Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта помощ


saiman

Recommended Posts

Ами хора сега наще ми взеха стария комп и ми дадоха нов...по-кофти е ама върши работа...проблемът е че звуковата му карта е пълна скръб. Дайте ми съвет каква звукова карта да си взема МОЛЯ ВИИИИИИ ПОМОГНЕТЕ

 

Предварително благораря

 

ПП Става въпрос не за най-доброто а за среден клас незнам по колко вървят

Редактирано от saiman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RME това е истината влез в сайта им виж ги и сам прецени. Може да вземеш някоя по-нисък клас но забравяш за проблемите латенция и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карта, с която могат да се правят записи(сериозни, не демота) за по-малко от 250 доларес няма да намериш(освен ако някой не ти подари). Можеш да вземеш Audigy2 или Audigy4, в комбинация с безплатните "Kx Project" драйвери, ще ти свърши работа за вкъщи. Колко струва можеш да видиш във ценовите листи на фирмите, продаващи компютри(там не се продават професионални звукови карти, Audigy-тата са хай-енд-а при домашните карти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея как варират парите за една звукова карта но нещо от сорта на 50 60- лв

За тези пари не можеш да си купиш саунд карта с която да правиш записи които да бъдат качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм тръгнал да правя качествени записи ...ако правя записито това ще бъде демо запис. мене ми трябва да вади чист звук out-а и да има за 5+1

А имам и един друг въпрос има ли звукови карти с голям жад отзаде за да можеш директно да си включиш китарата и да записваш!?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея как варират парите за една звукова карта но нещо от сорта на 50 60- лв

За тези пари не можеш да си купиш саунд карта с която да правиш записи които да бъдат качествени.

аре на бас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за баса който се оформя

И против ВСИЧКИ да сме с по250$ карти или по скоро ако не сме - жсе едно сме кретени.

Човека иска проста карта. Още първото мнение го праща в невъзможното. Айде да броим колко във форума записват и колко са им скъпи картите. Щом се дават съвети нека да са близо до желанията.

Подкрепям - Аудиджи ще му е достатъчно на това момче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съгласен абсолютно. Като се позанимава - сам ще установи дали иска по-висок клас карта или не.

 

п.с. Между другото 250$ е относително нисък клас студийно ниво аудио интерфейс дори и само за 2 аналогови входа и 2 изхода съответно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси хора... аз за да се понасоча че до момента не съм опирал до този проблем със саунд картата по простата причина че съм още неузрял в тази работа.... но важното е че съм запален :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Еми в крайна сметка си взех Аудиджи 2-ка вади чист звук пък ще видим кво ще става със записите :ph34r: Мерси хора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.