Jump to content
Българският форум за музиканти

Стойка за Ак.Китара


Recommended Posts

Отдавна се каня да направя стойка за Акустичната си Китара. 

 

Целта - да е сгъваема, да е лека и удобна за пренасяне и да може да влиза в джоба на калъфа на китарата!

 

Имам парчета шперплат обикновен - 4мм. и фурнирован 3мм. и реших да пробвам с тях!

 

032703815.jpg?r=0

 

Измислих си проектче и направих заготовките, лява и дясна от двата вида шперплат:

 

032703811.jpg?r=0

 

032703813.jpg?r=0

 

Намазвам двете заготовки с лепило за дърво

032703817.jpg?r=0

 

и стягам

 

032703818.jpg?r=0

 

032703822.jpg?r=0

 

След като като залепнат заготовките дооправям краищата, шлайфане и се получава това:

 

032703823.jpg?r=0

 

032703824.jpg?r=0

 

 

Сега трябва да мисля някакви панти за горе и ограничител да спира разтварянето на стойката.

 

После някаква гума по ръбовете дето ще се опира китарата, мисля да залепя - Армафлекс.

Може малко да я разкрася, после лазурен лак, накрая яхтен за запечатване и готово.

 

Размери: височина 33,5см, дължина 25,5см., рамото дето ще ляга китарата 13,5см., дебелина на едното рамо 7мм.

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Даже мисля че може да се понамали с 1см. - 2см. височината и дълбочината.

 

032703970.jpg?r=0

 

032703971.jpg?r=0

 

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем позитивен коментар - ако няма какво да държи дори бегло грифът на китарата , първият забърсал я волно неволно, ще я свали на земята...личен опит със ултракомпактна стойка ...затова предпочитам не толкова компактните но малко по сигурни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тежи повече от 200 грама. При сгънато положение дебелината на стойката е 18мм. и се събира в калъфа на китарата, пък стана и стабилна. Имам метална сгъваема стойка, но тя тежи доста повече, че и заема повече място.

 

В къщи имам няколко вида стойки и такива дето се подпира грифът, може да са малко по-стабилни, но са по обемни и по трудно се пренасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре изглежда. Ако я намажеш с нещо матово, също да се потъмни и да отива повече на китарата, може би ще стане още по-добре.
На височина ако я намалиш, няма да измести особено центъра на тежестта, но на дълбочина ще има малко промяна в стабилността.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм я завършил. Ще се матира и лакира, мисля и да я оформя малко. За височината може да се намали 2-3 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих  сложил два подвижни стопера в долния край на стойката, пред китарата,които да не и позволяват да се се плъзне напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Вчера ми остана малко време и направих някои промени!!!

Почти карйния резултат, намалих малко размера, оформяне и лак! Може и малко да я поизрисувам като ми дойде музата!

 

033235844.jpg?r=0

 

 

033235848.jpg?r=0

 

 

033235854.jpg?r=0

 

 

033235839.jpg?r=0

 

Сгънато положение

 

033236590.jpg?r=0

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,то хубаво,ама не я оставяй така до прозорците,че първия по-силен вятър ще я събори,лека китарка е,аз защото съм на 8-ми етаж и как духа не е истина,обърна една саксия с цвете..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.