Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Sp 250 или KAWAI KDP 80


aniarg

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от съвет, колебая се между Korg Sp 250 и KAWAI KDP 80, целта ми е да се доближава максимално до акустичното пиано, но не мога да отделя повече средства, защото става дума за хоби, с което се сетих да се заема доста късно и не е много сигурно дали ще потръгне :( Моля насочете ме кое от двете е по-добрият избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното не е ли доста по-скъпо, тоест не са ли в относително доста различен ценови клас? Ако те води цената (или има значение), май Корга е верният избор. Иначе за този Кавай само хубави неща съм чувал (и слушал) - ама е по-скъпичък доста.  А Ямахите изключил ли си ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което намирам като инфо в нета цените са подобни, исках да знам като качество кое е по-добро. Забелязах също в този диапазон и Kawai KDP 90 i CL 36, но нямам представа кое от тях предлага най-добро качество за тази цена (въпреки че ми е ясно, че за такава сума не може да се очаква някакъв изключителен инструмент).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на пианата на Корг. От друга страна като собственик на трето поред пиано Kawai съм може би пристрастен към тази марка и мнението ми вероятно не е обективно. И все пак - Kawai :) CL36 е прекрасен инструмент, препоръчвам го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, спрях се на него :) Харесва ми също KDP90, но CL36 е responsive hammer, което явно е по-добре от advanced. Супер много благодаря, че ми помогнахте с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.