Jump to content
Българският форум за музиканти

Жива вода - нов версия, мнения за аранжимента ?


TONY

Recommended Posts

Оригиналната версия на бишата група Аквилон -

тук текста е мой и едно сладко солце преди припевите

барабаните са програмирани от барабаниста на групата,

баса е свирен, записа е от студито на Вальо "Гарата".

 

Моята версия -

https://soundcloud.com/uran242/ziva-voda-new-demo-version

отговорноста за съсипването е изцяло моя

мой аранжимент, мои сола, малко нови моменти,

дръм и бас програминг от мен

запивано в къщи, та се явявам и миксатор.

Грешки има и даже липсва част от първия припев,

но идеята е налице, какво мислите за нея?

Певеца е млад и доста по-неопитен спрямо

Недко от Аквилон, бъдете благосклонни към  него.

Мен си ме критикувайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се абстрахирам от качество на изпълнение и запис ще коментирам само аранжимента, както ти искаш -

Аранжимента си е точно такъв, какъвто трябва да бъде за този стил и няма какво да му се променя, но....!

:excl: В този вид парчето си става едно от хилядите еднакви и съответно безлични парчета в така нареченият от мен стил - "естрадизиран рок" или "метализирана естрада". Групите "БТР", "Импулс", "Сигнал" и още доста други отдавна вече изчерпаха развитието му. Няма лошо, ако искате да си продължите в този стил, защото разбирам, че ви харесва и се чувствате в свои води. Важното е да бъдете активна БГ рок-банда и в такъв случай ви желая успешна реализация! :rockon:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката не е като каца вино, да се изчерпа. Тези групи, които споменаваш са ми от любимите български,

домашните ми опити не ги сравнявам с тях. А дали е бг хард енд хеви или метализирана естрада,

да ок, правя/ правим каквото можем и гледаме да има и развитие напред.

Харесвам си текста, пък и навремето автора на песента, не искаше твърдата част след солата

и мисля че сгреши. Моят вариант (след солата)  е това, което искам да бъде

и също е една от причините да правя свой вариант.

Въпроса ми е за това, че на куплетите например, бягам от баладичноста, заради промяна в баса и барабаните, вдигнал съм малко и темпото. Дали да връщам към оригинала или да си го оставя така. А и има ли смисъл, да се връщам към старият вариант. Това че нямам басист и барабанист под ръка си е проблем. А хармоничната част, която разделя втори куплет и припев, също имам съмнение дали да я има.

Чувам си кофти отсвирвания, не баш барабанистки брейкове, да кажем по-натам ще се изчистят.

Този запис ще бъде полезен, ако се появи барабанист. С двама сме свирили миналата година,

така и не усетиха засечките с барабаните в твърдата част.....Сега поне съм направил, това което искам да чуя,

бъдещият ни барабанист, ако има такъв, може да поправи и местата на които има нужда.

Пък после ще записваме истински барабани, бас и тн. Засега толкова на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не успях да се абстарахирам напълно  от изпълнението  на единия и на другия  запис, но   разликата е осезаема в полза на оригиналната версия .  (Според мен разбира се). Слушайки оригинала дори си мисля, че има потенциала да бъде хит .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че към момента оргиналната версия звучи по-добре, но глагола е имаше.

И не стана поради 2 причини (поне) (и според мен), липсва и твърдата част от моята версия

и втората е политиката на БГ Радио.

Първоначално започнаха да я пускат често, поне аз съм броил до 7 пъти на ден.

Но в момента, в който я регистрирахме, я спряха завинаги.

Както и да е, остана ми добър спомен и подарък за рожден ден, защо когато я чух за първи път по радиото, туку що се бях събудилна 31 г и не знаех, че изобщо ще я пускат, включвам си радиото и хоп, естествено денят ми мина с повишен адреналин.

За себе си съм убеден,че съм написал добър символистичен текст за българска песен.

Благодаря за коментарите, направил съм си бележки, какво да променя, утре и в други ден това ще правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Постарах се да направя нещо по- добро от предният вариант.

Чуйте новата версия без вокали -

https://soundcloud.com/uran242/ziva-voda-no-voc

 

Мисля, че е голяма крачка в правилната посока.

Абстрахирайте се от някой друг хикс на баса или китара ( за баса имам оправдание, почти не хващам такъв).

Направете сравнение с оригинала - по аранжмент, по отделни инструменти.

За баса, с изключение на два досадни хикса, при положение, че съм го изрепетирал 4-5 пъти, мисля става.

Следващият път дано намерим басист, имаме спешно нужда от добър басист.

На оригналният запис е Красен, преди Аквилон е бил в група ЕС( с Митко Кърнев, после Д2) и

група Латино Партизани имат голяма червена точка, че ни предоставиха техният бас Уоруик.

Барабаните май съм ги наредил по-добре(или поне същото ниво).

За китарите ще кажете Вие.

Като смесител, звуко оператор, спрямо предният опит ясно ,надявам се да кажете ,че е по-добре.

Доближавам ли се до Вальо Гарата? Къде бъркам и какво да подобрявам.

Какво мислите за вокалите - сегашният ни певец има обещаващ глас, но има и да учи.

Мисля да го запазя за групата, свири и на китара.

Но мисля, че ни тряба и по-обигран вокалист.

 

ПС - и докато го пишех това, имам първи лайк от чужденец в облака. :)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

След година и нещо, нова домашна версия.

Вярно, в оригинала са усилията на 5 човека плюс още един, Вальо от студиото.

На демото сме аз и певеца от групата ми. Да, като запис не мога да докарам нивото на оригинала.

Но пък и парчето вече си прилича на парче на новата ми група, така че съм ок.

В смисъл, че не гоня прекалено оригинала.

Все пак си спомням , колко зле бяха старите ми опити, този за сега е най-удовлетворяващ ме.

Има поне две грешки дето ме дразнят, но ще има и следващ път за записване и подобряване.

Нивото на звука е по-ниско, примерно ако слушам оригинала на 2, новата версия трябва да е на 3 на

hifi усилвателя ми. Така, че повдигнете малко нивото и не го слушайте на лаптоп или комп колонки по възможност.

 

https://soundcloud.com/uran242/aqua-vitae

 

Иначе групата в общи линии върви добре, така че по някое време , ще почнем да записваме

както си трябва. А пък, ако ни поканят, след месец и нещо, може да се покажем на сцена за сефте в новият формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният аранжимент е доста по-наситен, но това е въпрос на вкус. Също така, оригиналът е мастериран (не съм сигурен колко удачно е направено това). Това е и причината да звучи по-силно и с повече енергия във високите.

 

Това, което не ми харесва е звукът на китарата ти. Не знам по какъв начин е записвана, но на мен ми звучи с прекалено много gain и с малко плътност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си звука на соло китарата, трябва да го сменя.

Харесва ми само на солото под вокалите на последните припеви,

на интрото и на основното соло не е добре.

Реших да експериментирам с един Дигитек валв екс, както се знае в къщи записвам директно.

Грешката е (според мен) , че на по-кофти звучащите 2 сола смених каб симулацията с по брайт кабинет.

Иначе гейна не съм го пипал, там съм ползвал присет с име О соле мио :)

Клийн китарите съм записвал с други два присета, за ляво и дясно. ( мисля, че стават)

 

Тези дни смятам да поорежа ненужни моменти на други парчета( и да ги презаписвам евентуално),

да завърша едно дето не съм пускал.

И после може да се връщам на водата.

Преди записвахме вокалите със см 58, тук са с лампов кондезаторен Ти Бон.

Следваща покупка, дръм сет микрофони и вече може да се хвърлим към по-сериозни записи.

Имаме си вече басист. Барабаниста е след операция, ама се очаква да се възстанови скоро.

Както се вижда групата вече си има профи лого, имаме си и Монстер, Евтим ако надвие постояната си заетост, да вземе да направи един сайт.

 

Uran%20Monster_zps0wgcupbu.jpg[/url]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

https://soundcloud.com/uran242/ziva-voda-new-instrumental-version-no-vocal-part

 

 

Евгени, сега мисля, че е доста по ок като звук на китарата,

поне както го чувам на моите монитори.

Според мен клийн китарите са ок, ритъм китарата, а за първи път и баса мисля ми е ок, поне като звук.

Мисля, че аранжимента ми е изчистен. И добавя това, което липсва на оригинала, поне по мое виждане.

Ако някой го изпее добре или по-добре от оригинала и се запише студийно, както си му е реда,

както Агоп спомена за оригинала, ще има потенциал за хит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- с риск да се изложа (ама съм свикнал) - само на мен ли ми се струва че клатите ?  Особено баса, или поне него най-много чувам.  И на баса тоя драйв не му отива - за такова нежно парче си ходи чист топъл кадифен бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да клатим няма много накъде, заради дръм машината.

Баса наистина леко клати, донякъде нарочно, което си чул точно.

Понеже не ми се чака басиста да дойде и да го направи, както трябва съм го записал сам,

а аз хващам бас рядко, като например да си измисля бас линията и в случай като този, да я запиша

за момента, защото не ми се чака до уикенда за да го направи басиста.

Няма проблем този уикенд да го накарам да изсвири по добре баса.

За звука, колебаех се между SVT vs Bassman симулации, избрах свт, което може би е грешно,

но така ми прозвуча на момента. Ако си чувал предни мои опити за бас, този поне до този момент е най-ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Този уикенд си поиграх на записи.

Преди година бях пробвал да записвам амп с микрофон и беше катастрофално.

Поради което реших да го давам само директ ижекцион, което също не е много удачно.

Клийн и соло китарата сега са с мик, а ритъм китарите оставих ДИ.

И съм доста по - доволен , резултата по се доближава да идеята ми, как трябва да звукне песента.

Дръм машината си остава, както и клатещият бас с неподходящият звук.

Басиста ни, когато се възстанови след една планувана операция, тогава ще има по-добра бас партия.

Вокали засега няма. И съм завъртял ляво- дясно по грешка...все тази.

https://soundcloud.com/uran242/aqua-vitae-no-vocal-part

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.