Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампи къде?


iashor

Recommended Posts

http://www.netzmarkt.de/thomann/sovtek_roe...r_prodinfo.html

 

еи тия ми се струват евтини4ки..

да знаете някой да внася такива 4удеса и къде може да се поогледа..

 

мен конкретно ме интересуват

 

EL84 и ECC83

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне (с изключение в некой магазини за електронни чаркове по единична бройка) не съм виждал в БГ.

Е те тук http://www.thetubestore.com/ има доста голям избор и описание на различните видове и "марки" лампи. Са реално погледнато основната част от лампите по света се произвеждат на 3-4 места - Русия, Китай, Чехия, Югославия. Марките от друга страна са доста повече - но разлика определено има даже и в един завод да са прозиведени. Явно има разлика в спецификациите например.

 

п.с. Един луек съвет - избягвай Совтек :rolleyes:

Тези лампи, които на мен ми харесват са:

Крайни лампи от типа на ЕЛ84 и ЕЛ34 са добри много Светлана и JJ, предусилвателни ЕЦЦ83 (12АХ7) на Електрохармоникс или JJ (Тесла демек). Югославските Ei предусилватлени са много много добри за хай-гейн приложения, лошото е че трябва да нацелиш добра партида иначе са мноо шумни и "микрофонни".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери на ул. Поп Богомил в началото от Мариа Луиза има 2 магазина за електроника. Има и 1 магазин ТАНКО, пада се по улицата която минава покрай халите и пресича Аариа Лузиа, по която минават трамваи, като вървиш към чешмите продължаваш направо на 200 метра някъде по-натам се пада от ляво този ТАНКО. Та там се сещам за лампи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

man в магазинчето в 1 блок на техническия университет има EL34 2 vida i май имаше ecc83 . EL34 гледах едните са светлана другите елетрохармоникс и двата вида са руски. 32 или 34 лв бяха парчето иначе ако намериш ЕL 84 обади се и аз търся такива.

Ти да не се занимаваш с DIY лампови машини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пазарувам лампи от Боб (Eurotubes)

Той предлага тествани и калибрирани (вкл. чифтове и квартети) с марката JJ (бившите заводи на Тесла).

Скоро ще си поръчвам от него 2 квартета EL84 грейд #36. Ако някой желае мога да го включа в моята поръчка.

 

На Поп Богомил гледат странно ако поискаш калибриран чифт или квартет :-))

А цената на 1 лампа е колкото на 2 от щатите вкл. шипинга. Не се хабете да търсите по магазините за електроника - няма да намерите Мулард, а предимно руски и вероятно предимно употребявани - свалени от някаква техника и работили неизвестен брой часове. А NOS лампите си струват само ако са Мулард или Телефункен - даже и употребявани ECC8x да намерите - взимайте и бягайте!

В момента освен в Чехия лампи се правят и в Русия и май от скоро отвориха пак завод в Китай (това вероятно е само слух). Югославия не прави такива откакто НАТО бомбандира завода им.

 

 

Гореспоменатите Електрохармоникс (търговска марка на Совтек) 12AX7 (ECC83) са доста добри за хай гейн приложениия - дават драйв богат на хармониции в областта на високите честоти. От този тип лампи имам известен запас от разнооразни производители и като цяло предпочитам JJ за чист канал и драйвери и Philips JAN NOS за кривоч. Китайските ми също са доста транспарантни и балансирани (за чист канал с много хеуруум или драйвер), но са подбирани и преетикирани от Меса Буги, затова вероятно и вероятно са толкова добри. Peavey от поне 5-6 години слагат Совтек, защото дават доста консистентно качество на партидите. Меса, както споменахме купуват партиди, тестват и преетикират. Groove Tubes и останалата маса марки предлагащи нови шишета (но не NOS) също преетикират - защото действащите заводи на света се броят на пръстите на 1 ръка. Светлана, Совтек и JJ са единствените потвърдено действащи заводи за вакуумни тръбички и шишенца към днешна дата :-))

 

офтопик: Да отворим един тред за DIY / Homebrew amps :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пазарувам лампи от Боб (Eurotubes)

He's da man :D

 

За Югославия мисля, че завода си го възстановиха или поне се продават ламби с техния знак, може и да са стари запаси. Лично аз съм твърде доволен за хай-гейн ламби от тях. Много добър състейн, нисък шум и микрофонии (ако нацелиш партида, както споменах).

А от Светлана ЕЛ34 за Маршали специално (освен ако не е с КТ или 5881) по-добри не съм чувал, наистина страхотни.

хм...на мен ми се намираха Siemens NOS ECC83 (е и 4 ЕЛ34 пак Сименс - ама отдавна издухани)...верно си е уникална работа за съжаление доста скъпичко удоволствие, ако искаш да снабдиш с каквито и да е НОС.

Китайските не ми 'аресват. Твърде много високи и неконсистенти пък ми е мойто впечатление от тях.

Така е за Електрохармоникс, обаче все пак избягвай Совтек и гледай да пише EH ;)

Marshall-ката доде със Совтек и мислех да го продавам, докато не ги смених с ЕН/Светлана съответно. Сякаш друг усилвател егати...

JJ EL34 са в другата "машина" - matched quartet - и също съм много доволен. "Чисти" и "топли" лампи.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пазарувам лампи от Боб (Eurotubes)

He's da man ;)

 

За Югославия мисля, че завода си го възстановиха или поне се продават ламби с техния знак, може и да са стари запаси. Лично аз съм твърде доволен за хай-гейн ламби от тях. Много добър състейн, нисък шум и микрофонии (ако нацелиш партида, както споменах).

сърбите са правили много "музикални" шишета, но с много неконсистентно качество. основен проблем - микрофонни. обаче намериш ли екземпляр без грешки - екстра е. поне така пише из уеба :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пазарувам лампи от Боб (Eurotubes)

He's da man ;)

 

За Югославия мисля, че завода си го възстановиха или поне се продават ламби с техния знак, може и да са стари запаси. Лично аз съм твърде доволен за хай-гейн ламби от тях. Много добър състейн, нисък шум и микрофонии (ако нацелиш партида, както споменах).

сърбите са правили много "музикални" шишета, но с много неконсистентно качество. основен проблем - микрофонни. обаче намериш ли екземпляр без грешки - екстра е. поне така пише из уеба :-)

Toшно така ;)

Все пак, ако типовете по сайтовете, които продават, декларират, че ги проверяват шанса да попаднеш на скапана е твърде малък ( в противоречие на писанията в нета :D ).

Сега малко вероятно е навсякъде да ги проверяват, всичките стотици или хиляди лампи, които са им в наличност вероятно, но аз си бях купувал от един немски сайт преди две години 6 парчета югославски Ei, предусилвателни, 12АХ7 и всичките бяха много добри. За съжаление преди няколко месеца реших да си взема едни други пак от там, ама ниц, бяха го закрили, че и тънкана беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....но аз си бях купувал от един немски сайт преди две години 6 парчета югославски Ei, предусилвателни, 12АХ7 и всичките бяха много добри. За съжаление преди няколко месеца реших да си взема едни други пак от там, ама ниц, бяха го закрили, че и тънкана беше.

тюх, язък

 

имам желание да изпробвам сръбското творение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...EL34  гледах  едните са светлана  другите  елетрохармоникс  и двата вида са руски. 32  или 34  лв  бяха парчето ...

Толкова ли вървят по принцип??? Щото на мен множко ми се вижда това - преди време бях вземал две EL 34 на Tesla в комплект - много добри се оказаха - нови, двете за 20лв. Само че магазинчето го закриха скоро след това, да не би затова да са продавали на безценица? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...EL34  гледах  едните са светлана  другите  елетрохармоникс  и двата вида са руски. 32  или 34  лв  бяха парчето ...

Толкова ли вървят по принцип??? Щото на мен множко ми се вижда това - преди време бях вземал две EL 34 на Tesla в комплект - много добри се оказаха - нови, двете за 20лв. Само че магазинчето го закриха скоро след това, да не би затова да са продавали на безценица? :think:

Изключително евтино и на безценица...;) Сметай го за голяма далавера ;)

Нормално са поне по 15-20 Евро на парче :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бех взел още 1-2 чифта тогава, ама късно...

Сега си ги пазя като сувенир, щото усилвателят се затри и потурчи някъде...

Но по принцип в Пловдив всичко е възможно. Ако изпадне някой Jem за 200лв ще се обадя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема! :unsure:

 

Аз в момента търся EL34... много шум се вдига и им се скъсява живота

Ама много цифра бе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пазарувам лампи от Боб (Eurotubes)

Ама моля, ви, къде е това?

 

:beer::bravo:

 

Да погледнем, да видим, тва онова, нали..малко да се ориентираме..

 

Много ще е полезно :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.