков

Recommended Posts

Здравейте всички,
Имам няколко питания и се надявам да ми помогнете относно китарите и възможностите.

Наскоро си купих Yamaha ERG 121, горе доло се изучих на някои песнички... китарката е оборудвана с тремоло... което за съжаление може само да снижава звука... не е от другия тип.

Та гледах и се нагледах на клипове в тубата относно разни китарки и ето този клип ми направи впечатление
https://www.youtube.com/watch?v=eint5Q5JdvM

Обърнете внимание на 7:50. Точно там става магията, която с моята китара нещо не се получава... или аз не правя като хората. Както виждате ( и чувате) звука буквално изчезва... но пускайки тремолото звукът се връща!?! WTF?! .. аз го опитах това нещо .... снижаването на звука - Okay, пускам тремолото - и сега се получава **шака... няма звук :D .... На какво се дължи това?! Някой по запознат ще ми обясни ли като на прост човек от северозапада?!

А второто нещо е следното.... Искам и ще си сменя китарата (Yamaha-та) не че съм се научил кой знае колко, но въпрос на личния ми вкус и предпочитания и задоволения. Колебая се между BC Rich Warlock или Son of a Beast, ESP (LtD).. и Jackson-а от видеото.. Warrior-а ....
Ще разполагам в близкия 1 месец  с около 400 гущера. И мисълта ми е да споделите коя от горепосочените китари ще ми върши повече работа. (Задължително е да е с нестандартна форма :D:) ).
Благодаря за времето Ви и чакам мнения :)

Редактирано от Цветков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във базара се продава един би си рич с нестандартна форма и 1 адаптер - не знам точно как се води модела, но пък го пипнах в един магазин и ми допадна като усещане потърси го мое и да ти допадне , а и цената беше някаква подобана на тази, с която ще разполагаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичовото,отпусни малко отзаде пружините да се дигне тремолото от тялото,свали си малко седлата,ако ти идват високо теловете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичовото,отпусни малко отзаде пружините да се дигне тремолото от тялото,свали си малко седлата,ако ти идват високо теловете

Свърших работата с тремолото отзад... А " седлата" ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седлата няма за кво да ги пипаш,ако ти е добре височината,за по меко тремоло поне от Фендър препоръчват винтовете към тялото без тия под 6-та  и 1-ва да за една идея по развити

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано като взех китарата (втора ръка- все пак бях начинаеш и все още съм)... забелязах, че тези " седла" са точно така както ти казваш с едно изключение.. при мен са първите две от горе и отдоло малко по напред от другите... само 3-та и 4-та са равни... Тремолото доста омекна... направих си отново настройка на китарката тъй като падна доста тона при повдигането на тремолото. Но пак същата история... звука изчезва доста бързо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е седлата ти да не са равни, придвижването им служи за интонация. Има доста теми по този въпрос във форума, хвани се да почетеш, чичо.

Доста време ми отне да ти разбера заглавието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет за следващата китара: не си купувай B.C. Rich Avenge S.O.B. !!!

 

Тази китара съм я имал и наранява... супер гадно бодящо тяло ако свириш седнал. А и балансът между тяло и гриф не е направен добре заради местата на копченцата за колан (strap pin-овете), та ако свириш прав ще трябва да си подпираш и грифа...

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съвет за следващата китара: не си купувай B.C. Rich Avenge S.O.B. !!!

 

Тази китара съм я имал и наранява... супер гадно бодящо тяло ако свириш седнал. А и балансът между тяло и гриф не е направен добре заради местата на копченцата за колан (strap pin-овете), та ако свириш прав ще трябва да си подпираш и грифа...

Благодаря ти за съвета.

п.п:

Пробвах го това на Warrior-а на един приятел .... Магията стана... но на моята - epic fail.Другото, което забелязах е, че при заиграване с тремолото китарата си изваждше звука, докато ОТНОВО НА МОЯТА трябва да драсна с перото за да изпее нотите :\ Бях навитак на Avenge-а с цел да съм различен ама остана ESP LTD и Jackson-а .... идеята ми беше да съм различен а не да купувам това което и моят приятел купува. Като свърша даскалото във Видин, ще мръдна до баща ми в София... тъй като не съм запознат с по евтините магазини за китари бих искал някой да ме насочи към съответно такъв магазин и дай боже да намеря нещо от горепосочените на изгодна цена.

 

 

П.п: Под евтини не разбирайте такива дето цените ще са смешни понеже китарите ще са ментаци... По - скоро бих искал насочване към магазини дето не слагат чак толкова огромни надценки.

Редактирано от Цветков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.