Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара


Claypool

Recommended Posts

 

@ Acei, благодаря, но искам черна китара. Нищо че черното няма да ме направи по-добър или да засвири сама. :-)

Е няма нищо всеки според идеята си

 

само да знаеш черното предполага носене на светли бели дрехи по време на концерт за да се отличава инструмента по снимките и кадрите, а бялото може да те направи дебел и мацките да не те харесат  :D  хахахахах шегичка

 

пожелавам ти успех в търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Продължавам търсенето.

Вчера пробвах Gibson Les Paul Melody Maker на Marshall DSL401, ако не се лъжа. Удобна китара, но нещо не бях възхитен от звука. Пробвах после LPJ - същата работа или малко над Melody Maker-а. Накрая опитах и Epiphone Les Paul Customs Matt Heafy - почти ми хареса, но все нещо не достига за да кажа, че това е моята китара.

Разбира се, не съм чак толкова добър, че да отсея всичко важно в звука. Както вече споделих, ще свиря за удоволствие вкъщи. Принципно съм харесал Marshall MG30FX. Обаче вече почвам сериозно да се замислям, щом при DSL401 нещо ме тормози, тогава на 30-ката ще е по-зле. Нямаше в магазина MG30FX за да чуя звука на китарите.

Опрделено държа да е Les Paul модел. Сега се загледах в една Ibanez ARZ700 и мисля да ходя да я пробвам.

Дали някой може да сподели впечатление от LP моделите на Ibanez, може би и ESP? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez имат сигурно 10 ЛП модела с батерии,без батерии каквото ти душа иска.Естествено и цените им са различни и сигурно има защо.Същата работа е и с маршалите звучат различно нищо,че надписа е еднакъв на   всички.Така де не е толкова важно какво пише на табелката според мен разбира се.При ESP,Epipfone нещата са същите,че и цените са сходни.Отиваш  пробваш и стреляш,но предварително с ясни приоритети примерно Махагонка с активни ЕМГ или махагонка пак с активни но не ЕМГ или пък с пасивни.Така погледнато Гибсън няма да си купиш,защото цената му няма да ти хареса и нещата си идват на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, голям съм фен и thanks. :-)

 

Обаче видях това и се вкарах в размисъл:

http://shop.visiarts.net/bg/catalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=12418&category_id=33&keyword=les+paul

 

Мама му стара, ще взема да се хвърля. Това ще ми е китарата за следващите 30 - 40 години. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми едно приятелче си купи beginner китара от там,иначе аз нямам впечатления.

Claypool,готов си баце!

Тръгна от 600-900,сега си на кота 1800!---"Нямам повече въпроси,господин съдия" :)

 

Гледам,че е от тези самонастройващите се!

За бога,не купувай!Сега е това ,следващото ще е СкайНет и накрая идват Терминаторите....

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Claypool опитах се да ти напиша лично съобщение, но ти пък не можеш да получаваш все още такива. Имам много интересна оферта за теб, но не е редно да я пиша в темата - мейлът ми е viktorst@legartis.com - ако искаш прати ми твоя мейл или тел, за да ти опиша какво имам предвид. Има смисъл да побързаш :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,като гледам проби няма а само гледане на картинки и проучване на промоциите.Без ясни приоритети няма да имаш добър краен резултат.Ценовия диапазон от 300 до 8100лева е прекалено голям дет се вика за всекиго по нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има проби, има и гледане на картинки. :yes: Оглеждането, проучването и харесването е част от удоволствието при покупката.

А резултат вече почти има. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.