Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към спецовете по хардуеъра ...


Jordan_J

Recommended Posts

Моля някой спец по хардуер и дигитални аудио инерфейси да ми каже S/PDIF същото ли е като COAXIAL интерфейс??

Понеже искам да вържа моя интерфейс TASCAM FW-1884 със лампов преамп DBX. И двата интерфейса са с чинч. Но едно и също нещо ли са ?!?!?!?

 

Предварително благодаря за помощта!!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да попитам нещо във връзка със S/PDIF - Coaxial.

В кои случаи могад да се свързват един към друг и в кои не.

И по конкретно взех си Behringer Ms40 те имат Coaxial, а звуковата ми карта има S/PDIF дали мога да ги свържа и да се чува като хората.

 

Благодаря предварително!!! :godbless::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип S/PDIF е цифров интерфейс с две разновидности - коаксиал и оптикал. Коаксиалния кабел е един какъв да е кабел, дет' се вика лозарска тел да сложиш пак ще работи. Ако и двете ти устройства имат коаксиален вход/изход няма проблем да работят, освен ако имат някакви различия в честотите на семплиране. Примерно едното да е фиксирано само на 44.1 кХц, а другото само на 48 кХц - в такъв случай ще има супер гадно пращене и почти ник'ав полезен сигнал...

 

В твоя случай гледам, че Берито е 24-бит/192 кХц. Ако звуковата ти карта не ги поддържа тия стойности ще трябва да ползваш аналоговия път. А дали това е кофти вариант - зависи кои конвертори са по-добри. Аз лично не мога да кажа, че на Аудиджи 1 конверторите са добри, защото най-ниския модел ресийвър на Пайниър вади несравнимо по-як звук когато до него закарам диджитал сорс и си ползва собствените декодери... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дет' се вика лозарска тел да сложиш пак ще работи ...

С това не мога да се съглася. Ако кабела не е като хората постоянно вкарва пуканки-муканки ... Не става ако е некачествен кабел, от опит го установих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с теб но важното е че проработи :D:rolleyes: То така е приказката уам си значение кабела но не такова като при аналоговите входове и изходи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това не мога да се съглася. Ако кабела не е като хората постоянно вкарва пуканки-муканки... Не става ако е некачествен кабел, от опит го установих.

Казах го само образно. :rolleyes:

Моят кабел е китайски от лев и двайсе и нямам никакви грижи. Не ми се дават нек'ви луди пари за хубав кабел май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че при ниски семпъл-рейт нямах проблеми с обикновен кабел (от видео :rolleyes:), но после като вдигнах нагоре, взе да пука.

 

Що не пробваш?

 

Мисля, че при висок семпъл-рейт стават грешки по "трасето" вече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.