Jump to content
Българският форум за музиканти

Ulf Wakenius


tu154

Recommended Posts

гледайте братя... само това ни остава!!!

 

http://www.ulfwakenius.com/video/charlie%2...avy%20metal.wmv :bravo::bravo::bravo::bravo: :hello:

 

PS: Видеото трябва да се дръпне, за са се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса в ладовете,цаката е,че докато свири усещаш движението в хармонията,демек като развит импровизатор(особено в джаза) той "makes the changes"!БТВ,Улф е велик B) и този клип само драска повърхността на възможностите му!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири страшно добре,но някак си не ми е интересен.Но от предоставения запис трудно може да се съди,хубаво е да се чуе още

 

 

 

С това далеч не искам да кажа,че пича не добър,напротив B) .Като свирене много ми напомня за моя учител по китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи си , че човека е изял с парцалите теорията :P

Свири готино, но на доста места цапа- както каза ТОНИ - престарава се май ... не свири чисто ...

Но вероятно силата му изобщо не е там :P

 

;)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забелязал съм че по-печените китаристи като свирят все едно говорят с музиката си - винаги има някаква мелодия която е много трудно да се запомни обаче те кефи като я слушаш. Това ми прилича на нещо от сорта "Вижте каква техника имам".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К, да обобщиме.

Това клипче съдържа видеомат'рял, демонстриращ това, на което комшиите от Британия му казват "wankery".

Чекиджийство сиреч.

Това, като са го снимали, човека не е бил излезъл на сцената да прави музика,

а да си покаже техниката със яростна шред импровизация.

Но едва ли има второ мнение по въпроса, че ако тръгне да прави музика, ще се получи нещо световно.

Самото клипче наистина няма особена стойност. Обожавам и се уча много надъхано на шред, но това прекрачва добрия тон и навлиза в мътните води на чистата какафония. А не бива тъй. Трябва фийлинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К, да обобщиме.

Това клипче съдържа видеомат'рял, демонстриращ това, на което комшиите от Британия му казват "wankery".

Чекиджийство сиреч.

Това, като са го снимали, човека не е бил излезъл на сцената да прави музика,

а да си покаже техниката със яростна шред импровизация.

Но едва ли има второ мнение по въпроса, че ако тръгне да прави музика, ще се получи нещо световно.

Самото клипче наистина няма особена стойност. Обожавам и се уча много надъхано на шред, но това прекрачва добрия тон и навлиза в мътните води на чистата какафония. А не бива тъй. Трябва фийлинг.

В интерес на истината и без да влизам в излишни спорове,това нищо не казва за клипа,а само за това какво ти извличаш от него!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тук не мисля, че става въпрос за това дали въпросният китарист става за тая музика или не...това е просто "поглед" на един джазмен върху метълски пръстовки не става въпрос изобщо за "вижте какво мога тука сега".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тук не мисля, че става въпрос за това дали въпросният китарист става за тая музика или не...това е просто "поглед" на един джазмен върху метълски пръстовки не става въпрос изобщо за "вижте какво мога тука сега".

Аз не знам за какви метълски пръстовки говориме,но ако сте забелязали парчето се казва "Charlie Parker Goes Heavy Metal" и през по-голямата част от парчето Улф наистина свири типични Паркър-ски хватки и фрази,но с овърдрайв.Верно и че има няколко леки псевдо-метъл забежки/рифове,но не мисля че там е идеята.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.